@Tarhiel (21.03.2016 13:40):
Podľa videa som robil všetko kvázi rovnako, akurát ten Geiger v 1:50 mi nejde tým červeným tlačítkom zapnúť - Ellen mi vždy zahlási "That doesn't work."

A čo sa týka toho francúzskeho fóra, tak tam nediskutujú, že ten Geiger nefunguje, ale len to, že týpek nevie presne lokalizovať to miesto, ktoré má s mačetou presekať.

Skúsim nad tým ešte podumať, prípadne reštartovať hru od poslednej pozície pred Černobyľom.

EDIT: Tak nakoniec to vyriešilo nahranie staršej pozície.
Vedel by mi niekto pomôcť zo zákysom v hre?

Som na začiatku Černobyľu, kde treba pomocou Geigerovho počítača nájsť Draculov úkryt. Už som doň dal baterky aj trubicu, ale nedarí sa mi ho zapnúť - pri každom pokuse mi Ellen povie "That doesn't work."
Robí to bez ohľadu na polohu prepínača rozsahu, a tiež bez ohľadu na miesto kde sa nachádzam resp. kam sa natočím. Pozeral som aj do návodu a aj na walkthrough video na YT, ale nič som nevynechal. Netuším, v čom môže byť problém.

Hru mám originál - Dracula 4 & 5 Special Steam Edition, aktivačný kľúč som splašil za pár šupov od jedného CZ týpka, ktorý sa zbavoval prebytočných hier z Bundlov. Na Steam fóre však nikto neregistruje takýto problém. Môže to byť spôsobené tou Steam verziou?
Dracula 5 me nastval hned v prvni minute - i kdyz jsem si z GOGu stahl anglicky instalator a dabing mam v anglictine, veskere texty jsou v nemcine. Asi za to muze lokalni nastaveni meho pc, kazdopadne nikde ve hre ani v externim setupu (natoz pri instalaci) si anglictinu navolit nemuzu...

... ok, tak jsem prejmenoval podslozky z en na de a z de na en a jede to, ale jako wtf...