Pokémon Sun

Pocket Monsters Sun

18.11.2016 3DS
Sedmá generace pokémoních her se odehrává v regionu Alola, který byl inspirován Havají. Tohle souostroví se značně odlišuje od dosud představených oblastí pokémoního světa – nejen, že tu žijí pokémoni, kteří se jinde nevyskytují, ale dokonce i ti dobře známí mají alolanský vzhled. Kromě toho se zde nevyskytují klasické pokémoní stadiony – ty jsou zde nahrazeny tzv. ostrovními zkouškami (challenges).

Pokémon Sun přináší spolu s druhým titulem (Pokémon Moon) celkem 81 nových pokémonů, čímž se zvýšil jejich celkový součet na úctyhodných 802 druhů. Z dalších novinek zmiňme Z-Moves, což jsou mimořádně silné pokémoní „útoky“, které je možné použít jen jednou za bitvu a které vznikají společným použitím trenérem vlastněného Z-Prstenu (Z-Ring), v němž musí být zasazen Z-Crystal, a Z-Crystalu drženého pokémonem.

Pokémon Sun byl vydán ve všech regionech v listopadu 2016, pouze v Evropě bylo vydání o jeden týden posunuto.

Já mám Sun rozehrané, jsem tak ve třetině a X mě určitě bavilo víc, na Sun mě štvou ty neustálé cutscény, přerušovačky a tutoriály. Ultra Sun…