Také mám info, že je to na 6-8 hodin. Na 10-12 se člověk asi dostane se šmejděním po collectibles.
Ovšem nemám s tím vůbec problém. Jako by Remedy někdy dělali dlouhý hry. Spíš to dle dojmů zatím vypadá na jejich nejslabší hru.
Já je chci prostě slepě podpořit.. :D ta hra se mi vůbec nelíbí. Ale chci Alana 2 a prostě ten můj nákup rozhodne. Něco jako když si v Simpsonech Homer ukradl na domácí knihovnu 6 cihel ze stavby a kvůli tomu zrušili stavbu již skoro hotové dětské nemocnice.

Prostě to nejde,, je to Remedy,, srdcovka.. :D I když je mi jasné že si pak budu nadávat že jsem si raději nekoupil sběratelku Dark Souls 3 protože by to byly líp vyhozené peníze. :D Škoda že neexistuje způsob jak si tu hru koupit a zároveň dát facku microsoftu.
Windows 10 only, UWP (vzpomínky na GFWL jsou stále ještě příliš živé), zhruba 20-100 her v backlogu => pokud se ke QB někdy dostanu, tak bude nejspíš v Humble Bundle (nebo v ekvivalentu). Na Steamu by to za mě byla nejspíš impulsivní koupě (podobně jako XCOM2). Takže jsem vcelku rád.
Navíc se to má větvit. Ale je to prostě pohřbené nedostatkem informací..

Vždyť už je to za dva týdny.
@kuler91 (20.03.2016 20:25): Od človeka, ktorý to hral na Xboxe z prerelasu mám informácie, že mu to zabralo približne 10 hodín, hoci aj s tým seriálom v hre - ten však nakoniec súvisí s dejom. Ale určite záleží aj na zvolenej obtiažnosti.
Mě spíš děsí jiná věc. ..
Údajně se to dá dohrát za 5-6 hodin, tak na to jim kašlu i kdybych to měl za týden hodit do bazaru. ☺
Kdyby to mělo 10-12 hod, tak neřeknu ani slovo, ale tohle fakt ne.
Děsí mě ten nedostatek informací o PC verzi, jako třeba cena apod..

Celkově je ten marketing jaksi neexistující.
Každopádně já se stavím k těm co jsou rádi jak to nakonec dopadlo. Ale mrzí mě že se teď snáší taková vlna kritiky na samotné Remedy..

@LIUWIL (05.03.2016 15:02): Podľa pôvodného plánu Remedy mal Alan Wake hneď výjsť na PC byť oveľa viac otvorenou a komplexnejšou hrou, ale kvôli problémom s financiami a distribúciou museli celý koncept dosť zjednodušiť aby sa dal urobiť pre Xbox.
@LIUWIL (05.03.2016 15:02): Ale vždyť dělali Alana 2 a MS jim to smetl ze stolu ne? Každopádně bych byl rád kdyby to bylo tak jak píšeš. Celou dobu mi přijde že dělají hru kterou ani dělat nechtějí a to jde vypozorovat i z rozhovorů s Lakem. Uvidíme. Já bych si moc přál aby ta hra dopadla dobře. Alan je srdcovka a Remedy přeji jen to nejlepší.

Ale souběžně to vyjít nemělo, ale co se týká PC verze ta byla prostě jistá od začátku. To že to tak není tvrdili jen ti XBOX fanatici. :D
@SilentWolf (05.03.2016 13:27): Remedy jsou s partnerstvím s Microsoftem spokojeni. Co se kreativity týče, mají podle všeho zcela volnou ruku. Microsoftu pouze nabídli své chystané tituly - mohl si mohl vybrat mezi Quantum Break a pokračováním Alan Wake. Vybrali si Quantum Break.
Remedy sice chtěli udělat hru i na PC hned od začátku a pravděpodobně by to dopadlo stejně jako v případě Alan Wake (časová exkluzivita), nicméně Microsoft chtěl exkluzivní titul pro Xbox. Rozhodnutí ho hodit na PC přišlo až s ne zcela uspokojivými výsledky Xboxu a rozhodnutím postupně vniknout zpátky na PC jako herní platformu. Se samotnou hrou to nemá co dělat. Na PC dopadne Gears of War 4, Forza, dost možná časem i Halo a už je známo i několik dalších titulů. Toto jsou rozhodnutí stará několik měsíců, nikoli několik let dopředu dané cesty.
Kdyby to mělo vyjít souběžně na PC i Xboxu hned od začátku, neměli by důvod to neoznámit předem. Naopak, měli by více munice do reklamní masáže Windows 10.

