Tak som si presiel komentare k Oblivionu a vsetkemu nad 60% som nedal nic, vsetkemu pod 60% som dal plus.
Zdravím, má tu někdo zkušenosti s Oblivionem a problémy se zvukem? Při zaplém background zvuku(hudbě) se hra neuvěřitelně seká v boji, nebo spíš než seká...laguje, třeba 2-3 vteřiny tvrdý lag, ale jen při souboji. Pomáhá vypnutí background sound, ale pak hra ztratí atmosféru...a ne, nemám na to slabý PC....měl někdo z vás stejný problém?
@Ebb (10.07.2012 11:35): OOO je dobry , ale taky jestli se ti zda ze to levlovani je moc rychly tak si otevri construction set tam das Charakter/skills a tam si muzes nastavit jak rychle se ti bude kterej skill zvysovat Ja sem si snizil vsecny bojovy a zlodejsky skilly na polovinu a magicky (krome ničení ) na tretinu protoze ty se zvysujou nejrychlejc ale jesli to hrjes s cestinou tak si musis nastavit obcz jako active plugin jinak me to nejelo
Zvažujem si to znovu zahrať, poradí niekto nejaký mód ktorý totálne zruší celý ten debilný leveling system a celkovo zruší nutnosť minmaxovať? Tuším som používal predtým KOBO leveling a francesco leveling, alebo obe boli hutne zabugované.
Konzole MainQuest
Pls help. Co mám napsat do konzole aby se mi spustil qest " Doručení Amuletu " Mel se mi spustit hned potom co Baurus prohledal cisarovo telo a poslal me do Weynon Priory za Jauffrym ale vubec ten qest nemam v deniku a u Jauffryho chybí téma " Amulet Kralů " takze vubec nemuzu plnit hlavni qest. Zadal sem do konzole "startquest MQ02" ale nic se nestalo. Pls help!!!
Potřebuju poradit. Goblin mi vysál Strength, zkoušel jsem už spát a různý kořínky, ale pořád to mám červený:)) na 30. Co potřebuju abych to obnovil do původního stavu před sviňských vysátím?
Čaues gauneři, chci si zeptat jestli datadisky stojí za to? Mám to teď rozehrané a celkem mě tedy irituje bug ohledně Fathise v souvislosti s cechem zlodějů. Taky se chci zeptat co Fathis nabídne na víc o proti jiným překupníkům z cechu? Každopádně brzy shrnu v komentářcíh zatím dávám 70 %(uvidíme až se vrhnu na baráky), za zloděje mi celkem vadí že nidke nejde pořádně si nakrást :D Hrál jste taky někdo zloděje? Zážitky zkušenosti ?

Já jsem se docela nasmál, když jsem musel dopravovat synátora císaře kam si do pevnosti, dopravil jsem ho tam doprovodím ho nahoru, a jdu zpět ke koni, když tu najednou z ničeho nic se na mě s nasraností vrhnul kapitán stráže a sundal mě :D Já osobně si myslím že ze žárlivosti, že mě císařův synátor pochválil a pověřil dalším úkolem, naivně si myslel že vybere jeho, ale toho neodrailo mě sundat :D
Prosím vás, mám tu dost závažný problém. Mám originální hru+oba datadisky, vše opatchováno. Ale, po nainstalování modifikace Deadly Reflex ( http://tes.nexusmods.com/downloads/file.php?id=8273 ), hra prostě přestane být funkční a vždy při pokusu o load nebo založení nové hry, mě to vyhodí do windows. Spustím to jen pokud dám v data files "reset to defaults". Vůbec netuším, kde by mohla být chyba, OBSE samozřejmě mám. Ví si někdo rady? Budu vděčný za každou pomoc.
lidi prosímvás, po konci hlavní línie můžu ještě pokračovat ve hře a dodělat si vedlejšáky..? právě jsem získal velký sigilský kámen a chystám se do ráje, tak jestli s tím mám počkat a všechno si dodělat, nebo na to bude čas potom
Tak mi to nedalo a zkusil jsem Nehrim a nejenže ten úvodní dungeon je všechno to, co jsem vyžadoval (a nedostal) v Oblivionu, ale jakmile jsem vylezl ven, totálně mi padla huba na zem. V základu to je asi tím blurem, ale v pohybu to v tu chvíli vypadalo nádherně. Uvidíme jaké to bude po stránce hratelnosti později, ale první dojmy jsou výborné.

