@Thorar (23.02.2024 11:40): no, já se spíš bojím, aby to nedopadlo jako s tím remakem 2017. Ty pokračování jsou takový zrádný. Ale necháme se samozřejmě překvapit.:-)

Ale stačila by mi docela taková péče jako podpora vysokých rozlišení, přidání bonusů, videí a miniher do menu hry, stejně jako to měla třeba dvojka a trojka..
Tak jestli tohle bylo jen test zájmu, tak myslím, že už teď úspěšný a brzo přijde kampaň na další dil :-)
@veselykralicek (23.02.2024 10:28): Tak to je jasné, že hlavním cílem je vyprodání té limitky a doufám, že to bude stačit jako impuls k vytvoření prequelu. Respektive doufám, že k tomu stačilo těch cílových 70 tisíc :)
Člověk si jen projede ty screenshoty v tý kampani a úplně má chuť si to zase zahrát.:-D

Ale podle mě kampaň nějaký extra bambilióny nevydělá. Až (jestli) se vyprodá ta limitka, tak už podle mě není kam moc stoupat..
Tak už jsem taky podpořil. Ty CDčka mě upřímně nelákají tolik jako ty bonusy. Ale zase je pravda, že kdyby se na mě ta limitka nedostala, tak by mi to bylo asi dost líto..

Než že by šlo konkrétně o tý CDčka v ní.
@Dunemaster (20.02.2024 15:49): Ale upřímně, pořád jsem toho názoru, že na návratu Posla (všech) to nic nemění, že k tomu skutečně dochází. A teď už je ten další díl víc než jen na spadnutí, ale to jsem tam tehdy ještě samozřejmě seknout nemohla.

Ale ty jo... Chudák Posel bohů! Já usilovala o to, aby byl v titulku i on, a nakonec na něj opravdu všichni zapomínají, chudák Standa, chudák Martin... :)) Ale zpětně jsem ještě přemýšlela o Alter Egu – tam bude zajímavé to pojetí, protože jsem si včera vzpomněla, že tam byl využit i soundtrack Posla smrti, pokud mě vzpomínky neklamou. Uvidíme...
@Brasikona (20.02.2024 13:21): Možná i právě proto, že jsem se na novinky o hře těšíl, mě titulek tvojí zprávy též nesprávně naladil. Titulek: "Posel smrti se připomíná remasterem hudby." nebo "Hudba z české hry Posel smrti by se mohla dočkat remasteru." by obsahu slušel krapet více. V éře rychlého čtení titulků mi přijde důležité nespoléhat na dovysvětlování v článku.

Každopádně díky za to, že jsi poslem pozitivních zpráv o Poslu smrti. ;)
@Brasikona (20.02.2024 13:47): Keď sa tu už rozvinula taká pekná diskusia - v článku je to zdôvodnené dobre, ale lepší názov by bol podľa mňa "Posel smrti se možná vrátí" alebo ak by sme sa chceli zamerať na hudbu, tak "Plánuje se remaster soundtracku Posla smrti". To je celé. Neber to ako kritiku, sám nechcem v tomto hádzať kameňom, ale patrím k tým, ktorí si po prečítaní titulku začali myslieť, že nový diel je na spadnutie... až na to že nie je a je to podmienené ďalšími faktormi. Takže to skutočne nie je o tom, že by to niekoho pohoršovalo, alebo že to niekto robí z komára somára, skôr to ber ako podnet v dobrom do budúcna.
@jones1240 (20.02.2024 13:38): No pozor! Dostaneme už třetí verzi skladby Před úřadem! A zcela neironicky, já se na ni těším... :D Přece jen je to základ ústředního motivu Posla smrti a netajím se tím, že se mi zamlouvají i jeho variace ve dvojce a ve trojce... (a to se tu netajím ani tím, jak dvojku neuznávám) Ale jo, jak jsem psala, Ni.Bi.Ru. bylo trestuhodně osekané!
@jones1240 (20.02.2024 13:38): To byl částečně i můj problém se zněním té kampaně, když se to připravovalo. A jak jsem psala výše (vlastně níže), stále mám pocit, že někteří za tím už rovnou vidí podporu nové hry než jen soundtracku. Ale na druhou stranu je komunikováno jasně, na co tato kampaň jde a co je jejím účelem, takže za mě ve výsledku v pohodě.