Další věc, místo toho, abychom byli rádi, že dostaneme možnost si ty hry vůbec zahrát, budeme nadávat, že jsou na Windows Store.
@LIUWIL (05.03.2016 12:30): Ale měl být na PC od začátku, je naivní si myslet že ne. Jen zjistili že se to asi moc dobře prodávat nebude tak chtějí mít najednou PC verzi souběžně. Nasrali tak v relativně krátkém čase uražené XBOXáky co se naparovali tím, že budou mít aspoň tohle aby záhy nasrali všechny PC hráče za to, že to bude pouze na windows store. Ale hate za tohle schytává Remedy, což jsou dobří vývojáři jen neměli prachy na Alana 2 tak se zase upsali Microsoftu.

Snad ta hra bude dobré a ne propadák.
@Garret (05.03.2016 12:11): Pravdepodobne vsechny first party tituly od MS budou W10 only.

@SilentWolf (05.03.2016 10:17): QB mel puvodne byt pouze exkluzivita Xboxu a MS si za to taky zaplatil. Privedeni na W10 je relativne nova vec zavedena v ramci nove taktiky MS.

@Cobot (16.02.2016 10:36): Problem je, ze MS prichazi vsude pozde a casto maji pocit, ze si muzou dovolit kdovi co. Konzole, mobily, herni distribuce...
Nicmene jestli pres to budou vydavat ciste sve tituly, zas tak spatne na tom nebudou. EA ci Ubisoft delaji v podstate to same. Problem je, ze store Microsoftu momentalne stoji za pitchu.
neserou mě HW nároky a že je to jen na WS bych ještě pochopil. ale Win10 only? fakdet.
A je to tu, každý pi*uje na remedy, protože oni hru přeci "udělali". Ten svět je tak nefér, já jim fandím ale snad už se pro příště poučí, co se spolupráce s MS týká.. Bohužel to ale vypadá že QB jim moc peněz nevynese, tak zase budou mít svázané ruce..
@Cobot (16.02.2016 10:36): porty z nových konzolí (resp. multiplatformní hry obecně) nejsou náročné. Je potřeba si uvědomit že na konzolích běží 30fps na cca medium details. Když se s tímhle spokojíš, tak většinu her rozjedeš v této konzolové kvalitě na low end hardwaru typu Core i3, GTX 750Ti a 8GB RAM. Tento hardware není o moc dražší než konzole.
Si stejně myslim, že tohle bude další akce Microsoftu na způsob GFWL. Někdo na marketingu vyrobil pár slidů v powerpointu jak to bude cool a zpopularizuje to store. Všichni tleskali a plácali se po zádech. Nakonec vydaj pár her. V ničem je to nikam neposune a pomalu to vyšumí. Microsoft už mě za ty léta nijak nepřekvapí.

Bavěj mě ty výkřiky RIP Xbox a RIP Microsoft a nebo slíbili jste mi exkluzivitu a teď to bude i na windows tak ruším předobjednávku. Já teda mít konzoli, tak jí mám proto, že chci sedět na gauči a hrát na bedně. Žádná exkluzivita by mě nedonutila koupit jinou platformu. Nestíhám hrát na svý platformě.

@HolyMeatball (16.02.2016 10:24): Stejnak prostě nechápu, proč jsou porty z novejch konzolí tak náročné. Vždyť mají PC architekturu. Na PC by to mělo jet jak z praku. Divný.
980ti, 16gb ram, 6gb vram je doporuceni pro 4k ultra maximum setting, co jsem tak pochopil. 970ka, 4gb vram, i5 jako doporuceni pro normalni hrani mi prijde naprosto normalni, urcite z velke casti kachna a nesporne to bude naprosto pohodove hratelne i na mensim, hlavne grafika urcite vystaci slabsi, a i5ku by snad mohl uz mit kazdy, kdo rad hraje i nove hry. A tem 16GB ram bych taky moc neveril.
Windows store je součástí systému takže se nic navíc instalovat nebude.
@JohnCZ (15.02.2016 22:17): Jo hra vypadá fan, co se grafiky týče, ale ne zase tak moc fajn, na to co požadují :)

@RNDr. Gunár Pavel (15.02.2016 21:20): Mám steam a origin, další spyware odmítam do počítače instalovat.

