Neexistuje nějaký mód, který by dělal něco s tou příšernou kamerou? Nutnost manuálního otáčení a fakt, že se hýbe spolu s hrdinou, i když je furt z ptačí perspektivy, to dělá pro mě celkem nehratelným. A prvních pár minut mě zatím nepřesvědčilo k tomu, abych to překousnul.
@Aba (15.05.2013 02:23): Celkem ano, humor je ve hře opravdu hodně povedený.

Mně osobně ovšem vadilo, že z herního hlediska hra předvádí úplně stejné stereotypy, do jakých se sama naváží. A s původní trilogií to samozřejmě nemá nic společného.
Přečetl jsem si koment Bodkina a tady diskuzi a hoši lámete mě, je to trochu alespoň přiblbe monty pythonské?
z ovladani jsem byl u pc verze dost rozladeny... dokonce tak moc, ze jsem si to vcera koupil na android a cekam z to bude lepsi (!)
@RNDr. Gunár Pavel (26.06.2012 18:31): Dotykové ovládání má pořád blíž k myši než k analogu, takže si myslím, že je to podobně na prd. Možná daleko hůř, protože si vlastně hráč překáží vlastní rukou...
Zkusím si koupit v práci gamepad, třeba to pomůže.
@Bodkin (26.06.2012 17:57): Mně se zdá, že je nás asi osm na světě - a to mě štve o malinko víc, než standardní postup 'koupím hru, nainstaluju hru, tři hodiny žhavím google, než spustím hru', který zažívám běžně.
@RNDr. Gunár Pavel (26.06.2012 16:51): Na někoho to svést musím. Jenže na Farga nadávat nechci a nikoho jiného z týmu neznám. Takže to, ostatně jako vždy, odnese PS2! :D
Náhodou nevíš, jak napravit ten bug, viď? Našel jsem dvě rady na netu, ale ani jednu nemůžu aplikovat (kvůli tomu, že hraju na Win7) - resp. protože jsem místo instalace nakopčil jen složku.
Tak jsem asi dohrál. Zdá se, že se řadím do smutné menšiny hráčů, kterým bard místo vyvolávání heroine či bodyguarda a místo střelby jen mávne mečem. Super. Jsem strašně rád, že jsem si koupil originální hru. Úžasné. Doufám, že všechny Playstationy vybuchnou v jaderné explozi.
@Sinister (26.06.2012 12:33): Protože to není diablo-like hra. Staví na příběhu/rozhovorech, naprosto ignoruje loot-management(což bych řekl, že je jeden z hlavních problémů, který s tím lidé mají: "Wtf, stará zbraň se automaticky prodá! Já ji ale chci jít prodat a hrabat se přitom v inventáři!" a souboje jsou spíše jako z Golden Axe jen z jiné perspektivy.

@Daemon (26.06.2012 12:38): Ano, ty souboje jsou otravné. Měl jsem na ně nějaký fígl, který jsem už bohužel zapomněl a další rozehrání proto zapíchl :/
@Bodkin (26.06.2012 11:38): Zahořklý stařec možná, ale konzervatismus odmítám!

Kolem téhle hry se pořád komentuje její vtipnost, ale co je podle mě potřeba hlavně zmínit (proto jsem se taky ozval) jsou ty nudné souboje. Hra nemůže stát jen na humoru, ať už by byl sebelepší, když samotná hratelnost stojí za prd. Aspoň mně to teda rozhodně nestačí.
@Bodkin (26.06.2012 11:38): Já to teprve včera rozehrál, ale jsem naprosto spokojený. Ta hra mi svým vystupováním hodně připomíná knihu Hrdinství pro začátečníky, která budí taky hodně rozdílné názory, taky je vlastně hloupá, taky stojí celá na klišé a taky jen kvůli tomu, aby si z nich dělala legraci, taky to není nijak zvlášť pečlivě odvedené řemeslné dílo, nicméně mě k tomu něco táhne.
Kromě toho to vypadá, že Bard's Tale bude první Diablo-like hra, která mě opravdu bude bavit!
@Daemon (26.06.2012 10:31): Ty též? Ale o tobě už dlouho vím, že jsi zahořklý stařec s konzervativním smyslem pro humor, takže jsem s tebou smířený.

Co se rozbijení klišé týče, podobnou výtku měli tenkrát i v levelu, ale vůbec mi to při hraní nepřekáželo (to dělal ten filler combat). Každopádně na lámání nakonec došlo v samotném závěru a hra dokonce nabídla na konci volbu, kterou jsem snad v žádné jiné hře s 'několika konci' neviděl.
Snaha dělat si legraci z nejtupějších a nejohranějších RPG schémat je fajn. Jenže tady je to děláno dost hloupou formou. Hra nahromadila všechna možná klišé a používá je. Místo aby je rozbíjela, celá na nich stojí a jen komentuje, jak je to hloupé (a tím jak je hloupá sama).
Ale to není zas tak podstatné. Hlavní je, že mě to prostě nebavilo hrát. Hratelnost je tu především o soubojích a ty mi přišly nezáživné, naprosto o ničem. Prostě nuda, dlouho jsem u toho nedokázal vydržet.

Sakra, teď si říkám, proč jsem tomu vůbec dal tehdy tak vysoké hodnocení? Asi jsem se občas i pousmál, hra má své nápady... Jenže to provedení :(
@Drolin (26.06.2012 10:04): Šuš, tebe jsem se na nic neptal. Stará triliogie je bída, ale tenkrát holt nic lepšího nebylo, teď je. A co se týče humoru... už vím co je s tebou tak špatně!

I Two Wolrds je lepší než gothic 3(už půl roku jsem seklý při osvobozování X tého města... které má ten mlýn a hovězí)
//Nu, co se dá dělat. Nedá mi to

Tak mi šašíci povězte, proč do červeného.
@Jack_Dark (22.03.2012 15:44): Nejde o samotnou angličtinu, ta mi nevadí a rozhodně nejsem ten typ, kterej neumí říct anglicky ani slovo. Spíš mám trochu strach ze slangu a toho všeho okolo bardských písní, jestli víš jak to myslím. No minimálně se zas něco naučím.
Tak jsem to vzal, jen teda nevím, jak se poperu s tou angličtinou tam. Jak moc je náročná? Není doufám nějak moc přestylizovaná nebo tak. :)