Slay the Spire

@Strady (komentář): Hele, jen tak pro zajímavost, nenahodil bys screeny nějakých runů, se kterými ses dostal a neuspěl v posledním aktu? :) Ono na akt 4. nestačí jen dobrý deck, musíš ho stavět konkrétně na Heart.
@Crash (18.06.2019 05:42): Promiň ale nedalo mi to :) není to myšleno špatně. Třeba až si zahraješ nějaký pinball, tak mi to vrátíš dvojnásobně. A nechceš zkusit Slay the Spire?
@Strady (komentář): Ale no tak, není potřeba mé závislosti probírat v komentářích u jiných her, a mimochodem už jsem čistý, dva měsíce jsem to nepustil. :-)
Tak to šlo první hra za The Defect rovnou až na konec :) Včera jsem dohrál i za The Silent, tak už jen finálový boss!
Perfektní hra až závislácká a pěkně nasírací. Za prvního jsem to dohrál asi na po třetí ale za druhého Silent vždy dostanu na frak,i když mám dobré karty, tak hra mě vypeče tím že mi nedá ani jeden jediný blok ani možnost změnu karet. Klasická nasíračka
Tak mi to nedalo a koupil jsem na Humble storu za 11,20juro. Jsem na sebe zvědavý, má angličtina tomu dá na frak, holt to bude občas pokus omyl
@Ronik (11.03.2019 17:02): To áno, Limit Break je pri Inflame základ. A s kombom Inflame + Limit break máš v piatom kole bonus k sile +96, skôr než sa objaví prvý Burn rozdávaš s Rampage zásahy 150 životov.
@valcik (11.03.2019 16:52): Exhaust není nutně výhoda, ve spoustě případů se ti ten Limit Break prostě nepoštěstí sehnat a bez něj je Inflame skoro k ničemu. A když chceš točit jednu kartu, máš efektivnější si ji vracet Headbutty než se snažit držet slabý balík a otáčet ho drawem, to stejně na vysokých Ascension i díky těm zmíněným status effectům není moc realistické :) Nejvíc se mi osvědčily balíky kolem třiceti karet.
@Ronik (11.03.2019 16:49): Ja mám Impale rád. Po zoslaní je exhausted, nezaberá teda miesto v balíčku ako Spot Weakness a zostáva viac priestoru pre rýchle otáčanie kariet cez Pommel Strike a opakovanie Limit Break. Pri súperoch, ktorí zahlcujú balíček stavovými kartami ako je Burn, je Spot Weakness otrava. :-)
@Fatality (11.03.2019 16:20): Searing Blow deck se mi na vysokých Ascension snad nikdy nepovedlo dát dohromady, přijde mi, že se pro něj musím rozhodnout hrozně brzo a ta cena, že mu musíš obětovat skoro každý rest, je hrozně vysoká. Spíš jsem se snažil vystavět strength decky, co měly sustain skrz Reaper, nebo Barricade + Entrench.

@valcik (11.03.2019 16:40): Inflame je mizerná karta, lepší je hrát Spot Weakness. To ti bude stejně fungovat skoro vždycky, dává víc síly a můžeš ji hrát víckrát :) Limit Break k ní taky můžeš přihodit, ale většinou ani není potřeba.
Ta Searing Blow strategie s Double Tap je asi nejsilnejsi, co jsem videl. Jsem ted na LVL 15 Ascension a dal jsem tim i Awakened One.

Pripadne i buffovat Strength nejlepe pres Demon Form, ale to je 1 kolo v haji a chvili se clovek musi turtlit, jinak dostane hrozny klepec. I bezni nepratele jsou hodne silni a kazde jedno HP je znat.
@Ronik (20.02.2019 09:19): Je pravda, že takhle je to určitě víc nakloněno rogue-like komunitě a solidně to prodlužuje herní dobu, takže v pořádku. Já budu rád, když to dám za jednoho... zatím se potácím na LVL4 Defect. :)
@Memphis (20.02.2019 09:09): JJ, je to fakt dobra hra. Ja jsem citil abstak, kdyz mi na firemnin notebooku podelali Javu a nesla mi spustit, cili mi neslo ani Slay the Spire asi pul roku, protoze je na bazi Java. Tedka mi to trochu opravili, ale ne uplne, takze to musim spoustet pres Troubleshoot.bat file a nemuzu sbirat achievementy. Ale aspon to konecne zase muzu hrat! Vlastne 1. 8. 2018 jsem dal ten Level 10, takze tak nejak od pulky srpna se mi to rozbilo a ted az pred par dny to fixli :(

Ten Ascension mi nevadi, ze neni sdileny postup. Laka me dat Level 20 za vsechny tri postavy, ale jak jsem psal, ted jsem Level 11 s Ironcladem a umiram na zbytecnostech, jak jsem to po tom pul roce pozapomnel a byly i redesigny karet, takze nektere veci nefunguji. Pridali relikvie, takze trochu rozmelnili sance na ty nejlepsi a tak. Ale je to porad naprosto super.
@Fatality (komentář): Je to boží, Ronikovo "návykové jak běs" to myslím vystihuje dokonale. Ta klasická lež "ještě jeden fight a jdu spát" je zase po čase v plné pohotovosti. :)

Jen mi přijde škoda, že Ascension je třeba hrát jen za jednu postavu, kdyby se progress sdílel, přišlo by mi to lepší - rád bych to střídal.
@mazar1234 (28.02.2018 12:45): Už jsem to koupil, zatím jsem v tom nechal nějakých 46 hodin a jestli máš rád karetní hry, určitě můžu doporučit, je to návykové jak běs. Navíc Mega Crit mají příkladný early access, za to si zaslouží velkou pochvalu :) Ještě by to chtělo tu třetí postavu a už by to ani nepotřebovalo měnit.
Pokud vás zajímají karetní hry a/nebo roguelity, doporučuju tomuhle věnovat pozornost (mrkněte na video, třeba tady). Zatím se zdá, že by to mohlo mít velký potenciál.