Ahoj nainstalovala jsem si hru a pak češtinu ale nejde mapa - čili nejde rychlé cestování. Pamatuji si že mi kdysi někdo radil at vymažu .... a to je to co už nevím co mám vymazat aby šli mapy... vím že to bylo něco z té složky pak ale nevím co. Pomůže někdo
@W_Vlezlej (06.12.2014 11:49): ZenMate používám půl roku taky, snad jsem s ním zatím neměl problém, ale Nexus mě prostě nechce i s různými emaily. A už vůbec nerozumím koncentraci módů výhradně na jedné stránce. :-/
Vidím, že na Nexusu má ban snad každý=D Fašisti manganoidní...
Sehnat/postahovat ty módy není teda vůbec jednoduché, když se člověk nedostane na Nexus. :-/
@Crash (05.12.2014 14:03): Okey, will do. Já jsem se nízkým počtem módů chtěl vyhnout těm managerům, ale tak zkusím to. Jak řikáš, vyplatí se těch pár minut obětovat. Člověk na tom přece pak nahraje spoustu hodin. Už si nepamatuju kolik jsem na tom poprvé nahrál, ale tipnul bych tak 80 určitě, když jsem u FC3 ted nechal 35. Unoffcial Shivering Isle Patch a postavy, díky za upomínku, přidám si. Děkuju. ;-)
@Joe321 (05.12.2014 13:11): Nejsem sice žádný zkušený modder Oblivionu, ale aktuálně ho s pár modama hraji takže pro mě aktuální téma. Já jel hlavně podle tohoto návodu a k tomu zkusím přidat pár rad.

1) Skutečně doporučuji obětovat čas a naučit se alespoň základy s programem Wrye Bash, zvláště v případě, pokud v půlce modování zjistíš, že ti to nějaký mod shazuje, a budeš ho potřebovat odebrat, tak Wrye Bash ti ušetří práci a nejistotu zda ten mod byl odebrán korektně, v případě že jsou mody konflitkní apod. Stejně tak doporučuji použít BOSS na seřazení spouštění modů. Oblivion Mod Manager se dá oželet, pokud oželíš mody které jsou jen pro OMM.

2) Pokud máš nějakou GOTY edici, resp. datadisky tak ještě přidej Unoffcial Shivering Isle Patch, resp. Unoffcial Official Mods Patch.

3) Doporučuji nepospíchat a skutečně alespoň pár minut otestovat hru po přidání každého modu. Když jich tam naflákáš 10 a ono ti to bude padat tak nepoznáš co ti to dělá. Já nejdřív projel ten tutorial, uložil si to u vstupu do Imperial City a pak to vždycky pár minut vyzkoušel pobíhat venku, rychle měnit pohledy, zkusit to pod vodu, pohled na louku atd. Pak jsem vlez do města a zkoušel hlavně rozhovory, resp. takový to překrývání zvuků, když jdeš kolem skupinky lidí apod. Osobně mám zkušenost, že to nejčastěji padalo při inicializaci těchto zvuků.

4) Nevím jaký máš HW, ale doporučuji přidat ty mody na snížení polygonů (Low Poly Gras a Polygone Overhaul). Mám to teď bez toho a ta tráva dokáže mojí R9 280 slušně rozžhavit, takže pokud máš něco slabšího, tak můžeš mít problémy.

4) K tomu co si vypsal bych ještě doporučil ty mody na úpravu postav/obličejů (viz ten článek), to taky dost zvýší dojem.
Poradil/zkontroloval by mi někdo módy, prosím? :) Jde mi o zlepšení grafiky a celkového dojmu z hry. Nějak tak jsem vybral tyto:

The Unofficial Oblivion Patch, Darnified UI, Qarl's Texture Pack, Sounds of Cyrodiil, Natural Environments, All Natural, Unique Landscapes Compilation
No ja teda doufam, ze jich je ve hre i tak k nalezeni dostatek. Pac oteviram truhlu a u toho treba 6 sperhaku znicim...:)
@Romix (26.11.2014 03:21): Samozřejmě že je to nedostatkové zboží, ono taky běžně v Tescu nebo Kauflandu šperhák nekoupíš, že?! :D Vypadávají z banditů a goblinů, tak se k nim dostaneš nejčastěji v divočině. Pokud jsi členem cechu zlodějů, můžeš ho koupit od všech překupníků a doyenů.

Jinak pokud vím, tak je jediné místo, kde se dá šperhák normálně koupit, a tím je překupníček Shady Sam, kterého snadno kdekdo přehlédne, protože není na žádné hlavní cestě. Najdeš ho, když se dáš na sever od stájí podél vnější zdi hradeb Imperial City. Možná že se dá šperhák koupit někde jinde, ale zatím jsem na to nepřišel.

