Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Smash Bros. Ultimate

07.12.2018
86
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Již pátý díl crossoverové série bojových her Super Smash Bros., tentokrát pro konzoli Nintendo Switch. I v Ultimate se proti sobě v netypických soubojích, jejichž cílem je protivníka ne porazit, ale vytlačit ho z arény, postaví známé postavy z her vydavatelství Nintendo a dalších.

Ultimate nabízí největší sestavu postav v historii série – celých 76 postav. Nejen, že se vrací všechny postavy ze všech předchozích dílů, ale sestavu rozšířilo i několik nováčků. Těmi jsou Inklingové (Splatoon), drak Ridley a Dark Samus (Metroid), princezna Daisy (Mario), Chrom (Fire Emblem: Awakening), král K. Rool (Donkey Kong Country), Isabelle (Animal Crossing) a Incineroar (Pokémon Sun/Moon). Nesmí chybět ani noví bojovníci z third-party her, kterými tentokrát kromě Kena ze série Street Fighter jsou Simon a Richter Belmontovi, reprezentující sérii Castlevania.

Sestavu po vydání rozšířily v podobě stahovatelného obsahu i další postavy, z nichž jako první vyšla masožravá květina Piranha Plant ze série Mario. Součástí prvního Fighter Pass jsou Joker z Persona 5, Hrdina ze série Dragon Quest, Banjo a Kazooie z Banjo-Kazooie, Terry Bogard ze série Fatal Fury a Byleth z Fire Emblem: Three Houses. Součástí druhého Fighter Pass jsou Min Min z Arms a pět dalších, prozatím neoznámených charakterů.

Zásadní novinkou, která do hry přidává novou RPG vrstvu, jsou Spirits. Ke svým postavám můžete přiřadit "duchy" stovek dalších postav, mezi kterými najdete například vílu Shantae, Tailse a Knucklese ze série Sonic, Revolvera Ocelota ze série Metal Gear Solid či Zera a Sigmu ze série Mega Man X. Duchové jsou rozděleni na primární a podpůrné, přičemž primární zvyšují statistiky postav a podpůrné dávají postavám nové schopnosti. Lze je získat v singleplayerových bitvách Spirit Battles, které mají modifikátory specifické pro konkrétního ducha. Duchové mohou nabírat na síle skrze online souboje, trénink v dódžu či skrze mise, na které je hráč může posílat. Někteří duchové mají dokonce více forem, které lze odemknout jejich levelováním.

Kolem duchů se točí i singleplayerový režim World of Light, osvětlující jejich původ. Hlavním hrdinou režimu je růžová koule Kirby, který jako jediný ustál nepřátelský útok Master Hand a musí postupně zachránit všechny ostatní postavy, za které lze následně hrát.

Co se týče multiplayeru, vrací se všechny multiplayerové režimy z předchozího dílu a nabídka dostupných arén přesáhla čísla 100, přepracován byl ale matchmaking. Kromě pingu a ranku na žebříčcích bude hra brát v potaz i preferované pravidla každého z hráčů a pokusí se spojovat hráče s podobnými preferencemi.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.