@valcik (04.04.2016 18:16): Děkuji za odpověď těd jsem to nainstoloval do vytvořené složky a chybu to vyhodilo také. Pustil jsem jako spráce a to neudelalo nic. Ani nevyhodilo chybu ani se nerozběhlo. Tak nevím.
@sisisha (04.04.2016 18:01): Pri inštalácii si skús vytvoriť samostatný adresár, napríklad C:\HRY a inštaluj doňho, pretože defaultná cesta s adresárom Program Files je chránená systémom UAC. Alebo klepni pravým myšítkom na spúšťací súbor hry, prípadne na odkaz cez ktorý ju spúšťaš, z kontextovej ponuky vyber Vlastnosti, potom prejdi na záložku Kompatibilita a nastav „spúšťanie programu ako správca”.
Zdravím. Poprosil bych o radu. Po dlouhé době jsem si chtěl zahrát civilization 4 complete a bohužel mi hra nejede. Tak jsem ji odinstaloval nainstaloval znova a hra zase nejde. Vyhodí mi to chybu

please login with administrator privileges and try again

Prosím o jakoukoli radu. Předem děkuji.

Vždycky když tady přibude nějaký příspěvek tak si vzpomenu na ty strávené stohodiny. Nějak mi ta pětka úplně neštymuje, i když jsem ji po prvním zklamání uznal jako dobrou hru:)
Ať hledám jak hledám nemohu najít funkční překlad na complete edici (potřebuji přeložit jen Beyond the sword) , na starém počítači to přitom v češtině je kompletně... Nevíte náhodou o nějakém ztraceném odkazu? Díky!
Aktuální zprávy z bojiště: Rok 1515 AD: S bratrem (Peršan s Americkou kavalérií) a já Američan vybaven střelnými zbraněmi obléháme a dobýváme město Memphis bránící se katapulty a lučišníky. Měníme dějiny. Jinými slovy: od dob první Civilizace jsem se tak nebavil.
.. hneď pod tlačítkom DRAFT. V základnej hre to vyzerá takto:

Ak máš systém vlády Universal Suffrage a označíš mesto, v ktorom chceš nakupovať, tlačítko sa sprístupní. Inak hneď vedľa je ešte jedno tlačítko, ktoré máš k dispozícii aj na začiatku hry, keď uzákoníš otrokársky systém. (Bronze working -> Slavery)
Keď chceš ale urýchliť produkciu v otrokárskom systéme, namiesto peňazí musíš obetovať časť mestskej populácie, to som nikdy nerobil. Na barbarské hordy sa holt treba pripraviť popredu! :-)
@valcik (27.11.2012 17:16):

To je fakt dobrý. Takže když mám u města barbary a nemám demokracii tak mám smůlu. A kde to tlačítko buy je? Že jsem ho tam neviděl. Akorát je tam tlačítlo draft.
Aj tu sa dá kupovať produkcia, tlačítko <Buy> sa ale objaví až vtedy, keď vyskúmaš demokraciu a nastolíš vo svojej ríši vládny systém založený na verejných voľbách - Universal Suffrage. Dovtedy si musíš vystačiť s ťažbou dreva v okolitých lesoch a s výstavbou vylepšení, ktoré na políčkach zvyšujú produkciu.

edit: Keď postavíš kremlin, cena za nákup produkcie sa zníži o tretinu. ^^
Jak se v Civilizaci IV urychluje výroba jednotek a budov? V jedničkách bylo vždycky tlačítko buy a tím se to urychlilo.
Už som presedlal z Noble na Prince. Súperi sú o poznanie agresívnejší, ale hra na kultúrne víťazstvo za francúzskeho kráľa Lojzu XIV bola pomerne jednoduchá.

