Velikost mapy není zas tak důležitá, když omezíš výdaje těch jednotlivých budov. Ale celkově se vyplatí pro dosažení potenciálu spíše ty budovy hulit na maximu a spíše využívat meziregionální ekonomiky, tzn přebytky energie, vody atd prodávat do sousedních regionů, měl by tu i fungovat i pohyb osob - tzn že můžeš nejen udělat vesnický zapadákov, ale třeba i čistě industriální čtvrť. Jenom pro to musíš mít už vytvořené okolní regiony a propojit je.
Tak už se blížím k polovině mapy, postavil jsem i metro, autobusy, vlaky, mažu znečištění, rozšiřuji cesty. 6.6m na kontě a přes 500k obyvatel...tak snad to dotáhnu aspoň na meloun:)
Já většinou dávám zlý průmysl do okrajů, ale tady jsem si říkal, že se ho stejně chci zbavit a stavět jen ten high tech. Je obrovský problém s dopravou, podle toho co jsem přečetl, hlavní SC 4 bez Rush Hour je v tom celkem přátelská, já mám ale problém s obsazením dva bloky vzdálené továrny.

Doprava pro mě vůbec zůstává velkou neznámou. Třeba koleje bych měl mít logicky dvojitě, aby jedna lokálka šla jedním směrem a druhá opačným. Ale nějak mi je líto toho místa a nevím jak to funguje.
@Red (02.04.2019 22:32): Musíš na ně mít dobré podmínky, pokud tam máš vysokou hodnotu pozemků ale stejně se ti tam nestaví, tak tam něco chybí, třeba hasiči, škola, nebo něco takového, parky jsou také třeba.
Mám takový pocit, že čím větší město tím větší padání. Taky už chápu UgruUgru, i jen ty tři hodiny hodně bolely. A mrakodrapy pořád nikde.
Hmm tak jsem taky málem rozbil klávesnici kvůli tomu, že se mi spadnutím hry moje velký Rheinstein vrátilo do prenatální fáze. Chce to pravidelně ukládat.
Fakt mi vadí, že jsou simíci líní pracovat o dva bloky dál. Mají tam stanici autobusu, jednokolejku i vlak, no stejně mají nezaměstnanecké kufříky. Přitom moje high tech industry akorát chátrají. Při poctivé expanzi města tak neustále musím likvidovat své vypiplané komerční a rezidenční čtvrti. Tím se také posouvá mé těžiště vzdělání/zdravotní péče, bezpečnosti. Skoro mám chuť hledat cheaty abych si postavil ideální rozložení už na začátku.
@Red (27.02.2019 20:46): od sousedů bys právě měl brát odpad, budeš mít peníze a elektřinu ze spalovny. Vždycky jsem sousedy pojmenoval Odpadov, Smetínov, Bordelovice apod. Byly z toho dobrý tisíce. Dotáh jsem to někam k 200 tisícový populaci, pak už nastala stagnace. Jde o to správně si vyhrát s daněma, aby tam lidi byli ochotný stavět a aby to zas nebyly jen malý domky a jednoduchý továrničky, který stejně furt hořej a je z nich smog ;)
Tak mám tu podobné problémy, co si pamatuju ze trojky. Třeba vůbec nevím jak zprovoznit hromadnou dopravu. Snažím se to postavit co nejvíc logicky, ale i na blbý autobusy a vlaky mi lidé prostě chodí minimálně. Ještě že je to relativně levný(když zruším vyhlášky), ale stejně mě štve, že dotuju zbytečnost. Zatím to celkem řeším jednosměrkama, ale až to nebude stačit tak fakt nevím.
Další problém je s odpadem. Postavil jsem skládku, ale teď bych ji rád zrušil. Ale ten odpad tam neubývá, a to jsem rovnou u toho postavil 4 spalovny.
To propojení měst taky nechápu. Na straně souseda je hodně továren a nepřijde mi že by tam lidi jezdili za prací.
@Red (24.02.2019 18:13): Já z celé série hrál jen SC2000 a mám na to skvělé vzpomínky, ale už bych do toho nešel. K novějším dílům už jsem se v podstatě nedostal. A po té, co jsem před časem konečně vyzkoušel Skylines, se to nejspíše nezmění.
Celý svůj čas na databázi jsem žil v představě, že jsem hrál v mládí Sim city 4...a ona to byla 3000. Jelikož mi na 3000 nešla zprovoznit čeština, rozhodl jsem se do výzvy dát 4.
Zatím jsem rozjel tři městečka, všechny se stagnujícím obyvatelstvem, katastrofálním životním prostředím a přebytkovým :0) rozpočtem. Nejúspěšnějí je to nejméně kreativní, kde jsem prostě zarovnal celý terén na rovinu, vytvořil směrem k centru v pořadí nejnižší industriální, komerční a residenční čtvrti a potom je akorát postupně přebarvoval na vyšší level. V dalším jsem už terén neupravoval a tentokrát jsem všechno co jsem potřeboval v prvním městě postavil z fleku. na pruhy (vlevo industriíl, ve středu komerční a městské budovy, naprovo residenční. A taky v pohodě, akorát zezačatku se nestavěla ta komerční zóna.
Potřetí jsem udělal akorát takovou zonu u moře, ani tam není moc co stavět. Terén jsem upravil jen na pláž a domečky, farmy a malé obchody. 2000 obyvatel bylo spokojených, i když jsem měl jen základní školu:))
To je nejvíc k nasrání, když hrajete celý den a pak hra spadne (ani se neobjevila žádná chybová hláška, prostě se to zavřelo), načež se modlíte, aby tam byl autosave... a není. Kurva, PROČ TAM NENÍ AUTOSAVE?
Sice hezká grafika, i když trochu přeplácaná a v důsledku toho už ne tak přehledná, ale bohužel, z hlediska hratelnosti už to není tak parádní jako starší bratříčci.

Ale asi to bude tím, že mám, narozdíl od autorů hry, společnosti Maxis (resp. Electronic Arts) trochu jiné představy o tom, jak by mělo město vypadat a jak by měly být rozložené daně apod.

Takže jsem se raději vrátil k SimCity 3000 ... ačkoli v současnosti hraji raději Simutrans.
Tak já jsem tam těm šmejdům dal budky na vybírání mýtného, ale jak je vidět tak jim to vůbec nevadí. To by mě zajímalo jak mám docílit toho abych "vrátil ulice lidem" jak mi furt cpe můj rádce.

Mimochodem nevím jestli to je bug, ale neustále mě serou s tím, že hasiči mají nízkou morálku protože jim málo platím. Přitom mají dotace skoro na max.
ugra: ty bys jezdil nadzemkou, když máš auto? :-) větší daně a nízké platy tak, aby si auto nemohli dovolit!!!
Jop, tak dobrý, až mi tenkrát po vydání přišlo, že si některé ty songy "obyčejná strategie" vůbec nezaslouží :)
Jak do města nalákat hi-tech budovy? A proč sakra simové nejezdí nadzemkou? Parchanti, vozej si radši zadek v autech.
Pak sem uploadni svoje nezbankrotovaná města. Rád se podívám na výtvory ostatních :)
Tedy chtěl jsem napsat že to je na steamu i s datáčem za €2,5, ale koukám že už to zmizelo a je tam nějakej šerednej mass effect. Každopádně tentokrát si pořádně projedu tutorialy a konečně nezbankrotuju !!!