Tak jsem se trosku dival do statistik a mam tam 3 vrazdy, 2 kradeze koni..:D Ani nevim, jak se mi to povedlo... Kazdopadne se snazim porad najit, kdo prodava paklice? To je snad nedostatkove zbozi...
@FildasCZ (25.11.2014 11:39): Jo aha to je ale něco úplně jiného. Věci v baráku jsou stále majetkem dotyčné osoby, i když je po smrti. Ber to prostě jako rabování. ;-) To je stejný i v Oblivionu. Takže si nebyl zatčen za to, že jsi si vzal klíč od mrtvoly, ale za to, že si následně vybílil její barák. ;-)

Jinak pokud vím, tak ve Skyrimu stráže zatýkají hned jak máš nějakou "Bounty", pokud je nízká, tak se snad dají ještě nějak ukecat. To mi přijde, že je v Oblivionu vymyšlený líp, prostě když někomu čmajznu chleba, a i když mě uvidí a já zdrhnu, tak mě rozhodně na potkání stráže nezatýkají.

Zabití ve spánku, pokud u toho není svědek ti trestné body nepřidá. (Bacha svědkem může být i kůň nebo slepice ... jo je to na palici, ale je to tak). Ale jakákoliv vražda, ti v programu dá "nálepku", že jsi zabil, a na základě toho se např. spouští úvodní quest Dark Brotherhood (tedy že tě přijde navštívit ten jejich zástupce a můžeš se stát členem). Takže je možný, že to souvisí s tím. Pokud vím tak Zlodějové se s Dark Brotherhood nikdy moc nemuseli, ale jestli je tam skutečně nějaký omezení, to nevím. Minule jsem byl členem obou gild, ale ani jednu jsem nedotáhl do konce, takže nemohu sloužit. A o masce zatím nic nevím, studuji herní systém pokud možno tak abych se nespoileroval, takže vím o všem jen něco.

Jediný způsob přivolání koně, který znám, je Fast Travel. Prostě se na mapě přesuneš někam jinam a pokud máš koně tak se tam objeví. Pokud se přesuneš do města, tak kůň bude ve stájích mimo město. Jinak snad by se ztracený kůň měl vrátit do stají, ve kterých si ho koupil, ale to jsem nikdy nezkoušel. Moc koně nepoužívám, vzhledem k tomu, že jsem vždy potřeboval vytrénovat Athletics a Acrobatics, tak všude běhám a skáču po svých.
@Crash (25.11.2014 11:18): No sebrání klíče od baráku ten barák jsem vybral, šel jsem do hradu, kterej napdnul drak btw jinak drak nějak ohrozit hrad nemůže jen ničí to, co je za hradbama což mi celkem vadí.. ( pokud si vzpomínám dobře)
Možná bug ve slova smyslu někdo mě "viděl" a stráž to brala, jak dostatečnej důkaz. Jinak, co se týče okrádání vejde do baráku, kde spí lidi potichu šlohnu věci a odejdu, a nebo mě lidi sledují já jím beru věci a nic se neděje :D.. takže asi kuriozní bug.
Bethesda no :)

Jinak v tom oblivionu je to myslím, že pokad někoho zabiješ ve spánku už máš trestné body ne ? Měl jsem nějakej problém s klanama udělal jsem celou hlavní linii assasinů a chtěl jsem k zlodějům kvůli obchodníkům páč ty kupují kradené věci a nešlo to.
A jak se přivolává kůn ? :D Já dostal toho koně čeného někde jsem ho nechal a pak, když jsem přišel už tam nebyl. Už je to nějakej 1-2, co jsem to hrál.
Vím, že od zlodějů či assasínů dostaneš nějakou masku, kterou si nasadíš a v té podobě můžeš zabíjet, jak chceš a načítaj se na ní trestné body, a když ji sundáš tak jseš čistej, nebo zas nějakej haluz ? :D
@FildasCZ (25.11.2014 10:48): No Skyrim jsem zatím nehrál, takže nemohu soudit. Ale nechce se mi věřit, že by ve Skyrimu bylo za kriminální čin považováno "obrání" mrtvoly. V jakékoliv TES hře byly věci která má mrtvola přímo u sebe (ať už jí zabil kdokoliv) vždy volně dostupné a nebylo to považováno za zlodějnu. To by byla dost zásadní změna herní mechaniky. Jseš si tím jistý? Taky ten důvod k zatčení mohl vězet v něčem jiném, co sis třeba neuvědomil. A nebo šlo o nějaký bug, to se u Bethesdy nedá nikdy vyloučit.
@Romix (25.11.2014 03:30): Teda být během 6 hodin hraní 6x ve vězení a nevědět proč, to se mi nezdá úplně normální.
Každopádně si kontroluj statistiku "Bounty" (odměna za dopadení), tato statistika se zvyšuje vždy, když tě někdo přistihne při nějakém kriminálním činu (krádež, krádež koně, kapsářství, vloupání do zamčených dveří nebo truhly, útok na NPC, vražda.) Výjimkou je vražda stráže, u toho nemusí být žádný svědek, a přesto je ti připsána "Bounty" 1000.

