Dlouho jsem si nezahrál nějakou klasickou strategii, nejlíp z 2. světové války, tak jsem to chtěl, co nejdřív, napravit. Men of War se každopádně ihned nabízel. Od tvůrců jsem hrál už Soldiers a doteď na ně hrozně rád vzpomínám.

Co mě ale čekalo, by mě v žádném případě nenapadlo. Ruští tvůrci totiž představili kompletně ničitelné prostředí a ještě k tomu kombinaci klasické strategie a Commandos. No musím se přiznat, že jsem u hry zkejsnul opravdu velkou řádku hodin. A to i přesto, že Men of War je pro mě momentálně zřejmě nejtěžší strategie, co jsem kdy hrál a musím se pochlubit, že i dohrál :). A popravdě je možná i v jistých ohledech těžší, než Commandos. Právě proto, že se jedná o komplexní strategii a ne o hru šesti vojáčků, kteří jdou spasit svět a ukončit válku. To ale neznamená, že to bylo lepší. Men of War totiž NĚCO podstatného postrádají.

Tím něčím je příběh, který ve třech kampaních (Ruská, Německá a Spojenecká) sice je, ale je absolutně nezajímavý. Hrál jsem to především proto, že se mi líbilo prostředí a atmosféra, která byla opravdu takřka dokonalá a nic jí vytknout snad ani nešlo. Každopádně svůj účel splnila a dokázala mě příjemně bavit snad přes 30 hodin hraní, což jsem u strategie takového formátu ani nečekal.

Hra hratelnost má na opravdu vysoké úrovni. Nestalo se dlouho, že by mě hra tak bavila. Na druhou stranu jí chybí zásadnější momenty, na které bych rád vzpomínal. Vše je prakticky stejné, prostředí je hezké, je z něj cítit válka, ale také stereotyp. Nicméně hodnocení mluví za vše a v tomto případě vítězí hratelnost. Ta je totiž daleko důležitější, než všecko kolem a pokud ona funguje, může se hra považovat za povedenou a svůj cíl splnila.

Men of War svůj cíl skutečně splnil. Hra se hrála jedna báseň a to i přesto, že byla těžká jako prase (např. když jste už všecko rozstříleli s tím, že už se těšíte, jak misi dokončíte, překvapí vás dvakrát takové zvětšení mapy a pětkrát tak víc nepřítel...mise, kde jste museli bránit linie...no o těch ani radši mluvit nebudu). Z těch strategií z 2. světové války je momentálně na solidním druhém místě po Blitzkriegu 2, který krom toho, že byl vymakaný až k prasknutí, obsahoval také hromady informací o zbraních, pojízdné technice atd. a to tady dost zásadně chybělo.

Pro: Perfektní kombinace klasické strategie a Commandos. Kde to máte možnost hrát. Možnost zničit kompletně prostředí. Nádherné demolice, hudba, válečná atmosféra.

Proti: Občas obrovská obtížnost, ale kdo kdy řekl, že válka byla jednoduchá. Šedivé prostředí a nevýrazné postavy a jejich příběh.

Úžasná hra s perfektní fyzikou a reálnými,skvěle propracovanými jednotkami.
Pěkně zpracované kampaně za Němce,Rusy i spojence,parádní multiplayer který Vám zajistí se spolubojovníky hodně zábavy.
Podle mě nejlepší realtime strategická akční hra z druhé světové války.

Pro: Fyzika,grafika,jednotky,multiplayer + LAN.

Proti: Možná občas podivné chování AI.

Pro mě nejlepší rts co jsem kdy hrál. Skvělý fyzikální model , deatilní grafika ,plně zničitelné prostředí, skvělé zvládnuté reálie WW2. Různorodá kampaň za tři národnosti . Mise jsou jednou jako Commandos , podruhé epická bitva . AI je ucházející ale občas vaše jednotky přebírají iniciatvu až moc. Multiplayer je nejlepší hraju ho již dva roky existuje mnoho modů.

Pro: hratelnost,fyzika , realita,Mp

Proti: pro někoho přílišná obtížnost a náročnost

Tak tahle hra je synonymum ke slovu píča. Výstižnější přirovnání neexistuje. Po první misi uinstall. Neměl jsem prostě nervy na to sledovat pobýhají esesáčky kolem mého tanku, jak se nechávají systematicky kosit. Stejně tak žalostný byl pohled na srážku opancéřovaného vozu s Gruberovým tančíkem. 0,0000000001 %
-16 +2 −18