Proboha, ta hra je takhle ve velkém ještě ošklivější než z pouhého videa, to je fakt hrozné... Jak jsem psala, já nemám nic proti staré grafice, ale tohle prostě muselo být hnusné už tehdy :D

EDIT: Na to nemám. To jde do šuplíku, fakt se mi z toho dělá skoro nevolno, to jsem zatím nezažila. (Kromě chromatické aberaci u Bloodbornu a VR, ale tohle je jiný případ...)
@Pluto (16.06.2022 12:11): To samozřejmě, ale vždy mám radši, když mohu do videa brát přímo soubory replik, než abych je nahrávala ve hře – nerada hudbu a ruchy ztišuji. Jsem zvědavá, zda se mi to po takové době povede dohrát celé. Snad ano.
@Brasikona (16.06.2022 04:49): Tak válení dabingu v MP3 je krásná věc. Ale pořád je lepší si hru zahrát a slyšet to přímo v ní (a mít tak vjem kompletní - nejen zvuk, ale i obraz, ke kterému to patří). Akorát zrovna u Simona je potřeba se povznést nad grafickým zpracováním...
@Pluto (02.05.2022 02:32): Jo, teď mi udělalo radost, že ten dabing se krásně válí v MP3 i přímo ve hře. To vždycky potěší, když to člověk nemusí tahat a nabourávat se do neznámých formátů, heh. A zní to tedy hodně dobře, i po zvukové stránce.
@Brasikona (02.05.2022 06:04): No, jak se tak koukám, tak ho nakonec namluvil Brian Bowles. Přeci jen už je to spousta let. Ale vím, že když byla čeština v přípravě (ještě před vydáním hry), tak měl dabing dělat právě Barrie.
@Pluto (02.05.2022 02:32): Halbich? Teda, tak to bych ten dabing měla poslechnutý nejméně čtyřikrát, to by se mně osobně zamlouvalo snad ještě víc! Ale Barrie ho zrovna ve trojce nemluvil, nebo si to nějak pletu?
Ale celkově se mi na tom dabingu líbí, že to ještě není "ta typická Fontána" a budoucí tradiční sestava je ještě "narušena" dalšími zajímavými jmény a hlasy (podobně jako třeba SWINE nebo ještě o něco později Chicago 1930) – ale ne že by mi ty party v jednotlivých studiích u her vadily, to zase ne.
Nicméně, ty prodeje byly fakt hodně tragické? To mě mrzí. Já se tedy přiznám, že nemám problém se starými hrami, respektive s jejich grafikou, ale Simon mě také vždy dost odrazoval a kdykoli na něj dnes narazím, má první myšlenka je něco jako "ty jo, to je fakt ošklivý". Ale je škoda, že se nevrátila ta investice do dabingu...
@Cathan (02.05.2022 00:56): Dabing Simona 3D, to už je hooodně stará písnička. Myslím, že ještě někde mám celé audio v MP3. CD Projekt do toho tehdy nacpal obrovské peníze a vznikl skutečně špičkový dabing, hra se ale vůbec neprodávala dobře, hlavně kvůli hnusné 3D grafice a bylo z toho ekonomické fiasko. Což je velká škoda. Sám pamatuju, že jsme původně uvažovali o tom, že by hlavní postavu namluvil Kamil Halbich (tedy člověk, co dabuje v Červeném trpaslíkovi Rimmera alias Chrise Barrieho, který namluvil Simona v origiále), ale nakonec se manažerům podařil majstrštyk s Milanem Šteindlerem, který se posléze ukázal výbornou volbou...
@Cathan (komentář): Sakra, ten dabing mám v počítači už strašně dlouho – teď jsi mě donutil se na tu hru konečně mrknout víc! Ty mi dáváš, takhle před zkouškovým... :))
@Red (04.07.2021 09:18): Český dabing nebyl, páč jsem hru měl z GOGu a neodvážil jsem se experimentovat a češtinami/patchi. Byl jsem rád, že ta hra jakžtakž funguje. Titulky ve hře jsou, ale defaultně jsou vypnuté. Je potřeba přečkat úvodní animaci, pak v úvodní místnosti tuším mezerníkem rozkliknout inventář a v něm jsou i složky na save/load a options - v tom jsou titulky pod zvukem. Přeji pevné nervy v případném hraní :)