A upřímně jsem v pohodě i se svým článkem, a to je pocit, který nemívám často, i když jsem s tím titulkem sama dlouho zápolila. V textu je ovšem řečeno vše na rovinu, vlastně i s pár informacemi navíc od těch, které se později rozesílaly. Nic nepravdivého ani zavádějícího.
---
Co se týče samotného soundtracku, vždy mě mrzelo, že se s každou další hrou zkracoval. Původní Posel bohů má spoustu skvělých motivů a i nejdelší stopáž, Ni.Bi.Ru. je poté oproti tomu nepříjemný skok. Posel smrti je má oblíbená klasika, mým největším favoritem je skladba z márnice, ale rovněž mě vždy mrzelo, že šlo spíše o fragmenty, ráda bych slyšela i něco delšího. A třeba Zatracence moc naposlouchané nemám, protože nejdou vytáhnout ze souborů, ale skladba On the Run patří k jedné z mých nejoblíbenějších napříč CZ/SK hrami a soundtracky. Ráda si to dám za čas komplet a CD do sbírky.
Za mě je titulek i článek naprosto v pohodě. Možná mírný clickbait, ale nic, co by mě jakkoliv pohoršilo a co by jakkoliv vybočovalo v rámci herní žurnalistiky. Děláte z komára velblouda ;)

Obsah článku je pak jasný jako facka, prostě nevidim problém, spíš jsem rád, že tu máme podobné autory, kteří vidí pod pokličku a pak nám to zprostředkují, to je přeci boží ;)
@Pluto (20.02.2024 13:31): Námet a scenár si robí vždy autor sám doma, kým nemá vývojársky tým a budget, tak s tým nič neurobí.

@Brasikona (20.02.2024 13:36): Bohužiaľ "Posel smrti se vrací" fakt nie je neutrálny, lebo je veľmi nekonkrétny, že neuvádza, že ako sa vracia, ale zároveň konkrétne spomína názov hry. Ako chápem, že sa to stať môže a človek si to ani neuvedomí, že to napíše zle, od toho by tam mal byť niekto na redigovanie, aby ťa na to upozornil, ale netuším, či niekto taký vo vortexe je, alebo či má na to skill.
Jako mně samotnému přijde že hodně lidí si díky tomu článku může opravdu myslet že tou podporou dává peníze na vznik nového dílu. " Můžete přispět ke vzniku nového dílu. Nejprve se původní autor pouští do remasteru hudby"

Tohle v člověku může vyznít jako, teď můžete přispět k novému dílu ale za ty prachy se udělá nejdříve remaster hudby :D

A mimo, opravdu bych chtěl vidět remaster prakticky neexistující hudby z Nibiru, to musí být poslech opravdu pro fajnšmekry :D
@Fritol (20.02.2024 13:29): Zcela upřímně, fakt to nebylo zamýšleno jako bait a bála jsem se toho, aby to tak nevyznělo, proto jsem i zvolila neutrální styl "Posel smrti se vrací", což nemůžeš rozporovat, protože tomu tak je. Jen se hudba se mi bohužel vešla až na druhý řádek, původně jsem s ní operovala už na prvním. Sám Zdeněk Houb chtěl na novou hru lákat, jen o ní samozřejmě nemůžu v tuto chvíli říct víc, ač bych vlastně dost ráda. Ona v přípravě skutečně je, otázkou bylo, zda to pokročí někam dál. A o to víc jsem ráda, že byl zájem už o hudbu.

Ale teď se ještě budu muset toho nového dílu dožít... :D
@Pluto (20.02.2024 13:31): Šlo to jednoduše napsat takhle: "Soundtrack adventury Posel smrti se vrací" a v podtitulku "Autoři testují zájem o nový díl formou hithit kampaně remasterovaného soundtracku".

