Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Ruby Version

Pocket Monsters Ruby

19.03.2003
75
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Příběh v pořadí třetí generace pokémoních her začíná stěhováním: Norman, tak se jmenuje otec hráčovy postavy, získal místo vedoucího stadionu v Petalburg City. Celá rodina se tedy z kraje Johto přestěhuje do regionu Hoenn a pomalu se zabydluje v městečku Littleroot. Norman se už od mládí zná s místním pokémoním profesorem (Birch) a nyní se stali sousedy. A aby toho nebylo málo, i profesor Birch má potomka (pohlaví se mění podle toho, jaké pohlaví si vybral hráč pro svou herní postavu). Když jednoho dne hráč zachrání profesora Birche před divokým pokémonem a obdrží tak svého startéra, ještě nikdo netuší, jak se tato událost zapíše do historie tohoto regionu. Protože zlo nikdy nespí a místo jednoho týmu gangsterů jsou tu aktivní hned dva (tým Aqua a tým Magma)...

Třetí generace přináší celkem 135 nových pokémonů, jejich celkový počet se tedy zvýšil na 386. Poprvé v sérii však není možné přenést pokémony z her předchozích dvou generací, což byl také jeden z důvodů, proč v rámci třetí generace vyšly i remaky Pokémon FireRed a LeafGreen. In-game zařízení Pokégear z her druhé generace bylo nahrazeno pokročilejším (stále ještě in-game) zařízením PokéNav, obsahující mimo jiné interaktivní herní mapu či přehled již poražených trenérů, se kterými je možné utkat se znovu. Pokémoni se též dočkali nových schopností (abilities) a povah (natures). Boje se již neomezují jen na pokémon vs. pokémon, ale je možné se účastnit i dvojitých bitev (double battles), kdy jsou dva pokémoni ze stejného týmu na bojišti současně.

Ruby verze obsahuje, jak je to už zvykem, několik unikátních pokémonů – např. Seedot a jeho vývojové fáze, Mawile, Zangoose, Solrock a konečně i Groudon, kolem kterého se splétají plány týmu Magma.

Pokémon Ruby Version vyšla spolu s Sapphire Version v roce 2002 v Japonsku a v roce 2003 postupně v USA, Austrálii a konečně v Evropě. Titul byl vydán znovu jako remake pro šestou generaci pod názvem Pokémon Omega Ruby (2014).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.