Tohle jsem si vždycky tak moc chtěl zahrát (to víte, králíček u glory hole, duchové strkající hlavu do zadnice), ale ovládání mě dokonale odrazovalo. Dá se ten PC port plnohodnotně hrát na gamepadu, nebo je prostě nějak lepší/ovladatelnější ta prvotní PS verze?
Da se pouzivat mys pro ovladani postavy (rozhlizeni) v 3rd person pohledu? Mne rozhlizeni mysi funguje jen ve 1st person, ale jakmile sem mimo nej, tak pomoci mysi muzu jen pouzivat zbran, ale mys absolutne nereaguje na pohyb, jen na klikani....
Škoda že na GOGu nedali i Silent Hill 1 2 a 3 dali tam jen tento díl což nechápu proč jen tento,tenhle díl se mi líbí asi nejvíc ze všech ( líbí se mi i ten pokoj byt ) jinak neví někdo co je ta velká hlava ( viz odkaz ) proč tam je co to je ?

Když už zde jeden kolega přihodil odkaz na video u Silent Hill 2, tak mě tak napadá. Neexistuje něco podobného jako SH4? Případně P.T. ? Mě tenhle díl vždycky hrozně bavil, protože začátek byl naprosto geniální. Jste zamčeni v pokoji, jdete do "snového světa", lidem, kterým se tam něco stane, se to stane i v reálu. A okolí se mění. Pozorujete sousedy. Přišlo mi to vždy geniální.

Není nějaká hra, kniha, seriál, film... na podobném principu? Mě to přijde jako naprosto geniální premisa, s kterou se (co zatím tak vidím) nějak moc nepracuje. Malinko se tomu přiblížila Nespavost od Kinga, kde se sice nejednalo o úplně totéž, ale malinko podobné vibes to mělo.
Tak tenhle díl je úplně jiný jak první trilogie. Je lineárnější (ubylo mnou nenáviděné kontrolování všech dveří jestli jdou otevřít, tady prostě běžíte jedinou cestou dopředu), méně hádanek, víc akční (hra na hráče klidně pošle 6 potvor najednou), změněné ovládání které mě sralo celou dobu, nesmrtelní duchové, takže občas nezbude nic jiného než utíkat, babysitting side-kicka.

No ale konečně jsem otevřel ty pitomé dveře a zjistil, co je za nimi ;)

Dohrání zabere asi 6-7 hodin.
Takže zase dohráno - celkem mi to trvalo asi 35 hodin, čistý čas něco přes 20 hodin - z nahraného materiálu jsem vytvořil moje nové hudební video z tého hry tentokrát na skladbu Tender Suger: odkaz

a teď si dám na chvíli od čtyřky pauzu - a pustím se do Silent Hill 2, který jsem zatím zkoušel hrát jenom chvilku.
@Wild One (31.03.2015 11:46): Tak představ si, že jsem do té doby, než jsem viděla The Room, nevěděla, že něco jako Silent Hill vůbec existuje. Byla jsem netknutá hororovýma hrama. A najednou se objeví chlápek, co je zamčenej v bytě, vchodové dveře má zamčené tlustýma řetězama a dírou ve zdi se dostane do šílenýho světa zombíků, plazících se duchů a šíleně vypadajících monster. A k tomu v tom světě běhá nějakej vrah, co vyrývá obětem pořadový čísla na záda. Byla jsem tím zároveň zhnusená, šokovaná i nadšená... Takže, ačkoli pro mě SH2 představuje vrchol SH série a třetí díl má možná sevřenější a jasnější příběh, tak The Room pro mě představuje určitou "bránu" do světa Silent Hillu, a proto taky to hodnocení... ;-)
@Eleanor (komentář): moc pěknej komentář. Až na to hodnocení nemůžu nesouhlasit :D mě The room jako hra prostě zklamal. Ale Room of Angels je nádhera. Pokud se chceš ještě víc znechutit, mrkni se na youtube na videa Art of Silent Hill: Fukuro, Kinoko a Usagi :-D jak bych to řekl... koncentrované ujetiny ze SH :D
Vymýcen má jiný význam než slovo vymítat. Kontextově se sem hodí to druhé, ale ve tvaru "vymícen" se mi taky jaksi nezdá.
@Drakenovec (komentář): "Tuhle hru jsem si zahrál jenom proto, že jsem řekl kamarádovi, že jsem lepší, než on a zvládnu ji dohrát, přičemž němu se to nepodařilo." - kill yourself, please...
Svíčkama a medailonama se zbavím těch, co prosakují ze zdi, ale ty u těch oken za knihou na save se nijak zavit nedá a při pokusu někam položit svíčku mi to píše "cant put here" či co :)
ale to nevadí, už jsem to vzdal a sepsal komentář :D
Dá se nějak zbavit chlápka s pistolí, co mě furt pronásleduje všude?:)
A dá se nějak zbavit duchů v bytě poblíž knihy na ukládání?:)
Sebral jsem nějakou panenku na schodech, co mi dal nějaký týpek a následně jsem zahlídl někde na netu, že se sbírat nesmí

whoopsie! Co to vůbec je? A co to způsobuje?:)
Daj se nějak zahazovat předměty, co už nechci? třeba zlomená golfová hůl?.)
Tak já nevím po technické stránce jsem neměl se SH4 absolutně žádnej problém. PC verze netpěla ničím z toho co popisuješ. Gamepad ke konzolovkám považju za samozřejmost.

Tohle hra má ale úplně jiný problém. A to ten že se s předchozími třemi díly nedá vůbec srovnávat. Nápad to má dobrej ale celková realizace je aspoň podle mě hodně špatná.
Tenhle díl opravdu nevypadá dobře; zkoušel jsem demoverzi, která je ještě horší, než jsem si podle všech negativních ohlasů na PC verzi představoval. Celé se to to nějak podivně trhá, ovládání - a to zejména z první osoby - je hrůzné, grafika horší než v předchozích dílech a "slideshow" cutscény, které i celkem dobré animace úspěšně zostudí. Soudě dle gameplay videí tohle (zřejmě) nebude pouze můj problém.

Otázka zní: Je nějaký způsob, jak se alespoň částečně těhle problémů zbavit? Fixy, třebas i mody? Vše přijmu s otevřenou náručí.
Těžko říct, jestli je ojediněný nebo všeobecný. V každém případě The Room má nejhorší ovládání ze všech dílů, a pochybuju, že by to byl jenom můj pocit. Jo a až teď jsem si všiml té lži v popisu hry - chování k té druhé postavě nemá absolutně žádný vliv na konec hry. V průběhu hrou se od hráče očekává jistá aktivita, která na to vliv má, ale s tou nemá ona druhá postava nic společnýho.
Jak je to s tím ovládáním, je horší než v díle druhém? The Room mě velice zaujalo svým námětem, nicméně pokud by to mělo být něco nehratelného, tak si to asi nechám ujít. A že mě ta zmíňka ve zdejším komentáři o zhoršené odezvě klávesnice děsí velice. Jde o všeobecný, nebo ojedinělý problém?
Uff, dal jsem ji vcera a skoro dnesni den... to nejde hrat. Hratelnost, kamery, nestacim klikat pri soubojich ...