@Shoggot (16.03.2017 15:43): FOV slider tam je, ale dodatečně to píše "multiplayer" nechápu.
Jinak si stojím za tím, že combat je výbornej i na nižším levelu, což se nedá říct o předchozích dílech.

Dynamický cover systém funguje fajn a plní účel z hlediska praktičtějšího ovládání. NO MORE ONE BUTTON FOR EVERITHING! Yay!

Problém těch facial animací je v jejich NEKONSTANTNOSTi. V jednu chvíli postavy mluví normílně a projevují se celkem věrohodně, ale pak zničeho nic udělá Ryder takovej derp xicht a rozbije to.

Scanování já vidím jako dobrá tool pro "environmental storytelling" který v trilogii chyběl. Chápu, že někoho to bude prudit, ale pro mě jakožto space nerda, jenž si přečetl každé slovo s kodexu to bude spíš ráj :)

Já nevim jak ty, ale prolog v ME mě zaujal hlavně díky atmosféře, kterou jsem tehdy zažil prvně. A co si budeme namlouvat ME až do příchodu Alienů taky nebyl kdovíjaký terno. V tomto ohledu si držím velký rezervy, protože vím, že ta hra je neukecanější ME (70K řádků dialogů) a s postavama stárvíme nejvíce času v ME sérii. Cora a Liam se my osobně zdají zajímavější než Ashley a ten druhej.....chlap.

Dle "credits" je v týmu několik nových writerů, ale i starý kozlové z dob Baldur's Gate a Star Wars: Knights of the Old Republic. Příběh jako takový mě docela zaujal a rozhodně jsem zvědavý, kam se to posune dál. Je tak záhada Kettové také nejsou z Andromedy(?) a něco likviduje planety, které maji nějakou prastarou technologii na jejích povrchu.

A jinak bych všem spíš doporučil vyzkoušet multiplayer, pokudmožno s někým, kdo má mozeg :)
Tak jsem se plácnul přes kapsu a za 4 eura si koupil ten origin access (kvůli Mirror's Edge 2 a Unravel), tak už taky tahá. Výhoda těch slabších dojmů je v tom, že už mě to může jen příjemně překvapit :)
Já mám odehráno zatím asi 45 minut.
Bojová složka je docela dobrá, vyšší mobilita tomu hodně prospěla. Škoda jen, že na můj vkus je při soubojích zbytečně zazoomovaná blízko za Ryderovo rameno, je to pak trochu nepřehledný (v nastavení jsem FOV nenašel, dobré ráno, roku 2017). Animace a mimika jsou teda komicky špatné po celou dobu. Nevěřím tomu, že je opraví, evidentně vůbec neví jak na to.

Scanování věcí omrzelo poměrně rychle, to zas bude taková feature na umělé prodloužení hraní. Prostě filler.

Když člověk porovná prolog s prvním Mass Effectem, tak se vyjeví, co možná bude největší slabina hry. Psaní. Dialogy nejsou moc zajímavé, postavy zájem neprobudily, chybí tomu nějak osobnost. Na rozdíl od patosu, kterého je tam hafo asi už od 10. minuty.

Snad se to zlepší, protože to jinak působí, jako by to psali fanoušci a byl to prostě fan-aer. Všechny klišé jsou na místě.
@SilentWolf (16.03.2017 15:16): Se sarkastickým Hawkem je prča, to uznávám. A celkově to přesunutí k ME kolečku mi vyhovovalo. Ale nevím, já ty komorní věci moc nemusím. (Což rozhodně není jediný problém, co s DA2 mám) Důkazem toho je i ten fakt, že se mi ani Zaklínač 2 moc nelíbil. Holt mám slabost pro velkolepost...
@pajmič (16.03.2017 15:07): S combatem souhlasím, ani nevíš jak moc se těším až poprvé "vzlétnu".

