Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rage: The Scorchers

18.12.2012
19.12.2012
27.10.2016
kompatibilní
71
21 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Lidé z pustin, kde před pádem osudného meteoritu leželo USA, jsou nebojácní, houževnatí a otrlí. Nějaká ta mrtvola či mutant je nerozhodí, ale genocida, kterou na nich začal systematicky páchat klan Scorcherů (Paličů) překračuje všechny myslitelné meze. I na poměry rozervaného světa amorální sadisté svými plamenomety spálí každého, na koho přijdou. Nepočítali však se zákrokem živoucí legendy pustiny - vás. Obraťte teror proti jeho pachatelům a pořádně té bandě zatopte!

První DLC pro FPS Rage vyšlo rok po základní hře a navrací do ní obsah vystřižený během vývoje. Tím je samotný klan Scorcherů, ale také nové lokace (například Hagar Caves, Bash Canyon), i dříve nedostupná místa, jako je gamblerské doupě ve Wellspringu Jackpots a také arénu Bash Canyon v rámci nového kola v Mutant Bash TV. Pojivem veškerého obsahu je příběhová linka, v jejímž rámci musíte zlikvidovat ničemný klan, čímž vás pověří nová parťačka Sarah.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
DLC je citlivě vraženo do hry jako taková delší postranní mise rozdělená na pět úrovní, přinášející standardní Rage gameplay, včetně dementní Bash TV, dementního souboje s bossem nebo nepříliš záživné arénovité potyčky. Zůstávají ale i statické levely, mizerná optimalizace a celková technická stránka.

Nová zbraň je vlastně takové 3in1. Hřebíkomet, kolíkomet a railgun. To první je o něco silnější kulomet, tu druhé velice ultimátní při použití na šišky protivníků a to třetí je díky rentgenové vizi a možnosti střílet přes zdi absolutní overkill. Naštěstí jsou náboje vzácné a pekelně drahé.

Nová obtížnost přináší čelendž především v časových závodech, kde je limit nastaven na absolutní minimum a často tak chybí desetiny vteřin do vítězství. Bez upgradů auta prakticky neudělatelné.

Po dohrání je k dispozici soukromý pokoj s trofejemi a se Sarah, která se ale k ničemu nemá...

The Scorchers je vcelku solidní důvod si Rage zahrát znovu...

Hráno na Ultra-Nightmare
Herní doba: cca 3 hodiny

Garretovy tipy:

Jaxe do DLC dostanu?
- přístup k němu je z Hogar Settlement, tedy prakticky ze začátku hry. Stačí ale jakýkoli starší save z konce hry. Po dohrání Rage se díky DLC otevírá možnost free roam a tedy i možnost vrátit se do Hogar Settlement a začít hrát The Scorchers.

Pokud hraju znova, v jaké chvíli je nejlepší DLC začít hrát?
- těžko se to odhaduje, ale osobně jsem se do něj pustil po osvobození Marshala z vězení. Hráč ještě není zase tak velký mlýnek na maso a zároveň si ještě stihne užít nového obsahu v rámci původního Rage.

Jak odstranit škaredé tmavé prostory?
- je potřeba spustit hru s konzolí (+set com_allowconsole 1) a zadat "toggle r_skipGlare"
+18