Pokud je to tak jak píšeš, že tě z ničeho nic zatkne stráž, aniž by v tom daném momentě ta stráž byla svědkem tvého kriminálního činu, popřípadě byla bezprostředně přivolána jiným NPC, který byl svědkem, znamená to, že tvá Bounty je vyšší než 500. Poté tě totiž stráže budou zatýkat na potkání.

Buď si tedy musel zabít stráž, ale to bys snad věděl, a pokud máš odehráno jen 6 hodin, tak o tom dost pochybuji, že by se ti to povedlo. Nebo si spáchal jiné zločiny, u kterých museli být svědci, ale to předpokládám bys taky věděl, navíc pokud se nejedná o vraždu, nebo krádež 2 koní, tak těch zločinů musí být mnohem víc, aby se Bounty dostalo nad 500.

Nejpravděpodobnější se skutečně zdá, že za to můžou ty nechtěné útoky na spolubojovníky. Takový útok je hodnocen 40 body k Bounty, takže pokud to uděláš 13x tak se Bounty dostane na 520 a potom tě stráže začnou zatýkat na potkání. Ale pokud si byl už ve vězení za tohle 6x tak ty své parťáky musíš mydlit hlava nehlava. Přijde mi to fakt zvláštní, protože i spolubojovník si nechá líbit maximálně tři rány a poté si to s tebou rozdá sám.

Pak je tu ještě jedna teoretická možnost, ale to považuji v začátku za naprosto vyloučené. Pokud totiž zabiješ např banditu (nebo jakéhokoliv normálně nepřátelského NPC) tak, že se k němu připlížíš, aniž by tě viděl a zaútočíš jako první, a je u toho nějaký svěděk, tak je to považováno taky za vraždu. Jenže v začátku s nízkým Sneakem se ti těžko tohle podaří, a navíc tu musí být poblíž ještě ten svědek (přátelský NPC), který většinou způsobí to, že i kdyby ty si byl neviditelný, tak bandita vytáhne zbraň na toho NPC a v tu chvíli se už o vraždu z tvé strany nejedná.
No tak to bude mozna ono... Musim si davat bacha, uz jsem byl 6x ve vezeni...:D a To mam nahranych jen nejakych 6 hodin..:)
@Romix (25.11.2014 02:20): Když to teď tak čtu, tak mě napadlo - když do spolubojovníka sekneš během boje nevadí to, ale pokud spolubojovník přijme damage ihned po zabití nepřítele, tak jsi stíhán (většinou).
Prave ze ne. Zadna slepice a predmety oznacene rudym kurzorem neberu. Ale obcas, kdyz nekdo umre, tak si vezmu jeho veci, ale tam ten kurzor neni cervenej... Taky se obcas stane, ze v zapalu boje mi do meho seknuti mecem vleze muj komplic, takze ho obcas seknu, ale tomu je fakt tezky se vyhnout...:D
Proc po me porad jde straz a jdu do vezeni? Z niceho nic me u cesty zastavi a jdu. To se mi stava snad nahodne. Ani nevim za co...:D
Fleeblivion :D To jsem zvědav.. :D piš tu klidně reporty, minimálně já si rád počtu. :D
Asi jsem se zbláznil, ale inspirovaly mě videa na youtube, kde se pár magorů pokoušelo ať už Oblivion nebo Skyrim projít za "pacifistu", tedy aniž by kohokoliv zabili! Vzhledem k tomu, že jsem TES hry hrál vždycky jako "vraždící mašina", ať už jako válečník nebo magik, tak mě tenhle "role play" nenechal v klidu. Takže jsem o víkendu nainstaloval a pečlivě omodoval Oblivion a jdu do toho.

