Mě na JA bavil hlavně multiplayer, jó, to byly časy :)
Ještě mě tak k tomu závěru napadlo, že je škoda, že nelze za záporáka bojovat s tou tyčí co má Tavion - přidělat pár pohybů, možná jedno dvě komba a hned by měl hráč pocit, že ta Temná cesta za to fakt stála...
JO jsem hrál v době, kdy mi bylo tolik, že je to snad poprvé co jsem vnímal tu romantiku v příběhu. Kyle a Jan, sice maximální klišé ale bylo to poprvé- docela jsem jim fandil a nehledě na to že mě bavilo (opakovaně) žhavit blaster a zkoušet, jestli ji jde vystřelit z těch platform dolů, aby se rozšlehala mezi skály, tak jsem si Jan oblíbil a úplně jsem to prožíval spolu s Kylem :D . Tak prostě první takový filmový příběh ve hře. Proto k tomu mám nostalgické pocity, ale zase JA byla první hra co jsem kdy hrál se 2 konci. Je to těžké, asi to vyjde nastejno. Vícekrát jsem hrál JA, ale přiklonil bych se spíš k Outcastu.
Teda mne sa páčia obe hry, ale tak trochu súhlasím s Mazarom, nehrotil by som to až tak, ale JA je zrazu nielen strašne ľahké, ale aj jednotlivé levely sú kratšie a jednoduchšie (a aj primitívnejšie) z hľadiska dizajnu + príbeh viac hapruje. Samozrejme JA má zas lepšie boje s mečmi a variabilnejšie prostredia, no zároveň oveľa menšie využitie zbraní mimo mečov. V JO mali strelné zbrane aké také opodstatnenie, v JA v podstate už takmer vôbec.
Variabilnejšie prostredie, dva meče vs obojručný meč, tvorba vlastnej postavy a jej vývoj, možnosť prikloniť sa k obom stránkam sily - za mňa je toho dosť. :)
JO je super a asi bych i souhlasil, že je lepší než JA, ale je pravda, že mu chybí ten výběr mečů. Mít zelenej obouručák má prostě něco do sebe... :-)
@John Mirra (10.03.2014 14:21): Suhlas, to by bola velka sranda usekat tomu zmetkovi vsetky koncatiny v style Monty Pythons.

To vazne tolkym ludom pripada JA taky supr-cupr? V porovnani s JO je to uplne ubohe casual orezavatko. Ja som to zistil v momente ako som si zahral tieto 2 hry hned po sebe, davno ked som to hral s casovym odstupom tak mi to tiez prislo dobre OK ale v bezprostrednej konfrontacii s JO je JA uplna slabota.
SW byly vždycky o rubání, bez rubání by to nikdo nehrál. Kotor se asi nejvíc blíží tvému přání.
@Route95 (komentář): Okamžitě přepiš to "Anakinem" jinak ti tam hodím minusko! Jakožto fanda Star Wars tohle nebudu tolerovat! Jinak mě teda pobavilo že považuješ ženy za jinou rasu :-D. Ale komentář ok
Velmi zajímavá modifikace, díky níž můžu Jedi Outcast a Jedi Academy spouštět z jednoho menu, stačí k tomu jen CD z JA, mám tam Kyleho a novější HUD. Správně jdou i animačky s Kylem v JA. V JO mám hned na začátku více zbraní. Jen mi nešlo v původním Jedi Outcast nastavit rozlišení, takže jsem veškerý obsah z configu JA, kde už jsem to správně nastavené měl, nakopíroval i do něj, upravil v něm pouze jednu hodnotu, kvůli níž mě to v menu JO nepustilo dále, a hra šla ve 1680x1048, tedy totožně jako v Jedi Academy. Normálně by mi to mělo jít ve 1680x1050, ale z mě neznámého důvodu to je mírně posunuté.

