Dracula 5: The Blood Legacy

02.12.2013
24.04.2014
29.04.2014

Děj hry navazuje na příběh tam, kde skončila předchozí část Dracula 4: Shadow of the Dragon. Ellen Crossová se vrací do muzea v New Yorku, kde odhaluje autentický portrét Vlada Tepeše, skutečného hraběte Draculy, jejž objevila na svých cestách v Istanbulu. Obraz je na první pohled nesmírně unikátní a již krátce po vystavení v muzeu dojde k jeho odcizení. Ellen se okamžitě vydává za zloději obrazu. Stopa ji přivádí znovu do Istanbulu a ke konečné konfrontaci se skutečným Draculou.

Adventura Dracula s pořadovým číslem 5 není ve skutečnosti samostatnou hrou ani jednou z částí celé série, ale spíše druhou epizodou příběhu, který začal předcházející částí. Množství logických hádanek je založeno především na práci s nalezenými předměty, kterých je kolem 50. Pohyb a interaktivitu Ellen Crossové zajišťuje point-and-click mechanika v totožném provedení, jakou předvedla předcházející epizoda. Hru lze dokončit v módu casual, představující jednodušší obtížnost nebo v módu adventure, který neumožňuje přeskočení obtížnějších hádanek a puzzlů.

Nesmirne nedomrle zakonceni draculovske serie. Ctvrty i paty dil jako samostante hry jsou vysmech, i kdyby byly slouceny do jedne, byly by porad prilis kratke. No a konecne se muzete poprve v cele serii na konci ROZHODNOUT, ale vysledek je v obou pripadech nevyrazny a nezajimavy.

Snad opravdu jedinou povedenou polozkou je prijemny vizual, byt se mi pri hrani nevyhnuly nejake ty glitche pri otaceni. Dokonce ani hudba Pierre Esteva neni prilis zajimava, podobne jako v pripade Atlantis Evolution. Potesi odkazy ke tretimu dilu (fonograficky zaznam, Arnuv denik), jinak je ale pribeh spis o nicem. Casovy limit (spatny zdravotni stav Ellen, nedostatek leku predevsim v druhe casti) a hlavne nemoznost manualniho ukladani je na preshubu, zvlaste pokud byste si chteli dat tu praci a chteli poplnit achievementy. Nezvladls? Tak to abys rovnou zacal hrat znovu od zacatku.

Ne, diky. Kam jsme se to dostali, ze i prumerna hidden object adventura muze byt lepsi a prakticky i delsi, nez klasicka adventura? Stacilo, jdu si cist v mem novem Clanbook Toreador, co mi prave dorazil...