[neexistující komentář]: Spletl sis sekce, mělo to zřejmě patřit do Diskze, ne do Komentářů.
Mass Effect by byla lepší adventura než RPG. Více mě baví sledovat jednotlivé dialogy a příběh na youtube, než to hrát. Opravdu podivné. Musím se k tomu dokopat nějak. :)
Co se týče rozhodnutí zda zachránit Radu, soustředit palbu na Sovereigna nebo nechat Radu zemřít, vybírám vždy jediné logicky správné rozhodnutí: Soustředit palbu na Sovereigna. Důvody jsou jednoduché: Nejde zde o přežití Rady, ale o zastavení "Vládce", Rada zavírala oči před prokázaným nebezpečím, zničení "pýchy asarijské flotily" a Rady najednou mě těší.
Tak se mi právě obětoval Alenko. Konečně si trochu užil, jinak seděl celou dobu na lodi. :-D
Já teda radu zachránil. Smrt jednotlivců je tragédie, smrt milionů pouhou statistikou :) A těch jedotlivců bylo v radě hned několik :D
@Sinister (07.03.2014 10:28): Třeba když jsem se měl na konci rozhodnout, jestli zachráním radu nebo ne byla jasná volba, že ne. Kdyby byla ve hře možnost je postřílet, tak bych neváhal a rada by už nebyla.
@Sinister (06.03.2014 19:42): Já ho taky nechápal až do ferosu kde jsem vyplejtval všechny granáty na ithoriánech, pak jsem nevěděl jak je omráčit. Pak jsem zjistil že k nim stačí přiběhnout a stistknout střelbu když jsem u nich blízko... :D
Môj hlavný problém s ME bol možno aj v tom, že som toho asi hral príliš (hlavne od BioWare a Obsidianu) a zároveň videl (BSG, Star Trek, Babylon 5 atď...) a čítal (O.S.Card, A.C.Clarke, P.K.Dick) na to, aby som z toho bol nejak prekvapený alebo uchvátený. V mnohom sa Bioware opakovalo a herný systém mi v jednotke ešte neprišiel ani ryba, ani rak. V dvojke sa už tak trocha ustálili. A zvrat bol predvídateľný už len z toho hľadiska, že tam v novodobom (post-BG) BioWare skrátka musel byť...
@Zero (06.03.2014 17:24): Tak, příběh je super a mě osobně se velmi líbí, ale nemusí vyhovovat každému. Mass Effect je v podstatě jakýsi crossover příběhů a reálií, ale to by se z určitého úhlu pohledu dalo říci i o Bybylon 5 a jiných (nejen) sci-fi dílech.
Dohrál jsem to 2x a nejvíc mě bavil konec s gethskými zbraněmi vždy jsem hrál za vojáka.
Jinak ty naběhávající krogany jsem taky nenáviděl, vždycky mě umlátili... :D
@Sinister (06.03.2014 11:17): Nejhůř vzpomínám na tu Noverii jak se vracíš z těch prohlídek kanceláří. To jsem většinou s minimem života dohrával sám, parťáci leželi hned po dialogu.
Já si pamatuju že jsem to poprvé nadšeně nainstaloval, ale už po první misi a příjezdu do citadely skončil. Nebavilo mě to. Podruhé jsem to zahrál po dvou letech a to už jsem se nechal pohltit. Možná je to taky daný tím že jsem četl nějaký ty scifi knihy mezi tím, možná pocit povinnosti hráče zahrát takto oceňvanou hru nebo proste jenom správná nálada. Ta planeta s Liarou mi nepřišla špatná, ten závěrečný boj na v ní na platformě jsem si užil:)
@Zero (06.03.2014 00:11): Noveria je asi nejlepší. Napínavá, s úžasnou atmosférou. Jednoznačně úžasná. A pak samozřejmě závěrečná lokace.
Na druhou stranu, pokud tě doposud nechytly především interakce s posádkou a alespoň částečně herní prvky, pak už ti toho Mass Effect nic moc nenabídne.
@Zero (06.03.2014 00:11): Zkus tedy Feros a Noverii. Ta planeta s Liarou je taková nic moc, měla být původně lepší (nakonec byla dodána jako Bring Down the Skies). Já postupuju stylem Feros, Liara, Noveria, Virmire, Ilos. Ale chápu tě.
Nemůžu si pomoct, ale zatím mě ta hra děsně nudí. Působí to na mě jako ve všech ohledech horší obdoba KotORu. Mám za sebou Citadelu a tu planetu, kde jsem nabral Liaru, a vážně se mi do dalšího hraní moc nechce. A hlavně dialogy mi přijdou plytké a nezajímavé, kór s tím systémem, kdy vybírám jenom jednoslovné odpovědi.
Holt mi ten starý krám už asi začíná odcházet. No, snad ještě nějakou dobu vydrží, protože vážně nemám prostředky na nový. :-D
Tak jsem zkusil nainstalovat nějaký patch (nevím, jestli to steam dělá automaticky nebo ne).
10 minut hraní...vypadá to v pohodě.
20 minut hraní...ono to vážně funguje! Musím o tom nadšeně napsat na DH! No, radši ještě chvíli počkám
30 minut hraní...super, jdu napsat, že jsem to vyřešil.
30 minut hraní a pár sekund...opět to spadlo.