Instrukce pro rozjetí zmíněného modu:

Rozbalit soubory z modu Jedi Outcast - Academy do složky base v adresáři hry Jedi Academy a přejmenovat assets soubory základní hry JA na b_assets_academy.pk3, nacházející se ve stejné složce, do níž přijdou pk3 soubory tohoto modu. Posledním krokem je pak zkopírování do téže složky pk3 souborů i ze hry Jedi Outcast, taktéž pod názvem assets(#).pk3, ty už stačí ponechat tak, jak jsou. A v adresáři hry Jedi Academy (složka GameData) už jen kliknout na exáč jasp pro SP, spustí se hra a v menu bude na výběr i postava Kyleho Katarna se dvěma kampaněmi z Jedi Academy a Jedi Outcast.

Srovnání ze začátku hry obou kampaní.

Jedi Outcast – původní, Jedi Outcast – modifikovaný. Jedi Academy – původní a Jedi Academy – modifikovaný.
To si presne pamätám ako sme asi piati (plus jeden Estónec) hrávali. Ešte teraz mám stiahnutých niečo cez 200 mb skinov. :D
Hmmm... mě taky, ale chtělo by to asi víc lidí ze staré školy na pořádnou nostalgickou pařbu :D
Nezahral by si niekto multiplyer? Začína ma prepadať nostalgia. :D
Hra je povedena ale nelibi se me zachazeni se svelenym mecem, tyto pohyby bych pochopil pokud by se jednalo o stredoveky mec ze je tam par zakladnich seku a triku ale chtelo by to i moznost vykryvani a celkoveho sermovani. Dale me moc nesedi kde se najednou vzalo tolik sithu ale budiz 80%
nedalo mi to a ponoril jsem se do doby kdy jsme meli klan , egoicky reknu ze sme byli fakt jedni z tech lepsich a slo nam to super , takze dnes asi spat nejdu xD hezky MP ozivovani starych figlu .. samozrejem single mec a strong styl
SilentWolf: Se současnými trendy v oživování starých značek by to asi nedopadlo dobře. Pokud by si to lucasarti pořádně nepohlídali a snažili se vší silou udržet odkaz předchozích dílů, tak možná... Ale je zde vysoká pravděpodobnost, že by se z toho stal jen další filmový parazit příliš nápadně připomínající GeoW, jen s meči místo motorovky. Ostatně pro příklad se nemusí chodit daleko, stačí se podívat na poslední dílo dle filmové licence tvůrců posledních dvou dílů Jedi Knightů...
no ted parim movie duels a ocekavam dvojku (1 rijna) a rikam si ze je sakra skoda ze neudelali novy jedi knight... vzdyd to ma takovy potencial a souboje i v jedi academy vypadaji lip nez ve force unleashed
Dohráno. Musím říct, že konec hry dostal teda šťávu a ty souboje se povedly. Jediové umírali a umírali, prostě to bylo stylové a stylové. Samé souboje a radost se podívat, jak namakaný temný Jedi vykosí tři slabé světlé jediečky a vy ho pak zkopnete ze skály. Prostě to je stylové.

Hodnocení jsem musel zvýšit o 10% na osmdesátku a to je co říct, protože už to ode mě nedostává kdejaká hra. I když z poslední deseti her tuto hranici heclo pět her. No, docela vydatná úroda :-)
nejlepsi mise je v te serii jak dostanete na vyber z tech mecu a stane se z vas mistr jedi ... tak hned ta prvni , (3serie misi - 1 mise) tu jsem drive hraval porad dokola..
No, souboje jsou zpracovány dobře. Zezačátku je super level design, ale pak upadá do takové šedi scifi budov :-(
Příběh není zrovna nejlepší. Přesto musím zdůraznit, že souboje jsou skvělé, jen nevím, jestli mám hře dát 70 či 80% jen kvůli soubojů. Na druhou stranu, hra sází pouze na tohle. Fakt nevím. Hraju teď ještě adventuru Žhavé léto 3 a to mě jako hra baví nějak více. No musím to nějak porovnat s dalšími hrami a pak se pro hodnocení rozhodnu.
Vývoj příběhu? Hmm... V případě Jedi Knight série bych řekl, že platí méně je více (a čím méně, tím ví.. err, lépe).
hlavně ta určitá nelineárnost dost zabrzdila vývoj příběhu a všecko je takové moc vleklé.
Tak jsem se dostal do fáze hry, kde furt bojuju s temnými Jedi. Je to celkem fajn, už to není za odměnu ten souboj, ale stává se to běžná rutina :-)
Jen mě trochu začínají nudit stále ty samé scifi budovy.