@Vurhor (16.03.2017 15:11): Mě na dvojce naprosto uzemnil nadabovaný Hawke a ty sarkastické hlášky. :D A ty časové skoky apod, působilo to hezky komorně. Je to jak Zaklínač 2 - malý díl mezi prvním pokusem a třetím veledílem. I když třetí veledíl v podobě Dragon Age je.. až moc velký. K jeho vlastní škodě. Ale díky Dorianovi a Vivienne tomu ještě stále plánuju dát někdy šanci, kupoval jsem to podruhé, na PC.. Takže zájem o tu hru mám stále. Když ale ona rychle omrzí vždycky :/

Tady se toho nebojím, i kdyby to byl Inquisition 2.0. tak díky soubojům a prozkoumávání planet (tzn. prostě sci-fi žánr) je to o cosi zajímavější. A nemyslím si že by mě to omrzelo když jsem zvládal v jedničce poctivě objíždět všechny planety Makem.

Navíc grafika je dechberoucí.. pokaždé když vidím screen z nějaké planety tak mi spadne čelist a zalituju že to neuvidím poprvé až ve hře.

Takže klady převažují. Tolik k toxicitě zdejší diskuze. To dobré tam vidět jde. Ale vždy se líp píše a řeší zápory.
co mne na tom táhne:
téma Mass efect, značka bioware. Otevřený (relativně) svět, space opera. Atmosféra, možná dobrý nebo průměrný příběh. Postavy. Kvalitní engine.

Co je na tom skutečně špatně: odbyté animace, zjevně najmutí špatní grafici na postavy (předpokládám nějaká "opritmalizace" rozpočtu a neschopnost říct někomu aby to udělal pořádně). Tady snad bude nátlak hráčů dostatečný na to, aby to spravili patchem.
Další věcí je až příliš mnoho chyb a bugů, co se ukazují ve videích, kde si nejsem jistý tím zda vydávají tu hru vůbec hotovou.

Obličeje v DA:I jsou teda na mnohem vyšší úrovni kvality, což vím protože jsem tu hru hrál třikrát. Tohle v andromedě je něco úplně jinýho a s DA:I se to nedá srovnat, tam jsou obličeje v pohodě /se omlouvám, ale do téhle pózy nesnášíme DA:I se nebudu zapojovat/. Customizace postavy je nahony vzdálená tomu, co se dalo vytvořit v DA:I. Spojit to skutečně může jen člověk, který DA:I defakto nehrál.

Každopádně hu už mám a schválně jestli to dopadne u mne zklamáním jako Mafia 3 nebo budu docela spokojený, nebo nakonec jako u DA:I hrát i několikrát abych si odkryl všechna tajemství.
Tady je to nějaké rozohněné. Asi si dám do vydání od této diskuze volno a udělám si svůj celistvý názor na hru sám. Avšak již teď mohu konstatovat, že kombat je parádní, dost možná nejlepší TPS jaké jsem hrál (origin access, mulptiplayer) a to jsem hrál i Gears.

@SilentWolf (16.03.2017 15:00): Pozitivní články jsou, ono stačí jen hledat na jiných místech než jsou ty toxický "diskuze" na neogafu :)
@Vurhor (16.03.2017 14:55): Mě zas bavil dost ten druhý - i přes tu kritiku..

A hra nemusí být RPG, aby byla dobrá. Proto jsem vždy ME preferoval před DA. DA začal po čase nudit a souboje byly podivné (v jedničce hlavně...ta taktika mi tam přišla na oko). Ale Mass Effect byl vždy perfektní jako celek. Dodnes pamatuju jak jsem žral ty rozhovory v jedničce - uzemnila mě poslední mise ve dvojce, celý den jsem trojku nehrál abych si rozmyslel volbu a (za to jsem rád!) rozhodl jsem se "špatně" a zažil tak asi nejsmutnější scénu ever. Zrada Wrexe. Prostě série ME vždy měla v mém srdci jedinečné místo. A stále věřím, že tomu bude tak i zde.

