Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Charllize (12.12.2023 22:45): Jsem myslela, že tohle se většinou dělá s ženskými postavami... Nevím, nevím, jestli by to mělo u lady Victorie nebo Eleonor smysl, ale co já vím, na tohle já nejsem, tak nemohu posoudit :D
Chystá se něco zajímavého... ROVNOU UPOZORŇUJI, ŽE TO NEBUDE REMASTER HRY! Ale pořád to bude sakra zajímavé :D
@veselykralicek (11.11.2023 21:09): Jako, já mám Aleše Procházku ráda, skvělý herec a velký sympaťák, ale absolutně si ho tady nedovedu představit :D

Ne že bych se bála o jeho herecký projekt, to vůbec ne, ale myslím, že by hlasově tolik nezapadl do celé té pochmurnosti... Zato Michal Dlouhý je zde prostě výborná volba. Rozhodně bych neměnila, jsem ráda, že to takhle dopadlo.
@Brasikona (11.11.2023 21:01): taky to akorát čtu a chtěl zrovna napsat, tak jsi mě akorát předběhla.:-D

Upřímně jsem dost rád, že Samuel mluví hlasem právě Michala Dlouhého. Coby kdyby, myslím, že se autoři nakonec rozhodli dobře. Nebo to tak vyšlo..
Sedím tu s tou nově získanou informací – že vývojáři chtěli do hlavní role Aleše Procházku, viz zajímavosti – a nestačím se divit. To je sakra velký hlasový i projevový skok, od Aleše Procházky k Michalu Dlouhému, a bylo tomu tak už v té době. Už jsem se dost divila, když byl v Nibiru před Janem Šťastným zvažován Ladislav Cigánek nebo Lukáš Vaculík, ale to zase tak drastický rozdíl není. By mě zajímalo, jestli Procházku oslovili, a on odmítl (z her daboval jen pátého Harryho Pottera, ale to samozřejmě nemusí nic znamenat), nebo na to vůbec nedošlo a změnili názor. Rozhodně je to zajímavé co by, kdyby...
@Tulareanus (09.03.2022 12:23): Ne, jen jsem idiot a neumím číst. Myslela jsem, že se tu rozebírá, kolik komu bylo, když PS prvně hrál. Zkusím to svést na pomatení smyslů – budiž.
Z toho mi vlastně vychází, že jsou tu všichni nějak staří, ne? Připadám si teď jak školkáček mezi maturanty.
@jones1240 (09.03.2022 12:33): Mne hlavne príde, že častokrát ľudia zabúdajú na to, že detekívne sú v podstate takmer všetky hry, kde na základe indícii a stôp človek zisťuje neznámeho páchateľa/entitu, nemusí ísť o vraždu alebo krádež či mysteriózne veci a nemusí to vyšetrovať "profesionál". V podstate aj väčšina Harry Potter kníh sú detektívky, lebo v prvej knihe sa snažia zistiť, kto je páchateľ, ktorý sa snaží získať Kameň Mudrcov, v dvojke, kto mení ľudí na kameň, v štvorke, kto ovplyvňuje trojčarodejnícky turnaj a hýbe nitkami na pozadí, atď.... Nevravím, že sa to premietlo aj do HP hier, len je to príklad toho, čo posúva dej a v podstate je to forma deja "investigation" a nie automaticky a len "crime".
Můj mentální vývoj se zastavil ve věku 13 let, bilogicky je mi 66, ale v nitru jsem stále stejný mladý jinoch jakým jsem byl léta páně 2003 při hraní Posla Smrti.
@Richmond (09.03.2022 09:16): S těmi detektivními zapomínáš na japonské hry, který tento žánr měli hodně a to i ty co se dostali do překladu. Jo, on posel není špatný, tady šlo jen o porovnání s konkurencí v americe, kde i v té době měli mystery/detektivky/horory už pevnější zázemí a to i díky japonsku.
@Brasikona (09.03.2022 00:44): 2) Tak to to musím rodičům dneska pořádně vyčíst, že se kvůli jejich rozhodnutí nemůžu ani bavit s lidmi na internetu! :(