Jako mně je to ve výsledku jedno, jen prostě tohle je bulvární novinařina, takže Tulova kritika je na místě imo.
@Brasikona (20.02.2024 13:21): No, když ten článek někam nasdílíš, idealně na socky, neb z tama je nejvíc prokliků, že jo, tak lidi vidí jen to "Legendární česká adventura Posel smrti se vrací", což není pravda. A i po rozkliknutí tam vybafne "Můžete přispět ke vzniku nového dílu. Nejprve se původní autor pouští do remasteru hudby", což sice můžeme, ale nikdo nám neslibuje, že nový díl vzniká. A i po přečtení prvního odstavce zjišťujeme, že je prý je nový díl v přípravě, což opět není pravda, neb až na konci článku se teda dozvíme, že se jen testuje zájem na soundtracku a potom, možná, někdy, uvidí se... vznikne nový díl. :D No hate, jen tohle je fakt clickbait článek jak vyšitý. Vám vlastně stačí jen aby lidi viděli ten naprosto zavádějící titulek a máte vydělané, na zbytku už nezáleží.
@Tulareanus (20.02.2024 12:46): Sama nemám ráda zavádějící titulky, ale tady si opravdu nepřipadám vinna. Článek byl připraven skoro měsíc, ale skoro každý den jsem se pokoušela do titulku nějak vměstnat to, že jde prvně o remaster hudby, aby nedošlo ke zklamání. Respektive jsem se chtěla vyvarovat tomu, aby někdo nabyl dojmů, které jsem měla já (nejprve jsem viděla slova Posel smrti a remaster, tak mozek samozřejmě začal pracovat), když mi prvně napsal Zdeněk Houb. Že je nakonec ve hře i pokračování, to jsem se dozvěděla až později, jak již zaznělo, o to menší problém s titulkem mám. Všechny informace, včetně těch exkluzivních o nové hře, byly konzultovány a předány na základě domluvy, takže si nemyslím, že by byl článek zavádějící.

@Dan9K (20.02.2024 05:00): Herní hudba na vinylu je právě úplně top! Přivede mě na mizinu a nevím, kam ji časem dám!

Já osobně jsem ráda za každý český herní soundtrack, který vyjde fyzicky, a je mi jedno, jaké je to médium, i když vinyl je samozřejmě nejlepší varianta. Samozřejmě neberu v potaz falešné kazety Mafie, které teď kolují po internetu, ale CD dvojky a vinyl trojky je prostě pro mě povinnost. Amanita mi dělá radost (vedle vinylů mají i moc pěkné CD Creaks třeba), Kingdom Come má parádní vinyl... A na CD Poslů a spol. se také moc těším, ale vinyl by byl ještě větší paráda... :)) A moc by to slušeno i jiným hrám samozřejmě...

Popravdě jsem měla trochu obavy, zda se to vybere, když je to "jen hudba", o to víc jsem překvapená, jak rychle to šlo. Ale tušila jsem, že někteří možná půjdou čistě po té myšlence, že když vyjde tohle, je tu šance na novou hru. Ale nestěžuju si, ne že ne. Mýlila jsem se, a jsem za to ráda.

Každopádně to asi bude ještě hodně zajímavé... :)

EDIT: Potřebuju sehnat CD Paranoii 2 a teď mi došlo, že v rámci druhé limitky Last Train Home je soundtrack taky na CD, sakryš, nějak se mi ta sbírka komplikuje... :))
@Brasikona (14.02.2024 10:27): Inak bolo by asi vhodnejšie nepísať tie nadpisy tak clickbaitovo (však sa aj Bigas s Princom dušovali dávnejšie, že vyslovene chcú písať neutrálne a bez clickbaitov) a hlavne nezavádzať tým pokračovaním, keďže nikto žiadne pokračovanie nikomu nesľúbil.

