@Kunick (27.11.2017 15:43): S tím nesouhlasím, grindění není potřeba (minimálně ne v XY), stačí prostě nevynechávat trenéry. Bez Exp Share jsem byl tak o 5 levelů pod trenéry i elitní čtyřkou a stejně to stačilo. Kdybych ji měl zapnutou a ještě k tomu přihodil nějaké ty wonder trade pokémony, tak budu overleveled jako prase.
@Ronik (26.11.2017 23:48): tak to není výzva, to je jen žrout času. Není to nic co by snižovalo skillcheck, jen to ubere grindění - kterému se ale stejně nevyhneš pokud chceš full pokedex.

@Fingon (26.11.2017 22:57): ono Blissey Secret base dovolovala expit strašně rychle, takže v AS OR bylo těch 100lvlů v oběhu asi dost.
@Kunick (26.11.2017 22:38): startery jsem si vymenil pres 2DS konzoli z OmegaRuby. Protoze byli vytradovani, tak Swampert s Blazikenem expovali jako divi, z party jsem je nikdy nepresunul. Navic EXPShare je skvely vynalez:-)

Pres Wonder Trade jsem nahodou ziskal Alakazama na levelu 50 (navic mi tam kdosi hodil Muka na levelu 100) a vzal jsem ho snad teprve na Elite Four.
@Fingon (komentář): Tak Wonder trade hru neskutečně usnadňuje, já do něj často sypal pokemony s takřka perfektními IVčkama po breedingu. A navíc se i rychleji lvlují . snad proto ty 70 lvl. Mám pocit, ale je to už dávno, že jsem byl lehce přes 50-55. Každopádně pěkný komentář a hlavně zajímavé dojmy.