Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Phoenix Point

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
Nehotová verze
září 2019 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://phoenixpoint.info
Hlavním designérem titulu je Julian Gollop, který se dá považovat za duchovního otce série X-COM. Přestože by se dala očekávat konkurence hrám XCOM: Enemy Unknown a XCOM 2 od Firaxis Games, Phoenix Point se v některých ohledech značně liší.

Hra se odehrává v roce 2047, kdy téměř všechny živé bytosti na Zemi zmutovali kvůli záhadnému viru Pandora. Hráč se chopí jedné z posledních skupin přeživších a naskytne se mu tak poslední možnost zachránit samotnou lidskou rasu.

Phoenix Point je tahová strategie, která je nejen stejně jako XCOM obohacena o taktickou část na základně, ale také o prvky ze žánru survival. Hráč totiž v průběhu misí bude nacházet bedny s náboji, zbraněmi a dalšími užitečnými předměty. Hlavně náboje budou velice ceněné, protože vám mohou dojít velmi rychle. Hra nabídne spoustu druhů nepřátel, jejichž variabilita je navíc vylepšena o systém mutací. Ve hře také najdete tři frakce, které vám mohou pomoct. Se kterou se spojíte a kterou zničíte, to už je jen na vás...

Hra se momentálně nachází v pre-alpha verzi. Momentálně nejnovější "backer build" je z listopadu minulého roku, další se plánuje na březen tohoto roku. Samotné vydání hry je potom stanoveno na září.


Poslední diskuzní příspěvek

Musím říct, že když jsem se to poprvé dozvěděl, byl jsem jakožto člověk, který si předobjednal hru i s předběžným přístupem, sakra naštvaný.…