@Dan9K (20.02.2024 05:00): Asi tak. Tu sa zhodneme. Prišlo mi tam inak tej hudby strašne málo a výraznejšie motívy asi len v menu a vo Walese. Mne inak príde aj mať album z jeden a pol minútových motívov dosť od veci na počúvanie. Obzvlášť pokiaľ sa nejedná o previazaný úmysel na seba nadvňzujúcich motívov alebo skladieb bez pauzy (B strana Abbey Road od The Beatles) alebo napr. Goldbergove variácie v podaní Glenna Goulda. :)
A CD, no vyzerá to tak, že autor si fakt nespravil rešerš, ako to dnes pri hernej hudbe chodí.
@Dan9K (20.02.2024 05:00): Třeba Amanita má na gramodeskách skoro vše. Jinak jak píšou další, vychází toho opravdu hodně.

@Pluto (19.02.2024 18:00): Přesně tak, taky mě víc zaujaly ty bonusové materiály, než samotná hudba na CD. Je to ale všechno v digitálu, jestli jsem to dobře pochopil, a tím můj zájem hodně opadá. Kdyby to bylo ve formě arbooku nebo něčeho podobného, tak si to nejspíše pořídím, ale takhle na to peču. Když jsem viděl, že Houb chce jen 70 tisíc, tak mi bylo jasné, že se to vybere. Počítám, že nakonec bude tak 300 tis., možná půl míče. Zájem o Posla u nás je a bude a prequel od původních autorů bych si nechal líbit. Pokud bude nějaká fyzická limitka, tak ji určitě vezmu.
@Pluto (19.02.2024 13:52): Soundtrack na CD v roce 2024. Velmi… lákavé, eh. Má vůbec dnes smysl vydávat hudbu fyzicky jinak, než na vinylu? Jako peníze vybrali, takže dobrý, ale tohle je hloupé rozhodnutí.
@jvempire (19.02.2024 18:33): běžně se vydává herní hudba na vinylu? To je dobrej bizár si koupit hudbu třeba z Dooma 2 na vinylu, ale asi bych to chtěl :-)

-------------------

Já si hudbu z Posla smrti tolik nevybavoval. Z dalších dílů si ji vybavuju víc (ale spíš v negativním smyslu). Ale teď jsem si to prolít a je to zajímavý. Hudba z menu mě trkla hned. Ale dál nevím. Za prvé remaster je za mě málo. Tohle by chtělo celý nahrát živým orchestrem, protože je strašně slyšet fake orchestr (hlavně smyčce), a to se nějakým remastrem fakt nespraví. 70 tisíc je na reál orchestr hodně na hraně, spíš málo, možná něco malinkýho. Takový remaster je něco, co může zabrat celkově 10 minut (a z toho většina bude export té hudby na disk) a nebo se s tím taky dá srát rok. On to Houb ale projede jen nějakýma VST pluginama s presetama pravděpodobně a má hotovo :-)

Co se týče samotné hudby, cítím z toho vliv Bernarda Herrmanna a jeho thrillerové hudby. Typický je, že nahodí nějaký motiv (rozklad akordu) a ten samý pak jede znova s tím, že některé nebo všechny tóny sníží (nebo sníží jen bas) a jede pořád tenhle vztah dvou různě rozkládaných akordů, i ta hudba z menu je taková (další namátkou Lothar Gordon, Podivná fotografie, Hádanka ve Warmhillu,  Mapa našeho panství atd.) . To funguje a používá to furt. Výjimečně to otočí a druhý akord je o půl tón výš (Eleonořina sonáta). Moc nápadů obecně ale v té hudbě není. Ono je sympatický, když hlavní autor celého projektu dělá i hudbu a vlastně skoro všechno (jak Chaplin nebo Carpenter), ale spíš mi přijde, že to bývá o egu a že "já si to udělám celý sám a nebude mi do toho nikdo kecat :-)

a taky tam teda postrádám nějakou delší kompozici, nejdelší má minutu dvacet. Jsou to větišnou jen krátké štěky.

Docela se divím, jak rychle se ta kampaň ujala, ale vlastně asi super :-)
Já jsem o možnosti nějakého pokračování zaslechl už vloni. Proto mě informace "jen" o remasteru hudby celkem dost zklamala. Jsem rád, že tam ty úvahy nad pokračováním pořád jsou.
@Jumas (17.01.2024 08:18): Dabing dvojky krásně ukazuje, jak může být schopný herec (a dabér) zoufalý, pokud nemá dobré režijní vedení a nemá nejmenší tušení, co dabuje... Ten výkon je opravdu tragický, ale nemůžu to Davidu Prachařovi vyčítat. Oproti tomu jeho výkon ve trojce patří mezi mé oblíbené...