@player (08.11.2012 15:50): Z hlavného menu vyber [Custom Game], tam si nastavíš počet aj vlastnosti súperov.
mě už to baví jen na monarchu, dostal jsme se k němu tak, že hru od hry jsem zvyšoval obtížnost a na monarchovi jsem se zastavil. Už dlouho by bylo na čase zkusit o level výše, ale už to nepařím tak často. Tak si říkám, že si to na monarch připomenu a pak dám vyšší, ale tu pak už nerozjedu.
Skús noble na začiatok, a ked to začneš vyhrávať, tak si zvyšuj obtiažnosť. Noble je taký vyrovnaný priemer na začiatok.
Ještě bych se chtěl na něco zeptat. Když začínám hru tak mě to na začátku dává obtížnost noble tedy 4. nejlehčí. Já jsem hrál na 2 nejlehčí a zdálo se mi to dost lehký. Nikdo na mě moc neútočil ani když jsem jim něco odmítnul tak mi nevyhlásil válku. Jaká je tak optimální obtížnost aby to nebylo příliš lehé ani příliš těžké? Můžete něco napsat k jednotlivým obtížnostem cheftain,warlord,noble, prince a tak dále? Jaký je počítač při jednotlivých obtížnostech.

A ještě by mě zajmalo jak se dá nastavit s kolika hráči budu hrát a s jakými?
@Longin (05.11.2012 19:34): Hm, nad zapnutím automatickej funkcie som nikdy neuvažoval, vždy ich ovládam ručne. Plánovanie výstavby je pri takejto hre dôležité a zábavné, nedovolím kremíkovým čipom aby ma o to oberali! ^^
Jak se dají organizovat dělníci do automatizvoaných skupin?
To musím dělat ručně?
Hrám off-line, multiplayer nepoznám. Hádam, že to bude rovnaké ako v základnej hre - musíš na mape stretnúť súperovu jednotku alebo objaviť hranice jeho ríše. Vyšli prieskumníkov a pátraj!
@bartas (04.11.2012 10:14): Áno, na políčkach tesne vedľa rezervácie vyrastajú nové stromy. Na hranici s agresívnym susedom väčšinou vypestujem rozľahlý prales, výborne to spomalí postup vojsk.

@player (04.11.2012 12:48): 1. Cez hory sa prejsť nedá.
2. Vpravo dole máš zoznam ostatných civilizácií, s ktorými si sa už stretol. Jednoducho klepni ľavým myšítkom na niektoré meno a otvorí sa diplomatické okénko. :-)
Před pár dni jsem si koupil civilizaci 4 a chtěl bych se zeptat na pár podrobností.

1) Jak je to s přechodem jednotek přes hory? To žádné jednotky nemůžou přejít přes hory a pokud mám z jedný strany hory a z druhý moře je jedino možností převést se lodí?

2) Jak navážu kontakt s jinými civilizacemi? Zatím mě kontaktovali jen když, oni něco chtěli. Co když budu po nich chtít něco já?
@valcik (04.11.2012 09:12): Workery tak fungovali uz v Civ3, hlavne to bolo brutalne vidiet pri odstranovani "pollutions" kde 3 workery to vycistili strasne rychlo oproti jednemu.

Ono este z lesov su produkcne jednotky (shieldy) takze par lesov zvysuje produkciu mesta. Hoci nedavaju potraviny ak nemaju "jelene" (Game). A presne vykacanie lesa prinesie do mesta jednorazovu davku shieldov a urychly tak aktualnu produkciu co je klasicka finta.
@bartas (04.11.2012 09:00): Presne tak, niekedy sa vyplatí v lese postaviť pevnosť. Vojaci s tréningom na boj v lese tam majú obrovské obranné bonusy. Okrem toho sa s objavením vedeckých postupov (scientific method) dajú stavať rezervácie, okolo ktorých vyrastajú nové lesy.

Ešte prihodím jeden hint - robotníkov treba organizovať do skupín. Parta štyroch úderníkov postaví vylepšenie za štvrtinový čas. Sám som to zistil až neskôr, sakra!
@Longin (04.11.2012 00:28): jak řikáš,+ lesy je lepší kácet až po matematice, a někdy se vyplatí s kácením počkat když budeš chtít popohnat vybudování budovy, př. divu dřív než soupeř, no a třeba ještě z vojenského hlediska...
Jakej má vliv zaškrtávátko pro nekácení lesů?
Absence znečištění v okolí měst v pozdní fázi hry?
Pokud mám verzi complete a hraju Beyond the Sword, tak je v něm obsažen obsah mechanik z prvního datadisku Walords?
@valcik (07.05.2012 06:42): rado se stalo:) už si to nepamatuju přesně, ale myslím že oba mody byly v nějakým instalátoru.. a pak to snad mělo i vlastního zástupce na ploše.. jo ted ho vidím mám ho na ploše a přes ten se to spouštělo. Menu pak má na pozadí raketoplán. ale to se ti asi povedlo. Ale pozor ...píšou že ten BUG funguje na Beyond the Sword třeba to nejde na původní...třeba... každopádně by stalo ještě za pokus ho tam doastat...fakt hru dělá více user friendly...
rychlost hry: já jsem snad ani na jinou než maraton nehrál... jinak hraju na monarcha:)
@bartas (22.12.2011 14:59): Hm, do Complete edície sa mi ten BUG mod akosi nedarí nainštalovať, ale BAT je fajn. Najviac ma ale potešil Blue Marble Terrain, ten upravuje farby textúr a dajú sa v ňom nastavovať aj vlastnosti herného textu. Vďaka za tip!