@Richmond (09.03.2022 09:16): Aho, shodil ho vskutku parádně. Někde ve starém PC bych to snad našla ještě uložené, ale našla jsem i recenzi, která dabing vydávala za TTS. A nevědět o tom dabingu nic a někdo mi kus pustit, možná bych v některých částech chvíli také váhala.
Náhodou mě to celkem zajímalo tenkrát po dohrání českého PS, proč kromě Německa to v podstatě nezanechalo stopu. V té době jsem čítával periodický digitální časopis o adventurách INVENTORY, kde se objevila i recenze na Black Mirror a pokud se nepletu, dostalo dost málo procent. A naprosto největším záporem byl dabing, ten byl otřesný. Já si dovedu představit, že to umí shodit celou hru. Ač tedy osobně mám na původem české hry většinou averzi/předsudek, PS se mi líbil :)
Co se týče detektivních her, tak je fakt, že do té doby jich zase stovky nebyly (krom zmíněných GK, Laury Bow, mě napadá ještě série Police Quest, Lost files of Sherlock Holmes, velká série s Texem Murphym a určitě se najde spousta dalších).
@veselykralicek (08.03.2022 23:03): Tak abych nebyla pozadu...
1) Myslím, že 14.
2) Na gympl mě nepustili, ale vydupala jsem si uměleckou – počítá se to? 

@jones1240 (08.03.2022 23:40): Jo, tak ten byl dobrej!

Nicméně, teď vážně. Ta atmosféra prvního Posla má fakt něco do sebe. NEŘÍKÁM, ŽE JINÉ HRY NE! Ale i dnes, po letech, mi přijde po zvukové stránce strašně pečlivě poskládaný dohromady a to prostředí je pořád skvělé. A ono i na tu grafiku se dodnes kouká moc pěkně, ta barevná paleta tomu pořád sedí, jen to trochu kazí ty postavy, ale co se dá dělat. Nicméně pozadí mě dostala i po takové době od vydání.
Tak já si z celé té vyhrocené diskuze tady odnáším hlavně

1) kolik bylo každýmu uživateli v době vydání Posla let.
2) že všichni hráči Posla byli zrovna na gymplu.

:-D
@Brasikona (08.03.2022 18:23): Jo to vím, já se právě snažil vysvětlit proč to právě kvůli tomu v americe zapadlo. Přeci jen tam měli adventury budget jak AAA hry. V čele s hvězdným dabingem jako Mark Hamill a Curry (ten herec ze starsiho IT) :D Ale já už to tu vzdal! Nechci být ukamenován hrdým českým srdíčkem!
[neexistující komentář]: jones1240 (08.03.2022 08:50): Jde-li o ten dabing, Black Mirror mělo dost mizerný voice-acting. Když se o hře psalo, tohle bylo často vytýkáno (a i v případě Age of Secrets). Na druhou stranu tyhle hry více cílily na Německo, kde bylo o něco snesitelnější. A svou analýzu české verze si raději i nadále ponechám pro sebe, alespoň prozatím... :D

A pěkně jste to tu rozjeli, jen co je pravda!
Ja by som chcel iba dodať, že táto debata nie je tom, že by sa z Posla robila zlá hra alebo že niekto tu autorom závidí, čo sa im podarilo. Diskutovalo sa tu hlavne o dôvodoch prečo neuspela v zahraničí a že to z globálneho pohľadu nie je žiadne prelomové dielo, ako ho vnímajú u nás.
ale je to taky o tom 100 lidi 100 chuti, protoze ja zas nechapu to same halo ohledne Mafie, pro me dobre odvedena hra ale naprosto nudna a nemam duvod se k ni vracet, jednou stacilo a jdu dal. Nijak me vnitrne nezasahla tak abych se k ni vracel