Ať už vyjdou konečně nějaké pozitivní dojmy.. :D
@Jab (16.03.2017 12:31): První a třetí Dragon age jsou podle mého kvalitní hry, pokud jim člověk nějaký ty věci odpustí. Mass Effect sérii jsem nikdy za RPG moc nepovažoval. Já si stejně ale vroucně přeju, aby zase udělali nějakou hru z Forgotten Realms...
@Shoggot (16.03.2017 12:39): Obsesi bohužel mám, a né malou. IMHO doufám že vydají nějaký patch který na stížnosti opravi tu mimiku atd. neboť nepochybuji že stížnosti budou, taky doufám že dostojí bioware svému slovu a nevydají žádné dlc mašinerie a hlavně budou s hráči komunikovat, od té doby co je bioware v podstatě jiná firma se bojím čím dál víc... :/
Me udivuje jak jsou nekteri ochotni hru branit az do horkehomkonce. Kdyz jsem tu kdysi psal ze animace odzbrojeni je hrozna, ten usklebek Rayderove, a celkove dialogy "drop it" "your first!" "Get out" tak jake byly reakce?

1. Je to alfa
2. Dialogy jsou sestrihane (ocividne nejsou a jsou v plne verzi stejne tak debilni)
3. Ten skleb je v pohode

Ja aspon kritizuju co vidim :-D
@Gordon (16.03.2017 12:25): Tvoje starost je hezká, jenže lidi nejsou tak úplně nesvéprávní (aspoň část). Mně je třeba názor recenzentů v tomhle případě docela jedno, ačkoli pokud věci, které říkají, jsou pravda, tak je to dost nemilé. Stejně je mi tak ale jedno doufání Biodronů.

A odhalit si takovou první hodinu a půl hraní není nic srašného, pokud nemáš nějakou obsesi. Pro mě to škoda není. Pro mě by byla škoda vypálit 55 euro naslepo, to je daleko větší škoda.

@Jab (16.03.2017 12:31): Už to tak holt je.
@Gordon (16.03.2017 12:11): Já si tu hru nekazím, protože nejsem nesvéprávnej idiot. Reakce lidí mě zajímají, ale vlastní názor si samozřejmě udělám sám. Na některé věci (kvalita animací, grafiky) ale hru není potřeba hrát aby se daly soudit.

Tady je hezký srovnání Ashley z ME1 vs MEA:

ME1 prostě mělo lepší dialog scény. Sad but true. Dokoukejte to video do konce :)
To sice ano, ale není to kontraproduktivní? Nejenom že si odhaluješ herní obsah ale dokonce si bereš názor daného recenzenta a pokud řekne že je něco špatně a vypadá to jak dildo, pak si to při hraní řekneš taky a nenapadne tě že bys to jinak neřekl. Jestli je hra dobrá nebo ne se dá odvodit už z oficiálního gameplaye který je dělaný tak aby ničemu neuškodil.

@Shoggot (16.03.2017 12:23): Však já si nestěžuji, jen mi přijde zvláštní jak se tím zdejší nechavají ovlivňovat.

Jinak animace jako takový mi nepřijdou blbý, jen ta mimika a vzhled obličejů je katastrofa... :D
@Gordon (16.03.2017 12:11): Ale vždyť tu nikdo nesoudí hru jako takovou. Já osobně si ji zahraju až večer, tak třeba zítra dám vědět :)). A to tady moje dojmy budeš mít pořád, úplně jak živý přenos!

Sdílení dojmů je přece normální. Holt má paní Andromeda tu smůlu, že co se týče animací, obličejů, voice actingu, tak zatím vše co vypustila do světa nasvědčuje přinejlepším průměrnou úroveň, A to je legitimní dojem, ne "kazení dojmu ze hry". To už lze vidět teď, z každé vteřiny zveřejněného gameplaye, z každé cutscény, co je k dispozici.