Jinak samozřejmě s krabicovkou bych problém neměl :)

@SilentWolf (15.02.2016 20:58): To nevyřešíš :D

@Cobot (15.02.2016 21:19): Jde taky o to o jak moc lépe to bude na pc vypadat.

@Walome (15.02.2016 21:18): Náhodou tam poslední dobou chodím radši než na Games.
Inými slovami = "No podle těch HW nároků to je snad najhoršie optimalizovaná hra zatím".
@MarezCZE (15.02.2016 20:22): Já klidně, všechno nemusí být na Steamu.

@SilentWolf (15.02.2016 20:58): Bez Microsoftu by nebyl ani Alan Wake, pokud by tedy nezískali jiného investora, což bylo v éře před Kickstarterem (2010) ještě těžší než dnes, tož..

@Cobot (15.02.2016 21:19): Přesně, "nebude na Steam tak nekoupím" je skoro na úrovni, "vyjde to na PC, takže ruším svoji předobjednávku na Xbox One verzi a raději si to nezahraji vůbec". Chce někdo takový vůbec tu hru, nebo nechce? V době Originu, Uplay či GOGu snad nemohl nikdo čekat, že se bude chtít Microsoft dělit s Valve. :D

Já velmi rád podpořím, byť na pěknou CE jako byla první či druhá od AW můžeme s jistotou zapomenout.
To je zase aféra. Pred tejdnem to bylo na PC bez šance a teď se řeší, ze to není na steam. Jo taky mi to vadí, ale furt lepší než to nemít vůbec.

Já bych spíš řešil ty šílený HW nároky. Kvůli nim si to nezahraju spíš. Jak je to vubec možný? Dyť nový konzole jsou prej v podstatě PC?
@MarkJude (12.02.2016 19:27): Tak nemyslím si že to bude GOTY a megabomba co prodá deset mega kopií, ale bude to prostě dobrá hra se skvělou grafikou a (doufám) zajímavým scénářem a propojením se seriálem.
@Paul (12.02.2016 17:40): já bych řekl, že ano ;) nevím, jestli sleduješ herní konference, ale ta hra byla prezentovaná jako trhák, společně v interakci se seriálem a tak ;) podle mě to bude ale dost stereotypní nuda :)

jinak pánové, já tu hru vyloženě nehatím, jen si myslím, že nebude mít takovej úspěch, jak se předpokládá :) rozumíme si...
@HolyMeatball (12.02.2016 17:15): nene, to jsem nemyslel :) ale pamatuju si, jak před vydáním všichni šíleli a měli hrozně moc velký očekávání a nakonec se z toho nic zázračnýho nevyklubalo... přesně tak to vidím tady, jsem totiž odborník na hodnocení přes gameplay videa :D ne, vážně, mám z toho přesně stejný pocit jako u toho Watch Dogs ;)
Tak i když ke hře přistupuju skepticky, přeci je to něco co si vydupal Mrkvosoft a zadupal nadějnému týmu Remedy (mí oblíbenci) nápady pro to co chtěli udělat, tak jsem rád. Jediná exkluzivita která by mě mrzela že nemám. Krom tohodle má Xbox lautr hovno. Nákup PC nemohl přijít v lepší dobu.. :D

Škoda že asi nebude sběratelka, v tomhle bych hodně rád podpořil Remedy.
@Blackhand47 (11.02.2016 20:59): Tak to zas ne, dokud budou chtít jejich zřizovatelé vydělávat na prodeji third party softwaru a hráči jim na to výměnou za pár exkluzivních sérií přístoupí, pak tu bude vždycky trh i pro konzole. Nicméně je jasné, že Microsoft po svém neúspěšném a víc jak dekádu trvajícím pokusu zničit PC hraní pomalu přehodnocuje svůj přístup k této platformě, zejména s přihlédnutím k vcelku ubohým výsledkům Xbox One.