edit: herný tip
Nastavenie rýchlosti mi pripadá omnoho dôležitejšie, než nastavenie obtiažnosti. Hrám na obtiažnosti Noble s dĺžkou hry Marathon, vojnové ťaženia sú vďaka pomalému plynutiu hry naozaj parádne. Pri základnej rýchlosti hry beží čas príliš rýchlo.
je to opravdu lepší.

ale duležitější je vylepšení a zpřehlednení uživatelského rozhraní. V Civilizaci je taková hromada nastavení a informací a změn, které je dobré dělat a zjišťovat "každé kolo". a bez tohoto modu je to uživatelsky naročnější.

A co se týče grafického vylepšení, také stojí za to. Fanoušci této hry, kteří tento mod vytvořili, si opravdu dali záležet a každá civilizace má teď svoje vzezření - různě vypadající jednotky, a města... je to fajn když nemají všichni jenom bojovníka s řemdichem...
Treba tam pridávať grafické mody? Hra vyzerá parádne, brácha mi ju doniesol z akéhosi TESCO výpredaja. Doteraz som poznal iba Call to Power II od Activision, oproti ktorému je táto gamebryovská gameska hotová pastva pre oči.
Nápodobne, momentálne už som síce prešiel na päťku, ale myslím že štvorka je najlepšia z celej série. Zvykol som tam tiež hrávať na Monarch občas Emperor.
děkuji za reakci
s těma bobrama to bude jak řikáš

takže jde jen o zdraví, štěstí a jednotky.

PS: ze zvědavosti - na jakou obtížnost hraješ(hrajete) ja asi brzo budu přecházet z monarcha o jednu výš

jsem z tý hry uplně hotovej :)
Presne tak to je.
Máš tri typy obchodovatelných surovín - Strategic, Luxury a Food.
Strategické ti umožňujú stavať jednotky, ktoré vyžadujú danú strategickú surovinu a zlepšujú produkciu z toho jedného pola.
Food suroviny ti zlepšujú zdravie miest a zvyšujú food yield z toho konkrétneho pola.
Luxury suroviny ti zlepšujú hapiness miest a zlepšujú gold income z daného pola.

A teda, ak ich vytraduješ tak získaš len ten prvý bonus (to pole ostáva stále pod kontrolou inej civilizácie, čiže z toho samotného pola nemáš žiaden bonus)

To zlepšenie čo hovoríš (z 39 na 40) po vytradovaní bolo zrejme spôsobené inak, možno tak, že si mal unhappy citizena, ktorý po jednom furs (kedže furs je Luxury a zlepšuje hapiness) sa zmenil na happy a automaticky sa priradil na pole ktoré dávalo jeden dodatočný gold income, alebo možno kvôli nejakej social politike / budove, ktorá zvyšuje gold income za počet luxury zdrojov.
Když vyobchoduju třeba kukuřici za rejži, je mi to k něčemu? Když mi nejde o zlepšení zdraví? Jde mi o údaj +1 jídlo u tohoto zdroje.

Nebo koně mají +1 kladívko, vyobchodujuju je za př. kukuřici,rejži... to kladívko se nikde asi neprojeví.

ale např. kůže(bobři) maj u sebe +1 kulatý penízek(obchod). vyobchodoval jsem je za rejži a zdá se, že celkové přijmy vzrostly přesně z 39 na 40 "peněz" za kolo.

Řešil jste někdo toto? Někde jsem myslím četl, že tyto (+1) údaje jen informují o kolik zdroje vylepšují pole. Pak by byly ale celkem zbytečné.