Overwatch 2

free to play

Nástupce online střílečky Overwatch je nový titul, který z velké části přebírá obsah první hry, ale koncepčně přináší také několik zásadních změn. Z nich hlavní je přechod na free-to-play model. Dále došlo ke změně počtu hráčů v jednom týmu ze 6 na 5. Celá řada hrdinů prošla většími, či menšími změnami, a také přibyli 3 noví. Pozice v rankingu se nově drží pro všechny 3 role zvlášť, kdy hráči zvolí svoji roli na začátku a pak ji nemohou měnit, a pak také pro mód bez uzamčených rolí.

Přibyl nový herní mód Push, v kterém musí týmy obsadit velkého robota, který potom tlačí barikádu po vyznačené trase směrem k základně jednoho, nebo druhého týmu. Mise proti AI protivníkům (PvE mód), které byly dostupné v prvním dílu pouze při zvláštních příležitostech, jsou teď také plnohodnotnou součástí hry. Další změnou je zrušení systému "loot boxů" a přechod na sezonní "battle passy", které hráčům odemykají řadu odměn v průběhu jedné sezony.

Hra měla běžet souběžně s prvním dílem a umožňovat hráčům obou her hrát proti sobě, se všemi novými updaty dostupnými pro obě hry. Nakonec však vydavatel rozhodl o úplném uzavření serverů Overwatch ke dni 2.10.2022, tedy dva dny před vydáním druhého dílu. Veškeré kosmetické prvky, statistiky a dosažené úrovně se hráčům přenesly z prvního dílu do druhého. Hra umožňuje souběžnou hru hráčů napříč platformami (PC, Playstation, Xbox i Nintendo Switch).

Kdyby měl někdo zájem o  Overwatch 2 Invasion Ultimate Bundle, tak napište poštou, mám tu jeden klíč po nákupu grafické karty.

EDIT: Tak už je pryč. :)