@hvezdosvit (23.01.2012 10:07): Právě, já oceňuju tu hromadu práce. Je to fakt vidět, ta hra je obrovská, plná různých detailů atp. Ale jako celek mi to prostě moc nešmakovalo. Něco tomu chybělo a hlavně to nebylo vyvážené. A dost úkolů dobrejch je - jak říkáš Bratrstvo a potom si vzpomenu třeba na "kreslený" svět. Ale ten quest byl zase sám o sobě úplně primitivní - sejmout 5 trolů a sebrat klíč (nebo co to bylo).
@JohnCZ (20.01.2012 20:51): ad Grafika - v zakladu Gothic 3 vede, nadherne stromy. Oblivion se ale da poladit tak, ze ani grafika, ani level scaling mu nebrani se postavit o maly stupinek vys. Pro me to bylo az srovnani zabugovanosti, prekvapive, po aplikaci patchu, ja mel mene problemu s Gothic 3. Co se tyce ukolu, rekl bych ze inovativni jsou - staci si vzpomenout na tebou zminovany Dark Brotherhood a napriklad vrazda pomoci uvolneni trofeje ze zdi.. Padesatku chapu, kdyz davas hodnoceni z celeho spektra.
@RNDr. Gunár Pavel (20.01.2012 20:38): Můj názor je ten, že Gothic 3 je o několik tříd lepší než Oblivion. Důvody nemá smysl rozebírat, je to hlavně o vkusu :) A Oblivion špatný není, má jen tu smůlu, že jsem předtím hrál dokonalý první a druhý Gothic. A právě díky tomu u Oblivionu vidím jasné nedostatky v herních mechanismech.
Johncz: "Jakožto veliký milovník série Gothic jsem se do Oblivionu vrhl s velikým nadšením."

Huh? I don't follow...
Johnz: NE, NE a NE!!! jakožto velký nemilovník Gothic 3, bych se ani tomu počinu ať byl jaký bylnedovolil dát 50%, protože se přesto jednalo o nadprůměr, to samé platí o Oblivionu 50% je nefér. To co nabízel nebylo rozhodně ve své době průměrem. To je nějaký Spáčův Syndrom dávat hrám ze série TES a zejména současníkům série Gothic, padíky???
Těžko říct, možné to je, ladil jsem tu kompilaci asi 14 dní, všechno potencálně nekompatibilní vyházel, pečlivě vybíral pořadí instalace.. padalo to většinou při loadu lokace. Na druhou stranu level scaling v podobě, jakou představil vanila Oblivion to je velký RPG bug sám o sobě.

Čeština pro Morrowind je problém, zkoušel jsem na druhé rozehrání a velmi rychle toho nechal. V Oblivionu musím naopak autory pochválit a mnohokrát jim poděkovat.
Na Oblu jako takovém mě vadí, že musíš bojovat o každý metr postupu, to je nuda jako prase. Zvlášť v podzemí. Tohle by chtělo nějak dořešit.

No a brány Oblivionu - tam to byla prostá obíhačka, hlavně se nikde nezaseknout a ať je to z krku :) Naopak příjemně mě překvapil příběh hlavní linie a konzistence mytologie toho světa. Stejně linie cechů válečníků, vrahů i zlodějů. No a Sheogorath, to se prostě musí zahrát :D
hvezdosvit: Problém (s bugy) bude asi v nekompatibilitě módů, ne v samotné hře.
Ne, Daggerfall jsem nehrál, ale Morrowind je v mém broučím žebříčku hned na druhém místě. Gothic 3 se všemi patchi včetně komunitních téměř bez problémů. V opatchovaném Oblivionu, pravda s FCOM (OOO, Francesco, Martingen) a dalšími padesáti mody jen namátkou: Každou půlhodinu průměrně pád hry, třikrát se mi zkazil save, propadl jsem texturami, NPC se zasekávaly o neviditelné překážky a ty vysoké nemohly projít úzkými chodbami, čtyřikrát se objevil problém v triggeru questy z toho TŘIKRÁT v hlavních questech (nesmrtelný Mannimarco v linii Cechu mágů - kill z konzole; Velitel obrany Kvatche se dal přesvědčit, že město je čisté taky až z konzole; Knights of the Nine se pro jistotu vůbec nespustil, pouť jsem absolvoval pro jistotu třikrát), vrchol OOO Lord Volmyr mi po hodinovém fightu skončil do zdi a vesele na mě dál metal kouzla.. přitom ta klávesnice vydržela celých šest let!

Mě tyhle světy baví, rád se vrtám v tom, co je pro jiné nuda, pro ilustraci - v sídle mám asi 15 figurín s trofejemi, všechny domy ve hře, na kontě půl mega, lvl 39 a všechny zásadní questy splněny (mimo KotN teda). Oblivion mě bavil moc, přesto cítím určitou úlevu, že je to za mnou. A můžou za to bugy.
Wolverine: Díky těm šutrům za uzavření bran jsem měl za chvíli na sobě permanentně 100% chameleona. A tak šel brány pozavírat všechny a hru rychle ukončil=)
Hraju bez OOO a po 30 hodinách prakticky ignoruju všechny nedějotvorné dungeony. Soustředím se především na výborné questy a občasné cestování krajinou a jsem spokojený. Ty dungeony jsou vážně na prd, ale atmosféra toho světa a nádherné prostředí mě u hry drží. Level scaling je holt pitomej a rovněž jsem nepochopil, k čemu vlastně z praktického hlediska slouží ty Brány Oblivionu? To si jako fakt tvůrci mysleli, že jim je někdo bude chtít zavírat? Bych se uzíval nudou u toho...
Garion: S OOO jsem konečně mohl sbírat šípy... A to už byl čas tak akorát pro unistall=)