MechWarrior 5: Mercenaries

10.12.2019
27.05.2021
23.09.2021

Get Beaten. Get Better. Get Even.

Od roku 2108, kdy začalo lidstvo sdružené do Hvězdné ligy kolonizovat solární systémy tzv. Vnitřní sféry se mnohé změnilo, nedá se však říci, že k lepšímu. Přírodní bohatství nově osídlovaných světů probudilo v lidech habavost intergalaktických rozměrů. Utopický vývoj s vyhlídkou nekonečného růstu se rychle překlopil do neofeudálního štěpení na mocenské frakce, jež se utkaly ve vleklých válkách o dědictví někdejší ligy. Středověk neskončil, středověk trvá? Ne tak docela, oři rytířů přelomu druhého a třetího tisíciletí jsou obrovské exoskelety, mechs, rozhodující výsledky střetů. Obzvláště námezdní piloti těchto monster nežijí dlouho, zato však naplno. Tento výkvět mezi profesionálními válečníky si může vybírat pro koho, za kolik a jak dlouho bude bojovat. Nejinak tomu je i v případě kumpanie známé jako Nik's Cavaliers vašeho táty. Poté, co zkušený předák podlehne přesile křiváckých žoldáků z grupy Black Inferno při nájezdu proti základně kavalírů, zůstane na vás, abyste převzali rodinný podnik. Chmurné zítřky prosvětlí exploze a požáry lítých bitev za pomstu jeho památky.

Exkurz kanadských Piranha Games do Battletech univerza započal s kompetetivní MMO akcí MechWarrior Online (2013). Ta zdaleka nedosáhla očekávané popularity co do počtu hráčů, a tak se tvůrci rozhodli dát na jejich přání singleplayerového pokračování. Čekalo se na něj už od samostatného datadisku pro MechWarrior 4: Vengeance (2000), který rovněž nesl podtitul Mercenaries (2002). Výsledkem je titul obsahující výše nastíněnou příběhovou kampaň až pro čtyři zúčastněné, jež je zasazena do roku 3015 během Secession Wars. Kampaní však zábava nekončí a po jejím pokoření se lze vrhnout na mód Instant Action s misemi typu Assassination, Defense, Demolition, Raid a Warzone. Více misí stejného typu za sebou formuje Multiple Mission Operation přinášející extra reputaci a náklonnost zadavatelské frakce, splnění mise typu High Reward Quest vás odmění klidně i úplně novým strojem. Mechové se dělí na lehké (11), střední (14), těžké (13) a útočné (13), ale do bojů o planety celkem osmnácti slunečních soustav se zapojí i nehratelná bojová technika včetně vrtulníků a výsadkových lodí.

@Jack_Dark (04.01.2022 18:46): Jo kampaň to má. A na PS4 PRO. Asi to PC max kvalita nebude ale vypadá to dobre a žádné potíže s výkonem jsem nepozoroval. Dokonce mi to otáčení torsem jedním analogem a pohyb druhým přijde celkem intuitivní.