Nebudu ale tak striktní, protože to chci taky dohrát, takže pravidla jsou následující: nezabiji nikoho pokud to není nezbytně nutné. "Nezbytně nutné" znamená, že to přímo vyžaduje main quest, popřípadě nějaký důležitý quest i mimo hlavní linii (mám na mysli například questy pro magickou gildu, abych se dostal do Arcane univerzity apod.). V krajním případě můžu zabít i z důvodu, že mi někdo brání v získání důležitého předmětu (vyžadovaného questem), nicméně zde musím učinit alespoň 5 pokusů (na rozumným levelu), získat tento předmět bez zabití (ukrást). Běžné vedlejší questy vyžadující něčí likvidaci přímo v zadání musím odmítat, ty u kterých se to vyklube až v průběhu plnění, nebudu dokončovat, resp, pokusím se najít možnost, zda nejde quest dokončit bez zabití. A nesmím používat zbraně k útoku, jedině štít nebo hůl pro blokování, pokud budu nucen zabít, tak pěkně ručně hand-to-hand. Cech bojovníků je mi zapovězen. Naopak cesta zloděje bude asi jediná možná, sice jsem chvíli koketoval s možností "pana čistého", ale to už by bylo asi extrémně hardcore a obávám se, že současným zákazem zlodějny a vraždění bych to asi učinil nedohratelným.

Postava tedy bude zaměřena na magii hlavně školy Illusion (kouzla Calm, Demoralize, Command, Charm, Invisibility), Restoration (léčení), Alteration (štíty), Mysticism (absorbování kouzel) a k tomu se musí přidat vlastnosti pro stealth postup resp. zdrhnutí z boje. Aktuálně mám tedy vlastní vytvořené povolání, jako rasu jsem vybral Bretonce (bonus pro Willpower a Intelligence), Specializace na magii (bonus pro všechny mag. školy), jako "Favored Attributes" jsem zvolil Willpower a Personality a a jako hlavní skilly pro levelování mám Illusion, Restoration, Mysticism, Alteration, Athletics, Sneak a Security.

Z modifikací měnících herní mechaniku mám jen Oscuro's Oblivion Overhaul, ostatní mody jsou jen kosmetika (textury, krajina, počasí, světýlka a tak.). OOO sice modifikuje level scaling, ale také zvláště v počátku hry zvyšuje dost výrazně obtížnost, takže začátek bude asi dost krutý, a ve většině dungeonů si prohlídnu tak maximálně první chodbu. každopádně pokud to někoho zajímá, tak čas od času se můžu podělit o zkušenosti a zážitky. (Než to se mnou sekne...) ;-)
Kdyby byla grafárna špatná nebo se přehřívala, tak by hra třeba zamrzala nebo padala, případně celej obraz by byl špatnej. V takových případech se moc neděje, že zmizí jen nějaké textury. Maximálně, že by byl problém v samotných driverech, jak psal Garret.

Romix: Psal si, že jsi už procházel fóra. Já jsem zkusil vygooglit "elder scrolls oblivion white textures" a jako první mi vypadlo tohle: http://www.gamefaqs.com/boards/924363-th ... iv-oblivion/43492317
Bohužel rada je hru přeinstalovat.
Už nevím, jaké má Oblivion možnosti nastavení grafiky. Možná zkus povypínat nějaké grafické efekty, jestli je to možné.
@Crash (06.09.2014 16:02): To bohuzel nemuzu vyzkouset. Hru jsem si koupil, nainstaloval na PC, odjel do Svycarska na rok a originalku nechal doma. Procital jsem ruzna fora a vice mene se pise, ze by to mohla delat grafika. Mam na ntb Nvidia GeForce 710M... Ale zase je zvlastni, ze to 4 hodiny jelo normalne...
@RNDr. Gunár Pavel (06.09.2014 08:45): Mam tu 5th Anniversary edici. Patch uz jsem zkousel, dokonce nekolik jsem jich stahnul a zadnej nesel nainstalovat. Vzdy to napise, ze stary soubor nebyl nalezen, ale ze soubor se stejnym nazvem uz tam je a ze zadna aktualizace neprobehla. Je to originalka, takze me to pekne stve. Reakce od Say: Vycisti si PC se mi libi, pac PC je uplne novej :D
Nevite nekdo jak vyresit bile textury ve hre? Asi po 4 hodkach hrani mi zbelala prilba na hlave a mec. Je to dost neprijemny pri hrani a nevim, co s tim...
@StriderCZ (22.08.2014 18:25): A hele to jsem si ani nevšiml, že je na to čeština, a přitom je tu na ní odkaz. Ale s tou kopicí modů co tam mám by mi stejně nejspíš nefungovala.

Jinak já až na výjimky na fasttravel kašlu, a pěkně se to tu snažím proběhat. Bez toho objevování (a v mém případě zatím dosti opatrného ... setkání v lese s medvědem zatím vyhrává medvěd...) by ta hra byla poloviční.
Tak jsem nainstaloval Oblivion (ze sběratelské edice TES), a nainstaloval češtinu ze Score... při instalaci jsem byl upozorněn na nekompatibilitu. Prakticky nefunguje mapa a tím pádem ani rychlocestování. Na druhou stranu potkávám více vedlejších NPC, a asi využiju i toho koně k cestování. Aspoň musím hrát Oblivion tak trochu jinak... nevadí.