Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Men of War

17.03.2009
80
46 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Men of War je strategie s RPG prvky od studia Best Way, tvůrců her Faces of War a Soldiers: Heroes of World War II. Men of War se stejně jako jeho předchůdci odehrává v období 2. světové války, kterou hráč okusí ve třech hlavních kampaních - německé, sovětské a spojenecké. Každá z kampaní je podložena jednoduchým příběhem, např. v sovětské sledujeme osudy dvou studentů, kteří společně procházejí válečným peklem. Nabídka pro jednoho hráče také obsahuje několik samostatných misí za další národy, které se zúčastnily 2. světové války.

Men of War vyniká velkým smyslem pro detail, hlavně co se týče jednotek a herního prostředí. Každá jednotka má svůj vlastní inventář a možnosti, např. pěchota se může krýt za různými objekty (v pokleku nebo vleže), dovede se vybavit přivlastněnými zbraněmi a výstrojí, anebo se může svézt na tanku. Každé vozidlo, dělo nebo tank má svou posádku, různé druhy munice a nechybí ani rozdělení na zásahové zóny. Hráč může vzít ovládání jednotek do svých rukou, tzn. že jednotky neovládá klasickým způsobem, ale sám určuje jejich pohyb nebo střelbu pomocí klávesnice a myši.

Herní prostředí je velmi detailní, rozmanité a plně zničitelné, což velmi podporuje atmosféru, která navozuje dojem intenzivního válečného konfliktu. Nemálo také přispívají velmi pěkně zpracované efekty střelby a výbuchů, a také množství videosekvencí. Různorodost úkolů v jednotlivých misích je na slušné úrovni, hráč se dočká např. obrany linie, frontálních útoků, obsazování důležitých objektů a nechybí ani záškodnické stealth mise. Obtížnost misí je vysoká, hráč zpravidla stojí proti několikanásobné přesile, a proto musí použít své strategické a taktické dovednosti.

Hra disponuje bohatým multiplayerem s několika módy, v němž proti sobě může nastoupit až 16 hráčů.

Ke konci roku 2009 vyšel datadisk s názem Men of War: Red Tide.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Úžasná hra s perfektní fyzikou a reálnými,skvěle propracovanými jednotkami.
Pěkně zpracované kampaně za Němce,Rusy i spojence,parádní multiplayer který Vám zajistí se spolubojovníky hodně zábavy.
Podle mě nejlepší realtime strategická akční hra z druhé světové války.

Pro: Fyzika,grafika,jednotky,multiplayer + LAN.

Proti: Možná občas podivné chování AI.

+10 +11 −1
  • PC 85
Dlouho jsem si nezahrál nějakou klasickou strategii, nejlíp z 2. světové války, tak jsem to chtěl, co nejdřív, napravit. Men of War se každopádně ihned nabízel. Od tvůrců jsem hrál už Soldiers a doteď na ně hrozně rád vzpomínám.

Co mě ale čekalo, by mě v žádném případě nenapadlo. Ruští tvůrci totiž představili kompletně ničitelné prostředí a ještě k tomu kombinaci klasické strategie a Commandos. No musím se přiznat, že jsem u hry zkejsnul opravdu velkou řádku hodin. A to i přesto, že Men of War je pro mě momentálně zřejmě nejtěžší strategie, co jsem kdy hrál a musím se pochlubit, že i dohrál :). A popravdě je možná i v jistých ohledech těžší, než Commandos. Právě proto, že se jedná o komplexní strategii a ne o hru šesti vojáčků, kteří jdou spasit svět a ukončit válku. To ale neznamená, že to bylo lepší. Men of War totiž NĚCO podstatného postrádají.

Tím něčím je příběh, který ve třech kampaních (Ruská, Německá a Spojenecká) sice je, ale je absolutně nezajímavý. Hrál jsem to především proto, že se mi líbilo prostředí a atmosféra, která byla opravdu takřka dokonalá a nic jí vytknout snad ani nešlo. Každopádně svůj účel splnila a dokázala mě příjemně bavit snad přes 30 hodin hraní, což jsem u strategie takového formátu ani nečekal.

Hra hratelnost má na opravdu vysoké úrovni. Nestalo se dlouho, že by mě hra tak bavila. Na druhou stranu jí chybí zásadnější momenty, na které bych rád vzpomínal. Vše je prakticky stejné, prostředí je hezké, je z něj cítit válka, ale také stereotyp. Nicméně hodnocení mluví za vše a v tomto případě vítězí hratelnost. Ta je totiž daleko důležitější, než všecko kolem a pokud ona funguje, může se hra považovat za povedenou a svůj cíl splnila.

Men of War svůj cíl skutečně splnil. Hra se hrála jedna báseň a to i přesto, že byla těžká jako prase (např. když jste už všecko rozstříleli s tím, že už se těšíte, jak misi dokončíte, překvapí vás dvakrát takové zvětšení mapy a pětkrát tak víc nepřítel...mise, kde jste museli bránit linie...no o těch ani radši mluvit nebudu). Z těch strategií z 2. světové války je momentálně na solidním druhém místě po Blitzkriegu 2, který krom toho, že byl vymakaný až k prasknutí, obsahoval také hromady informací o zbraních, pojízdné technice atd. a to tady dost zásadně chybělo.

Pro: Perfektní kombinace klasické strategie a Commandos. Kde to máte možnost hrát. Možnost zničit kompletně prostředí. Nádherné demolice, hudba, válečná atmosféra.

Proti: Občas obrovská obtížnost, ale kdo kdy řekl, že válka byla jednoduchá. Šedivé prostředí a nevýrazné postavy a jejich příběh.

+10
  • PC 100
Pro mě nejlepší rts co jsem kdy hrál. Skvělý fyzikální model , deatilní grafika ,plně zničitelné prostředí, skvělé zvládnuté reálie WW2. Různorodá kampaň za tři národnosti . Mise jsou jednou jako Commandos , podruhé epická bitva . AI je ucházející ale občas vaše jednotky přebírají iniciatvu až moc. Multiplayer je nejlepší hraju ho již dva roky existuje mnoho modů.

Pro: hratelnost,fyzika , realita,Mp

Proti: pro někoho přílišná obtížnost a náročnost

+5
  • PC 0
Tak tahle hra je synonymum ke slovu píča. Výstižnější přirovnání neexistuje. Po první misi uinstall. Neměl jsem prostě nervy na to sledovat pobýhají esesáčky kolem mého tanku, jak se nechávají systematicky kosit. Stejně tak žalostný byl pohled na srážku opancéřovaného vozu s Gruberovým tančíkem. 0,0000000001 %
-17 +1 −18