Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Party Hard

25.08.2015
26.04.2016
12.07.2016
09.11.2016
22.11.2018
kompatibilní
69
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Nespoutané mejdany do ranních hodin jsou prima, ale jen když jste jejich součástí. Co když ale podobné veselice pořádají sousedé obden, pozbývají jakéhokoliv sociálního cítění a neberou ohled na druhé? A co teprve policie, odbývající stížnosti slovy: „Máme důležitější věci na práci" anebo „Spěte se špunty do uší“? Pro člověka to může mít pořádně demotivující účinek, který může vést až k nepřátelskému smýšlení. Náš protagonista by mohl vyprávět. Přesně tyto faktory na něho uvrhly tuto bezcitnou agresi. Potřebné spravedlnostní kroky se proto hrdina rozhodne učinit sám a to metodou masového vraždění. Nenápadně se hodlá vmísit na večírek a jednoho po druhém odkráglovat.

Hráči se tedy dostává do ruky maniak s ledovým klidem a s nožem, jehož přítomnost chladnokrevně zabíjí. Čili jde o takový strategický simulátor vyvražďování. Popravovat lze několika způsoby, zpravidla za asistence okolí, elegantně, až po bestiální akty. Např. skrze defaultní nůž, otravu podávaného pitiva, elektrický proud, požár, sabotáž nebo kombinaci, z níž vzejde promyšlená past atp. Hráč si musí počínat tak, aby jej a jeho masakroidní jednání, pokud možno, nikdo z účastníků nespatřil. A rovněž, aby v případě útěkové anabáze posléze neskončil i v klepetech. V této situaci je ideální se vměstnat zpátky do stáda a trsat, navléknout si jiný ohoz, případně kličkovat nebo přečkat shon někde opodál. Někdy taktéž do událostí zasáhne vyšší moc a něčí odchod ulehčí: rvačka, zúčastněný to přepískne s alkoholem...

Celek obsahuje několik rozličných úrovní (př. městská diskotéka, střežené kasino) a pochopitelně, čím je level vyšší, tím jsou likvidace obtížnější i vymazlenější.

Pixel-artovský Party Hard tvůrci obohatili netradičně i příběhem s hlubším podtextem odvyprávěného za doprovodu anglického dabingu a chytlavých dance tracků.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Party Hard mi připomněla svojí stylizací Hotline Miami. Zde se taky po tanečním parketu rozlije krev, jen to nebude tak hektická akce, spíše kradmý postup a plánování vražd a příprava smrtících pastí.

Pro úspěšné splnění mise a zlikvidování všech účastníků párty, kteří vzbudili hlavního hrdinu příběhu je potřeba jistá dávka trpělivosti, opatrnosti a štěstí. Když někoho zabijete před ostatními volají policii a ta pokud Vás dostihne znamená konec mise. Nutné je tedy vyhlédnout si osamocenou oběť, zlikvidovat ji a případně tělo ukrýt pokud je možnost.

V nabídce je samozřejmě více druhů a možností jak poslat na onen svět hlučné lidi po třetí ráno. Otrávení jídla či pití, využití prostředí kdy osobu shodíme z okraje budovy, či ji hodíme do větráku nebo ohně. Nastražení výbušnin či zamaskování vražedného amoku pomocí kouře.

Jednotlivé levely mají zajímavá témata, a nabízí vždy nějaký nový způsob pastí či možnosti zabití. Do cesty vraha se ale připletou i další překážky jako jsou vyhazovači kteří při přiblížení zkopou hráče do bezvědomí. Pokud zabijete policistu objeví se zde agenti kteří budou neustále pročesávat okolí dokud Vás nechytí.

A i samotné úrovně později přihodí pár klacků pod nohy hráči, jako je nemožnost schovat těla, mise kde není žádná zkratka jak uniknout ze scény nebo absence místností kdy otevřené prostory představují solidní riziko dopadení. Pokud navíc uniknete před policií zkratkou objeví se záhy instalatér Mario a francouzákem zkratku nadobro uzavře! Zastavit nejde pouze by Vás poslat francouzákem k zemi.

Party Hard je rozhodně zajímavý kousek díky svému nápadu, stylizaci a hratelnosti kdy nikdy není nic jisté a snadné. Navíc i věci v úrovni se náhodně generují takže mapa není nikdy úplně stejná jak minule.
+10