Můj kvalitativní práh je docela nízko, ale tohle jsem vzdal asi po hodině. Střílení nácků je vždycky fajn, když to doprovází vtipné klišé hlášky, ale tohle je tak technicky odbytá záležitost, že ani to střílení nezabaví.
Kto má záujem, tak dnes od 17:00 na GOGu zadarmo. Kto skôr príde, ten skôr berie. 30 000 kópií sa bude rozdávať.
@Phoenix (komentář): Je zaujímavé, ako sa tvorcovia pred vydaním hry oháňali, že chcú vytvoriť kvalitný oldschool zážitok. Aj prvé recenzie boli pomerne spokojné, následne však hodnotenia začali upadať.

I tak ma však súčasné silne negatívne hodnotenie na databáze trochu prekvapuje.
@Maximus (04.08.2013 12:07): K tomu videu - to je tak, když lidi přeskakují tutoriály. Pak se diví, že jim něco nedje a přičítají to hře za chybu. Přitom je to jejich vlastní blbost. Stejné případy se dějí pravidelně u Chasera, kde je skok + skrčení taky celkem důležítý. A přitom je to v tutoriálu jasně řečený :D No jo, holt někteří, zejména ti mladší hráči jsou totálně zdegenerovaný těma "moderníma"střílečkama, kde s trochou nadsázky stačí jen držet tlačítko pro pohyb vpřed a střílet kolem sebe... :D

Jinak k Rise of the Triad - už to mám taky koupený a hodně se na to těším. Konečně pořádná oldschool střílečka jak má být. Tu recenzi jsem četl taky a de facto vše, co tomu recenzent vytkl, já považuji za plus. Bohužel ale asi většina současných hráčů a recenzentů takovýto oldschool prostě nikdy nedocení. Pak to ale evidentně ani není hra určená pro ně :-)
@Maximus (04.08.2013 12:07): Však mu také čtenáři dávají v diskuzi pěknou sadu :-)) Čekat od remaku devatenáct let staré hry, že bude poplatná dnešním hovadským trendům svědčí o značné vymaštěnosti recenzenta. Notabene vzhledem k tomu, co autoři od začátku tvrdili. Navíc píše autor v recenzi mraky nesmyslů.

Ejha, tu asi niekto nepochopil princíp celej hry http://games.tiscali.cz/recenze/rise-of-the-triad-recenze-63632 - recenzent kritizuje prvky ktoré od hry každý chcel, je to proste oldschool, rychla a nekompromisna FPS bez skriptov a bez vodenia za ručičku

ano, FPS hry sa za tie roky posunuli kvalitatívne niekam inam, ale mne takyto navrat do 90tych rokov pripadá byť veľmi svieži

takto nejako to hral asi ten recenzent http://www.youtube.com/watch?v=zs1IKZv8YyY
@Maximus (01.08.2013 10:46): Super hra, No ja viem že mám prastarý komp, ale niektoré nové AAA tituly dokážem hrať na stredných-nízkych detailoch, no toto je absolútne nehrateľné aj na absolútne najnižších nastaveniach. A ešte k tomu to nie je ani zlý port, hra je len pre PC.
@Phoenix (01.08.2013 10:18): Ale optimalizácia je hrozná (na to ako to vypadá), už asi polhodinu sa seriem len s nastavením grafiky. Napíš mi do správy aké máš nastavenia.

EDIT - hmm, tak teraz pozerám diskusiu na ich stránke a vela ludí sa sťažuje na zlú optimalizáciu, tak snáď vydajú nejaký ten patch čím skôr, lebo to padanie fps ma dosť
rozčuluje

EDIT 2 - Ale inak je to veeeeľmi chytľavé :)
@Maximus (31.07.2013 21:24): Grafika celkem béčko, na to že se jedná o Unreal. Nicméně to asi nikomu žilky nerve. Jinak je to záležitost, vedle které vypadá Far Cry 3: Blood Dragon jako těžký mainstream :-) Hlavní hrdina probíhá levely rychlostí postřelené svině a celá hra připomíná asi nejvíce Rise of The Triad: Dark War v kombinaci s Quake III: Arena (rychlost pohybu atd., nejde o multiplayer). Zatím to vypadá jako jedna z nejvíce oldschool záležitostí poslední doby, takže v recenzích pravděpodobně propadne, protože nikdo pod 25 to neocení (nicméně na nějaké velké soudy je brzo, dohrál jsem jeden level).
no ale pozor, teď jsem mrknul na gameplay video a ta hudba tam je. Pecka!! Tohle je moje nejočekávanější záležitost!
@Bodkin (21.07.2013 11:32): sice Wolfenstein engine, ale upravený tak, že byl v některých směrech dál než Doom engine, holt až na ten pravý úhel... staré Rottko byla docela revoluční hra, ale poměrně hodně nepříjemná, jsem zvědavý, jak tohle dopadne. Bohužel nejsilnější stránka ROTT byla hudba, a jak to už tak s tím oživováním legend bývá, na tyto tradice se příliš nemyslí...
@Bodkin (21.07.2013 01:06): Nápadů je tam přehršel (mraky zbraní, pasti, plošinky, potřeba hledat tlačítka), bohužel to celkem potápí provedení. Pokud ale nápady z původní hry převedou do nového ROTT, budu nadmíru spokojen.
@Phoenix (21.07.2013 00:56): Souhlasím, staré instalačky Blake Stone měl bratr ještě na disketách od Jimazu a také jsem přivítal doplnění sbírky. Zkoušel jsem to letmo spustit, ale nedá se to už bohužel hrát.
@leebigh (20.07.2013 23:53): Já jsem všechno (krom datadisku k ROTT) dohrál relativně nedávno a uvítám mít alespoň digitální originál (většinou se zrovna tyto věci na plackách shání blbě a draze).
@Phoenix (20.07.2013 21:04): Bonusy jsou super, ale příliš hratelné nejsou. ROTT si lze zahrát v portu, ale Blake Stone a Planet Strike ne. Třeba po uvolnění zdrojáků Blake Stona s tím někdo něco udělá.

@Coldplaz (20.07.2013 20:11): Taky mi to připadá jako řádný oldschool a cena je parádní (už jenom ty bonusy v podobě obou dílů Blake Stone a původního Rise of the Triad s datáčem stojí sami o sobě na GoGu $18)
Tak toto vyzerá úplne super, konečne nejaká pravá oldchool strieľačka, a ešte k tomu má výjsť aj nový Shadow Warrior.