Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Moon

Pocket Monsters Moon

18.11.2016
79
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

A už je to tu zase – stěhování... a kdo jiný by měl zařídit formality, než místní pokémoní profesor, kterému říkají Kukui. A zatímco protagonista opouští rodné Kanto a letí spolu se svou mámou na souostroví Alola, zachraňuje neznámá dívka z přísně střežené laboratoře malého pokémona. Potkají se obě děti na ostrovech?

Pokémon Moon se liší od verze Sun, vyjma navzájem exkluzivních pokémonů, především tím, že děj měsíční verze se odehrává v časovém rozestupu dvanácti hodin od verze sluneční. Podobně jako v generaci druhé, někteří pokémoni se objevují jen v určitou denní či noční dobu a jiní se mohou vyvinout pouze v určitý okamžik, opět závislý na právě hrané hře.

Pokémon Moon přináší spolu s druhým titulem (Pokémon Sun) celkem 81 nových pokémonů, čímž se zvýšil jejich celkový součet na úctyhodných 802 druhů. Z dalších novinek stojí za to zmínit nový bitevní formát Battle Royal pro čtyři hráče, ve kterém je možné útočit (či naopak pomáhat si) proti komukoli z dalších přítomných trenérů. Dále byly vyřazeny HM-moves známé z předchozích generací, které se kromě bitev daly použít i v pohybu po mapě (např. létání či surfování). Místo, aby trenér tyto schopnosti učil vlastní pokémony, bude nyní využívat služeb cizích pokémonů poblíž (tzv. Poké Rides).

Pokémon Moon byl vydán ve všech regionech v listopadu 2016, pouze v Evropě bylo vydání o jeden týden posunuto.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.