Slay the Spire

@Fatality (06.12.2019 11:59): Who need Relics? "Jen jedna relikvie" Několikrát jsem to posral jen, že jsem otevřel bednu abych vzal prachy a čapnul jsem i relikvii. Včera jsem si dal zase podlouhlé době Watcher a je dobrá hned druhé místo za Defectem.
Konečně jsem dostál svému jménu Břídil, jelikož jsem splnil všechny achievementy. Poslední byl peklo.
Hotovo, srdce padlo na druhý pokus. Bolo to celkom vtipné, hral som silent a mal 3x caltrops + 3x blur + a nejaké ďalšie veci na block a ešte poisony a srdce umrelo na to, že keď do mňa udieralo, tak mu "stena" dala druhú. :D
No a dnes srdce skoro zaplesalo. Nakoniec sa mi ho nepodarilo zdolať, dal som ho cca na 170/750. Debuffov som mal naň pomerne dosť, ale asi som mal primálo blocku v decku, resp. dvakrát sa mi stalo, že mi block karty vyšli presne do tých kôl, keď sa on buffoval a do tých čo útočil som nemal.
@Ronik (04.09.2019 18:30): Slice a Deflect som ani nehral. hral som 3x upgradnutý cloak and dagger, potom tú dvojmanovú rare, kde discardneš hand a za každú kartu si dáš upgradnutý shuriken, upgradnutý envenom, upgradnutý choke a ešte upgradnuté karty 2x draw 4 discard 1 a potom upgradnuté za 0 draw 2, discard, upgradnutý adrenaline a podobne. V podstate všetko v decku som mal upgradnuté.
@Tulareanus (04.09.2019 17:59): Předělávat to určitě nestihneš, ale dobrý combo deck proti Time Eaterovi určitě má šanci vyhrát. Mít proti němu možnost zahrát pravidelně 12 karet je v podstatě i výhoda, jen ty karty musí být trochu kvalitnější než nenabuffované Shivy. Hrozně záleží na tom, co dostaneš za relikvie a až podle toho se pak rozhodnout, co vlastně chceš stavět. Některé karty se samozřejmě neztratí v žádném decku (u Silent třeba Adrenaline, Footwork, Dash), ale většinu 0-cost jako Slice a Deflect bych bez něčeho jako Unceasing Top nebo Shuriken ani nebral.
@Ronik (04.09.2019 17:55): To som si tiež myslel, pretože jeho útok bol triple, ale vzhľadom na počet životov, číslo blocku, moje buffy a debuffy, som mal prvé dva útoky ustáť a až tretí ma mal zabiť.

Inak rozmýšľam, čo robiť za Silent, ak hrám build, ktorý mi zatiaľ prišiel všeobecne ako najsilnejší a to veľký draw a rotácia kariet za kolo, pričom veľa z nich stojí 0 a takto prejdem prvé dva akty a zrazu v treťom akte zistím, že bossom je time eater? To sa mám akože snažiť celý tretí akt prerábať balík na time eatera? Lebo mne to príde neefektívne a zároveň neviem, či sa to dá vôbec stihnúť.
Chcel som to len vyskúšať, s tým, že najprv dohrám iné hry, ale... je to strašná návykovka a popri magicu, deckbuildingových kartových hrách a po tento rok pokorenom Darkest Dungeon, to pôsobí ako jediný logický krok ďalej.

