Secret Files: Sam Peters

adventura > 3D adventura
18.10.2013 PC
Secret Files: Sam Peters (některými označován jako neoficiální čtvrtý díl série) je vlastně spin-offem zaměřujícím se na stejnojmennou postavu. Ta se objevila v druhém dílu s podtitulem Puritas Cordis a dokonce s ní bylo možné projít jeden kratší úsek. Děj hry se začíná odvíjet v Indonésii, ještě počas událostí druhého dílu. Později se Sam přesune do Afriky, kde vědci zaznamenali pozoruhodné události - konkrétní změny v genetickém kódu živočichů žijících kolem jezera Bosumtwi. Je za tím mimozemské působení? Co znamenají řeči o tvorech číhajících v noci na své oběti a vysávajících jim krev? Sam bude mít plné ruce práce, aby se jí podařilo přijít záhadám na kloub.

Po herní stránce hra vůbec nepřekvapí, nese se totiž v identickém duchu jako celá série - je to tedy klasická point & click adventura s prerenderovaným prostředím a 3D postavami. Nechybí ani různé hádanky. Oproti předchozím dílům však neklade takový důraz na cutscény, ty jsou buď jednodušší, nebo nahrazeny statickými obrazy. Vizuální styl zůstal zachován.

ano, čtvrtým dílem Secret files to opravdu nelze označit, jedná se o samostatný spin-off zaměřený na Sam. Herní doba je docela zvláštní, u mě…

Geheimakte: Sam Peters jsem koupil za zlodejskou cenu 9,99 EUR pote, co jsem dokoncil prvni a druhy dil stejnojmenne serie. Pochopitelne v nemcine. Sam (Samantha) je celkem otravna, sebestredna protagonistka, ktera sama sebe popisuje jako „blondynu, ale inteligentni“, pro Scheiße nejde daleko (nakolik to prevzal anglicky preklad, neodvazuji se spekulovat) a neustale se navazi do sveho byvaleho.

Hra je to kratka, ale popravde receno, v me situaci je to vlastne plus. Chybi intro, titul obsahuje nekolik animvanych cutscen, prechody mezi staty jsou reseny pomoci textu. Pozoruhodne je, ze vlastne neni moc s kym se bavit – vsechny dialogy se odehravaji v cutscenach a hrac interaguje vyhradne s predmety a okolim. Puzzly jsou vicemene standardni, nechybi zaverecne (otravne) bludiste. Pobavily me napisy na hrbitove. Hra ma dva konce (ve stylu Draculy V nebo Neverhoodu), ktere se lisi pouze zobrazenym textem.

(Herni vyzva 2018: Krize identity)