Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Phoenix Point

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
03.09.2019 PCXOne
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://phoenixpoint.info
Hlavním designérem titulu je Julian Gollop, který se dá považovat za duchovního otce série X-COM. Přestože by se dala očekávat konkurence hrám XCOM: Enemy Unknown a XCOM 2 od Firaxis Games, Phoenix Point se v některých ohledech značně liší.

Hra se odehrává v roce 2047, kdy téměř všechny živé bytosti na Zemi zmutovali kvůli záhadnému viru Pandora. Hráč se chopí jedné z posledních skupin přeživších a naskytne se mu tak poslední možnost zachránit samotnou lidskou rasu.

Phoenix Point je tahová strategie, která je nejen stejně jako XCOM obohacena o taktickou část na základně, ale také o prvky ze žánru survival. Hráč totiž v průběhu misí bude nacházet bedny s náboji, zbraněmi a dalšími užitečnými předměty. Hlavně náboje budou velice ceněné, protože vám mohou dojít velmi rychle. Hra nabídne spoustu druhů nepřátel, jejichž variabilita je navíc vylepšena o systém mutací. Ve hře také najdete tři frakce, které vám mohou pomoct. Se kterou se spojíte a kterou zničíte, to už je jen na vás...

Hra se momentálně nachází v pre-alpha verzi. Momentálně nejnovější "backer build" je z listopadu minulého roku, další se plánuje na březen tohoto roku. Samotné vydání hry je potom stanoveno na září.


Poslední diskuzní příspěvek