Edit: Hm, tak už to asi mám (nebo jsem měl jenom zrovna dlouhou dobu štěstí). Nakonec stačilo jenom snížit rozlišení. Sice to je teď graficky na úrovni KotORu, ale jinak to zatím šlape.
Mám problém: Hra mi každých cca. 10 minut kompletně shodí notebook. Natvrdo bez varování vypne. Netuším, čím to může být. Nevypadá to, že by se přehříval a bez problémů jsem na něm hrál i spoustu novějších her než je ME. Hru mám ze Steamu.

Nevíte, co s tím? Google poradil vypnout hardware sound a spustit to jako admin. Obojí jsem zkusil, beze změny.

Ne že by mi těch tří éček bylo nějak extra líto, ale chtěl bych si to aspoň zahrát.
V dalším live chatu už mi za trpělivost šoupli obě DLC a slevový kupon (byť jen na 15%). Tak snad se mi to už podaří instalovat bez potíží. Ale stálo mě to celý víkend tak či tak. :-/
@Jab (09.02.2014 12:01): Řeknu to takhle - mám všechny tři díly v krabicový edici. S dvojkou jsem se u Originu a Social Bioware a podobnými volovinami patlal neuvěřitelně dlouho, až jsem to vzdal, originální hru cracknul. Trojku jsem ani registrovat nezkoušel - cracknul jsem jí rovnou.
Tudíž - i kdybych měl nějakou zvrácenou touhu platit za DLC (a u trojky, na rozdíl od dvojky, bych do nich šel), stejně nemůžu, poněvadž bez Originu bych je ani nenainstaloval.
Takže zas jedna distributorská kravina, kterou řeší piráti.
@Sinister (09.02.2014 11:47): Nějakých osm euro. Bylo to levnější než na steamu a říkal jsem si, že je to EA, tak snad jako origo distribuce bude v pohodě. Ale je to opravdu noční můra. Instalace DLC probíhá jak po hodu kostkou (většinou se alespoň jedno nenainstaluje) a nejdříve mi to nešlo ani spustit (v adresáři chyběl třebas i launcher). Po třech večerech s technickou podporou se mi to podařilo spustit bez DLC, ale zato se mi hra vymazala z Originu. Po registraci přes ea.profile.com se mi tam zase objevila a hra se mi sama od sebe reinstalovala (kvůli puštěnému Originu). Instalace se zastavila na těch 99%. Hra le šla, jen přestaly jít staré savy. Nějak bych byl rád, aby se vše nainstalovalo správně a savy šly. Opravdu mi není jasné, proč by jít neměly a jaký vliv na to mají DLC, když jsem se k jejich hraní ani nedostal. EA je skutečně distributor k pohledání...