Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tacoma

55
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
02.08.2017 PCXOne
08.05.2018 PS4
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://tacoma.game/
Když v roce 2088 dorazí Amy Ferrier na vesmírnou stanici Tacoma, zjistí, že je stanice zcela opuštěná. Co se s šestičlennou posádkou stalo? Kam zmizeli? Bohužel přesnou odpověď nezná ani místní umělá inteligence ODIN, může vám však pomocí 3D hologramů přehrát některé momentky z životů zdejší posádky. Pomocí těchto střípků pak Amy zjišťuje nejen to, co se na této stanici přihodilo, ale také rozkrývá vzájemné vztahy a soukromí osob, které zde žily.

Od tvůrců Gone Home přichází další explorativní 3D adventura. Ve hře budete využívat především holografické záznamy, které slouží nejen za účelem vyprávění příběhu, ale bude v nich nutné hledat také další vodítka vašeho vyšetřování. Holografické záznamy proto můžete libovolně posouvat v čase, případně zastavovat a podívat se na celou situaci třeba z jiného úhlu.


Poslední diskuzní příspěvek

Dal jsem tomu hodinu, a ač to má fakt hezky zpracován interface, příjemnej design vesmírný stanice a tak, nechytlo mě to. Není tu nic co by mě…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Slabota bez uspokojivé pointy. Přitom si tvůrci v Gone Home tak hezky hráli s očekáváním hráčů... Ale pěkně popořadě: Čím Tacoma zaujme jsou charaktery. Po stanici je rozházeno spoustu drobných detailů a indícií, které vám řeknou něco o minulosti postav a co je v současnosti trápí, zároveň však nechávají dostatek prostoru pro hráčovu interpretaci.
Vzájemné vztahy postav, jejich interakce a samotný příběh jsou však podány tak fádně a zkratkovitě, že se vám hra do paměti nevryje. Konec pak přijde jak lusknutím prstu, kde všechno *spoiler* a všichni *spoiler*. Zapomenutelný zážitek.
+12+12 / 0