@Cathan (04.07.2021 14:05): Dej jestli se na to cítíš :D Já si rád přečtu jiný názor. Ale varuji, ta hra mi vzala chuť do zbytku série, adventur vůbec a potažmo i hraní celkově :)
@90210 (06.06.2019 10:04): Je to škoda, nesnáším nedohraný série. Verze z GOGu nakonec začala fungovat po reinstalu, titulky naskočily a padání do windows přestalo. Ale problém s kamerou se objevil i tam a bohužel na internetu žádné řešení.
Tak tohle si asi znovu nedohraju. Ve druhé kapitole se mě posrala kamera, každý pohyb o sekundu později zopakovala, řešení bylo teleport do úvodního chrámu pak to chvíli fungovalo. Hru jsem nakonec koupil na GOGu, ale jejich verze je ještě horší, nejdou tam z nějakého důvodu zapnout titulky a neustále se seká.
Intro :D kdo to vymyslel. Nejde přeskočit. Dobrej dabing grafika no budiž. Ovládáni... A hlavně jsem nasel do menu ve hře nešlo zpět a bum byl jsem v hlavním menu a zase čekat až uběhne intro, abych mohl hrát... Ty kráso mazeček
Opravdu jsem doufal že to tak nebude, ale po hodině a něco hraní jsem mírně znechucen...vtipné to je ale ta hratelnost,grafika a jiné věci to je hrůza :D Zkusím to ale i tak dohrát :D
Tak mi držte palce ať to přežiju :D Na GOGU to právě mají ve slevě za 40 Kč. Tak jsem si řekl že aspoň takhle se finančně nespálím a je to nejlepší možnost na vyzkoušení :D
Teda ta grafika je sice ošklivá, ale zase by mi tolik nevadila. Spíš mi vadí, jak noví vývojáři dokázali ještě v intru totálně převrátit celou zápletku, která na konci druhého dílu vypadala zajímavě a vrátili jí naprosto dementním způsobem do takového toho "default" stavu.
@90210 (21.11.2014 14:14): No z těch 6ti hodnocení jí prý dohrála polovina. Jinak dneska by se mi jí už znova hrát nechtělo, ale tenkrát jsem asi nebyl tak náročný, nebo to jen byla jedna z mála 3D her, kterou náš tehdejší počítač rozjel.

@ugraugra (21.11.2014 15:25): Jop, byla ve Score číslo 139 ;)

PS: Teď jsem si vzpomněl, že další out-of-box řešení existuje i ve hře Save the Date, znáte někdo ještě nějakou, kde je třeba udělat něco mimo rámec hry samotné, abyste jí mohli dohrát? :D
Nebylo to v příloze u Score? Ted si vybavuju, že jsem to snad i hrál a dostal jsem se docela daleko, minimálně za půlku. To budu muset doklepnout :D
Hru jsem dohrál asi před 10 ti lety, takže si jí už moc nepamatuji, jaká byla, ale dodnes jsem nezapomněl na závěrečné puzzle, ve kterém jste museli otevřít cd mechaniku svého počítače, aby se otevřela cd mechanika počítače vyobrazeného ve hře.
To byla fakt jediná out-of-box hádanka na kterou jsem kdy v jakékoli hře narazil :D I když by mě zajímalo, jestli by hra vůbec šla dohrát pokud už stejně jako já cd ani dvd mechaniku nemáte.
Chvili jsem to zkousel hrat, ale ta hra je bohuzel tak neuveritelne hnusna, ze to proste nejde. Pribeh a dialogy muzou byt ok, ale hrat se to proste neda, neovladatelny humus. StS 3D je jednim z klasickych prikladu totalni demence celyho herniho prumyslu v cele s hernimi zurnalisty, kteri celou dobu vyvoje tvrdili, jak je prechod do 3D super a jak hre prospel, pritom uz tehdy z obrazku bylo jasny, jak neuveritelne odporne hra vypada a to i na obrazcich zverejnenych par let pred vydanim. Vsichni to museli videli a nikdo nic nenapsal. Demence.

Vizualne hnusnejsi hru bych v historii videoher hledal jen stezi.