FG: Kyla Katarna znám. Jinak si někdy říkám, že je to takhle lepší, když si hraju za Padawana a pak si zahraju za svého mistra - Kyla, když byl ještě v akci :-)
Paul: Vydání na GOGu (Steam radši ne, ten neoptimalizuje hry pro nové systémy) by bylo pro mne hotovým státním svátkem. Na původní díly série si brousím blastery už strašně dlouho, ale zatím jsem s nimi měl vždy problémy (do rukou se mi dostal jen druhý díl a datadisk). A dodnes vlastně nevím, co se stalo ve Valley of the Jedi :)
Já doufám že LA vydaj co nejdřív komplet Jedi Knight ságu na steamu nebo (lépe) gogu..
Outcast jsem hrál demo a to mě kurevsky bavilo :-)
Ty předchozí díly mě nějak nelákají, ale ten Outcast si chci někdy zkusit, ale nevím kdy.

Jinak se mi zdálo, že Outcast má lepší grafiku než tohle. Anebo jsem to jenom kdysik vnímal jinak a teď jsem trochu znáročněl? :-)

EDIT: Jinak tohle bylo první co mi nějak zkřížilo cestu, tak jsem do toho šel no :-)
Každopádně jsem si vždy chtěl zahrát spíše Outcast, který si ale určitě někdy zkusím - snad.
Pivo: hrat academy, kdyz si nehral predchozi dily nebo aspon 100x lepsiho Outcasta? Hmmmm ty si mi ale hracsky gurman numero uno....
Sakra, hra mě začíná bavit, takže zvedám hodnocení o 10%, možná se i o malinko zvětší, než hru dohraju.
Možná jsem se na hru zezačátku díval špatně :-)
Jinak souboje s temnými Jedi jsou taková lahůdka pro zpestření, mohlo by jich být více. Je to celkem sranda, ale zase se člověk o to více na ně těší, když je nevidí na každém rohu. No, hra je každopádně dost dobrá.

EDIT: Vlastně jsem nehodnotil, jen jsem si furt říkal, že je to taková 70ka :-)
Ale to je fuk, stejně těch 10% člověk moc nerozliší, ale u mě 80ka taková hranice, takže dělá trochu více no :-)
Fg: Jenže Jedi Knight série je krapet jiného ražení (což není zápor) a třeba takové duely jsou mnohem lépe zpracované v konzolové (PS2) Pomstě Sithů. Ale je fakt, že věrné pokračování Jedi Academy tu chybí. Nebo vlastně cokoliv ze světa SW (3 roky od poslední PC hry) :-(
NL: asi tak, zvlast u "mackacich sekvenci" ale takovy Jedi outcast se ovladal vyborne, navic sem hral na me stare Misrosft mysi na levem bocnim sem mel pul takze sem dycky zmackl a skubl a sup reborn do propasti a na pravem bocnim skrceni, to byla kombinace + na zmacknuti kolecka mysim blesky :)) dokonale to ovladani, chce to na PC nakou takovou hru....
Tenhle styl hry nikdy na klávesnici nefungoval nijak zvlášť dobře. Tady bych spíš vsadil na použití gamepadu...
No já doufám, že problémy s ovládáním vyřeší kombinace klávesnice+myš.
Ovladani neni ani na konzoli nijak zvlast povedeny... ty sily se tam pouzivaj strasne pitome a manipulace s objektama je tezkopadna... clovek pul hodiny steluje, nez si to da do smeru kam s tim chce mrsknout :)

Rozhodne od toho nic necekejte, je to hrozne nepovedena nudna chodicka... kdyby to nebylo SW tak po tom nestekne ani pes.
Predpokladam mizernu optimalizaciu, ergo na dvoj jadre sa to nebude dat poriadne hrat :) (nieco ako PC verzia Ghostbusters :) )
NL: njn stejne na konzolich to bude lepci, kor ovlasanim.....ale vyjde to uz na podzim, takze je to tu coby dup :.)