Najviac som si zatiaľ obľúbil hrať za Silent, akurát ma nahnevalo, ako som sa dostal v podstate bez škrábnutia až na koniec tretieho aktu, kde ma veľmi nemilo prekvapil Time Eater. Nielen, že si ten hajzlík len tak z ničoho nič doplnil život na polovicu a zrušil všetky debuffy, ale ešte sa v podstate vysmial mojej hernej taktike, ktorá spočívala v zahraní čo najväčšieho množstva kariet za kolo (cez relicy som mal na začiatku každého kola 5 energy) s dôrazom na shiv a shiv+. Najprv som si povedal, že ok, nasrať, že mi končí ťah vždy keď zahrám 12 kariet, myslel som si, že to "ohacknem" a každé kolo zahrám 12 kariet, aby sa neposral, čo sa mi celkom aj darilo, ale vôbec som si najprv nevšimol, že jemu to dosť zvyšuje strength a nakoniec ma tesne zabil (chýbalo mi cca 8 života/blocku, aby som ten mega dmg ustál), keď mal asi 30 hpčiek a ja by som ho ďalšie kolo zabil. Čo som však nepochopil bolo, že aj na ten scenár som bol pripravený, mal som so sebou potion Fairy in a Bottle - "When you would die, heal to 10% of your Max HP instead and discard this potion", len ono sa nič nestalo! Jednoducho ma zabil a potion mi zmizol z inventára. Stalo sa to niekomu? Sú na to nejaké špeciálne podmienky, kedy to nefunguje?
@Strady (komentář): Hele, jen tak pro zajímavost, nenahodil bys screeny nějakých runů, se kterými ses dostal a neuspěl v posledním aktu? :) Ono na akt 4. nestačí jen dobrý deck, musíš ho stavět konkrétně na Heart.
@Crash (18.06.2019 05:42): Promiň ale nedalo mi to :) není to myšleno špatně. Třeba až si zahraješ nějaký pinball, tak mi to vrátíš dvojnásobně. A nechceš zkusit Slay the Spire?
@Strady (komentář): Ale no tak, není potřeba mé závislosti probírat v komentářích u jiných her, a mimochodem už jsem čistý, dva měsíce jsem to nepustil. :-)
Tak to šlo první hra za The Defect rovnou až na konec :) Včera jsem dohrál i za The Silent, tak už jen finálový boss!
Perfektní hra až závislácká a pěkně nasírací. Za prvního jsem to dohrál asi na po třetí ale za druhého Silent vždy dostanu na frak,i když mám dobré karty, tak hra mě vypeče tím že mi nedá ani jeden jediný blok ani možnost změnu karet. Klasická nasíračka
Tak mi to nedalo a koupil jsem na Humble storu za 11,20juro. Jsem na sebe zvědavý, má angličtina tomu dá na frak, holt to bude občas pokus omyl
@Ronik (11.03.2019 17:02): To áno, Limit Break je pri Inflame základ. A s kombom Inflame + Limit break máš v piatom kole bonus k sile +96, skôr než sa objaví prvý Burn rozdávaš s Rampage zásahy 150 životov.
@valcik (11.03.2019 16:52): Exhaust není nutně výhoda, ve spoustě případů se ti ten Limit Break prostě nepoštěstí sehnat a bez něj je Inflame skoro k ničemu. A když chceš točit jednu kartu, máš efektivnější si ji vracet Headbutty než se snažit držet slabý balík a otáčet ho drawem, to stejně na vysokých Ascension i díky těm zmíněným status effectům není moc realistické :) Nejvíc se mi osvědčily balíky kolem třiceti karet.
@Ronik (11.03.2019 16:49): Ja mám Impale rád. Po zoslaní je exhausted, nezaberá teda miesto v balíčku ako Spot Weakness a zostáva viac priestoru pre rýchle otáčanie kariet cez Pommel Strike a opakovanie Limit Break. Pri súperoch, ktorí zahlcujú balíček stavovými kartami ako je Burn, je Spot Weakness otrava. :-)
@Fatality (11.03.2019 16:20): Searing Blow deck se mi na vysokých Ascension snad nikdy nepovedlo dát dohromady, přijde mi, že se pro něj musím rozhodnout hrozně brzo a ta cena, že mu musíš obětovat skoro každý rest, je hrozně vysoká. Spíš jsem se snažil vystavět strength decky, co měly sustain skrz Reaper, nebo Barricade + Entrench.

@valcik (11.03.2019 16:40): Inflame je mizerná karta, lepší je hrát Spot Weakness. To ti bude stejně fungovat skoro vždycky, dává víc síly a můžeš ji hrát víckrát :) Limit Break k ní taky můžeš přihodit, ale většinou ani není potřeba.
Ta Searing Blow strategie s Double Tap je asi nejsilnejsi, co jsem videl. Jsem ted na LVL 15 Ascension a dal jsem tim i Awakened One.

Pripadne i buffovat Strength nejlepe pres Demon Form, ale to je 1 kolo v haji a chvili se clovek musi turtlit, jinak dostane hrozny klepec. I bezni nepratele jsou hodne silni a kazde jedno HP je znat.
@Ronik (20.02.2019 09:19): Je pravda, že takhle je to určitě víc nakloněno rogue-like komunitě a solidně to prodlužuje herní dobu, takže v pořádku. Já budu rád, když to dám za jednoho... zatím se potácím na LVL4 Defect. :)
@Memphis (20.02.2019 09:09): JJ, je to fakt dobra hra. Ja jsem citil abstak, kdyz mi na firemnin notebooku podelali Javu a nesla mi spustit, cili mi neslo ani Slay the Spire asi pul roku, protoze je na bazi Java. Tedka mi to trochu opravili, ale ne uplne, takze to musim spoustet pres Troubleshoot.bat file a nemuzu sbirat achievementy. Ale aspon to konecne zase muzu hrat! Vlastne 1. 8. 2018 jsem dal ten Level 10, takze tak nejak od pulky srpna se mi to rozbilo a ted az pred par dny to fixli :(

Ten Ascension mi nevadi, ze neni sdileny postup. Laka me dat Level 20 za vsechny tri postavy, ale jak jsem psal, ted jsem Level 11 s Ironcladem a umiram na zbytecnostech, jak jsem to po tom pul roce pozapomnel a byly i redesigny karet, takze nektere veci nefunguji. Pridali relikvie, takze trochu rozmelnili sance na ty nejlepsi a tak. Ale je to porad naprosto super.
@Fatality (komentář): Je to boží, Ronikovo "návykové jak běs" to myslím vystihuje dokonale. Ta klasická lež "ještě jeden fight a jdu spát" je zase po čase v plné pohotovosti. :)

Jen mi přijde škoda, že Ascension je třeba hrát jen za jednu postavu, kdyby se progress sdílel, přišlo by mi to lepší - rád bych to střídal.
@mazar1234 (28.02.2018 12:45): Už jsem to koupil, zatím jsem v tom nechal nějakých 46 hodin a jestli máš rád karetní hry, určitě můžu doporučit, je to návykové jak běs. Navíc Mega Crit mají příkladný early access, za to si zaslouží velkou pochvalu :) Ještě by to chtělo tu třetí postavu a už by to ani nepotřebovalo měnit.
Pokud vás zajímají karetní hry a/nebo roguelity, doporučuju tomuhle věnovat pozornost (mrkněte na video, třeba tady). Zatím se zdá, že by to mohlo mít velký potenciál.