Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Alpha Sapphire

Pocket Monsters Alpha Sapphire

21.11.2014
86
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Region Hoenn, Littleroot Town. Právě zde začíná příběh mladého pokémoního trenéra, jehož rodina se právě přestěhovala z oblasti Johto. Profesor Birch naléhavě potřebuje pomoc – pomůže mu Torchic, Treecko nebo Mudkip? A bude vaším „rivalem“ May, nebo Brendan?

Pokémon Alpha Sapphire je remakem titulu třetí generace pokémoních her, konkrétně Sapphire Version. Příběh zůstal z větší části stejný, bude se tedy bojovat proti týmu Aqua. Grafika a technická stránka hry však byla převedena na úroveň her šesté generace, totiž X a Y. S tím se pojí například i uvedení mega evolucí, změn doznalo i zařízení PokéNav. To nyní pod názvem PokéNav Plus nabízí, kromě dříve viděných funkcí, například i funkci DexNav, ukazující všechny dostupné pokémoní druhy v momentálně navštívené lokaci.

Po dokončení hlavního příběhu je možné hrát nově vytvořený obsah pod názvem Delta Episode. Následně se zpřístupní i nová verze Battle Frontier pod názvem Battle Resort. Podobně jako u verzí X a Y, i Alpha Sapphire spolu s Omega Ruby obsahují všechny oficiálně dostupné jazykové verze hry a hry vyšly ve všech regionech během jediného dne, resp. týdne (EU verze).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • 3DS 80
Alpha Sapphire je mou prvni pokemoni hrou z hlavni serie, kterou jsem po mozna deseti letech hral a dohral. Pristupoval jsem k ni trochu s obavou, protoze se mi v dobe vydani (emulovana) verze Ruby prilis nelibila a velice rychle jsem ji prestal hrat. V pripade remaku se moje obavy nenaplnily, naopak se mi dostalo neskutecne zabavneho zazitku, ve kterem jsem zatim utopil cca 60 hodin cisteho casu.

Tento komentar pisu po porazeni Elite Four vcetne sampiona a uspesnem prekonani Delta episode, ktera zpracovava nektere elementy verze Emerald. Alpha Sapphire zdaleka neni jen 1:1 remakem v lepsi grafice: krome pridani novych vyvojovych fazi drivejsich pokemonu se totiz v Hoenn po porazeni maskota (Kyogre/Groudon) zacnou obevovat desitky az stovky dalsich pokemonu z jinych oblasti mimo hoennsky pokedex, vcetne pokemonu legendarnich. Dokonce je mozne ziskat i startery z Johta ci Unova.

Osobne se mi nejvic libila moznost volneho letu nad krajinou pomoci Latiose/Latiase a potapeni. Rad bych dokoncil hoennsky pokedex, vlastne mi chybi uz jen Solrock a maskot Gourdon z Omega Ruby, vse ostatni se mi uz podarilo sam se sebou prostrednictvim druheho handeldu ci pomoci wonder trade vyziskat (mit vsechny tri startery je skvela vec, vodnimu jsem nasekal vsechny vodni HMka).

Krome toho me prekvapilo, jak relativne snadny byl muj pruchod Elite Four, trenera s ghost pokemony jsem porazil pouze s Blazikenem, aniz by se kdokoli z protivnikovych pokemonu zmohl na to, zpusobit tem mym nejake zraneni. Na druhe strane byla polovina meho tymu kolem levelu sedmdesat (slozeni Blaziken, Swampert, muj prvni startert Sceptile, pak vytradovany Alakazam, Golem a z dema prevzaty Glalie).

+9