Navíc, většina lidí chce vědět, do čeho investuje svoje peníze a co od toho čekat.
@Gordon (16.03.2017 12:11): ... tak já chci vědět, jestli se to vyplatí koupit nebo ne, což pak zjistit až během vlastního hraní je trochu pozdě, ne?

Ale je fakt, že to tady asi stejně všichni koupí ať tak nebo tak, protože je to Mass Effect a to je to hlavní...
Jo. Uplne normalne kupuju hry naslepo :-D jeste ze jdou vratit, protoze nastesti nejsme v dobe, kdy vse musis nenavratne aktivovat na nejake platforme. Ach pockat..vlastne Origin.

Jestli ta hra neni dobra, chci to vedet. :-D nic si tim nekazim, pokud je hra spatna tak proste je.
Fakt si musíte tu hru tak kazit všemi těmi recenzemi, videi a reakcemi? Nejste schopní si udělat vlastní obraz až při hraní?
Tak nevím, jestli to někdo zkouší přes ten Origin Access...

Zatím mám teda za sebou akorát přílet do Andromedy, první planetu (víceméně tutoriál) a zatím jsem skončil naloděním na ten Nexus (aka Citadela z původních dílů). Tvorba postavy teda zase standard, takže buďto defaultní šampón, nebo ukrajinskej vymahač, nic mezi tím se mi teda s bělochem vytvořit nepodařilo, takže jsem skončil jako mladší brácha generála Zoda. Kvalita psaní mi hodně připomněla Starship Troopers, ale obávám se, že narozdíl od Verhoevena to jako satiru bohužel nemysleli..
Len pripomínam, že hra stále nevyšla, takže na finálne verdikty je ešte chvíľu čas.
@SilentWolf (16.03.2017 08:12): Ja neviem, ale vsetky tie signaly, ktore by mali byt varovanim si asi nevsimol, ze? Robi to iny Bioware tim, v ktorom je zamestnanych par divnych kretenov, sposob akym bola hra prezentovana este davno pred vydanim etc. Evidentne chceli tazit zo znacky, ale nevedeli ako. EA dosla (pravdepodobne) trpezlivost a donutili ich hru vydat. Tiez moznost. Vsetko sice silna fabulacia, ale staci sa pozriet na ich posledne velke komercne veledielo a... nieco tusit.

Toto skratka nechapem. Pretoze je to Bioware, musi ta hra byt zarucene dobra? Eh, o tieto iluzie som prisiel s poslednym Dragon Age :)
@Gordon (15.03.2017 22:24): " Ano, ME byl vždy především o příběhu." - TVL to aby som ubral 20% všetkým dielom :-D

@Charllize (15.03.2017 22:18): Ono vždy sa nájde niekto, kto je mimo očakávaný vzorec. Napr. ja nemám rád Planescape ale totálne milujem System Shock. Fallout4 bol vcelku zábavná strielačka s RPG prvkami a Andromedu mám chuť si v kontexte predchádzajúcich hier zahrať, ale určite nie ako day-1 nákup za plnú pálku.
@SilentWolf (15.03.2017 22:09): :D :D....Co se ti zdá divného na těch romancích? Já tam vidim klasickou BW šablonu, kterou užívaly už od Kotoru at už ti to vyhovuje nebo ne. Rozhodně bych neodsuzoval postavy na základě několika málo rozhovorů v 100h hře plný dialogů.
@montana (15.03.2017 22:08): muj kamarad je profesionalni prekladatel do peti jazyku, povolanim je advokat, ma vzdelani jako malokdo a je odbornik co pise do casopisu o vazne hudne a o skaldatelich jako mozart a podobne. Jeho oblibene hry jsou treba Planescape Torment ci System Shock. Presto se mu Fallout 4 libil a Andromedu bude jiste hrat taky. Takze tva teorie o jednodussich jedincich je krapet mimo a spis bych to byt tebou bral subjektivne aby to nahodou nedopadlo tak ze si zacnu myslet ze ten ,,retard,, ses ty:)