Ale radši už tu nebudeme o dvojce mluvit, ano? Tu jsem zcela vytěsnila a přiznám se, že už si ani ten příběh moc po letech nepamatuju, ale připomínat si ho nehodlám, byla jsem strašně naštvaná, to si pamatuju dobře :D

Navázání na jedničku tu prostě nefungovalo.
@veselykralicek (17.01.2024 02:19): Veď ten príbeh v dvojke popiera alebo dovádza do absurdna väčšinu pôvodnej hry a aj gýč je na to slabé slovo. :D Ženu zatvorenu 20+ rokov v utajení a dvojičky o ktorých nikto nevedel splitnuté pri narodení kvôli akože zlu? Buď to mali riešiť, aby tomu zabránili, alebo naopak riešiť Samuela, ak o ňom vedeli, že má v sebe nejaké zlé alebo je neviem aký. Ale absolútne to popiera jeho vedomú osobnosť z jednotky, nehovoriac o tom, že vlastne ak o tom vedeli a neriešili to, umožnili všetky tie zbytočné smrti ľudí v jednotke. Jednoducho hlúpa zlátanina. A ako spomenul Jumas, mať nič neriešiaci a neprinášajúci "prológ" na viac ako tretinu hry je aj zlý dizajn, aj zlá narácia. Jednoducho vata.
@Brasikona (16.01.2024 23:46): Týjo, hezký. Ani jsem nevěděl, že něco takového je. Hraní trojky bez dvojky by u mě nešlo, protože musím dodržovat posloupnost :)

@Pluto (16.01.2024 23:47): Ty úvodní kapitoly a ten ledabylý dabing Prachaře mi jako pozitivní vzpomínky nepřijdou :)

@veselykralicek (17.01.2024 02:19): Viz výše. Ve trojce už Prachař předvedl o poznání lepší výkon a návrat do známých lokací je super. Ve dvojce je to jen takové nakousnutí, a ten protrpěný začátek jí prostě neodpustím.
@Jumas (16.01.2024 23:35): a v čem je dvojka tak hrozná? Na uzavřenou jedničku podle mě navázali dost solidně a i ty první dvě kapitoly (značně kritizované) mě bavily a podle mě dávaly dost smysl. Tam mi akorát nesedla arogance hlavního hrdiny, ale hra za mě byla povedená. A mezi dvojkou a trojkou nevidím zas takový rozdíl. Přijde mi to jak jedna hra rozdělená na dvě..
@Jumas (16.01.2024 22:30): Ta německá pokračování na mě působí, jako by začali tvořit svoji hru, kterou pak naroubovali na Posla smrti a u toho závěrečného vysvětlení na konci Black Mirror II jsem se chytal za hlavu. Adventura je to dobrá, ale ten příběh je lepší si odmyslet. :-D
@Brasikona (16.01.2024 21:49): Myslíš tohle? Pěkné, ale já mám od MCZ Big Box prvního dílu a ta německá pokračování už si, na rozdíl od jedničky, nejspíš nezahraji.

@Pluto (16.01.2024 22:01): No tak šup, pořád na to čekáme. Už ani nevím, jestli jsi mi psal plánovaný název, když jsme se o tom naposled bavili. Až tak je to dlouho. Takže sem s tím jedinečným Point and Click počinem.
Já pořád tajně doufám, že se někde objeví pořádný mecenáš, díky kterému budeme moci dát dohromady původní tým a společně vytvoříme vysněnou adventuru, na jejímž námětu a scénáři jsme s BigPeterem před mnoha lety pracovali...
@Brasikona (16.01.2024 18:27): tak to se těším, na Posla mám zase v těch zimních večerech chuť, tak to už vydržím. Jen doufám, že to bude aspoň něco a ne jen port na Switch.:-D

Ale asi ho kvůli tomu budu muset kupovat někde na Steamu nebo tak, že?:-D