Komentár po dohratí všetkých misii, splnení väčšiny achievementov (aj za alternatívne postupy), Classic verzia na Steame.

Tretie DLC pre pôvodnú Mafia II (2010) som začal hrať a dokončil ako prvé, lebo z počutia viem nejaké pikošky o plytkosti Jimmyho dobrodrúžstiev. Príbeh(y) Joa sa vkusne vtesnávajú do obdobie, ktoré sme si v pôvodnej hre prežívali s Vitom a na chvíľu sa opäť pozrieme aj do zamrznutého Empire Bay, super. Elegantné využitie priestoru a sympatickej postavy však už nedopĺňa až tak skvelá herná náplň. Ja som si tu vlastne až po rokoch rokúcich uvedomil ten rozdiel, ktorý robil napríklad prvú Mafia: The City of Lost Heaven tak výnimočnú oproti Grand Theft Auto III; spôsob podávania herného postráda akúkoľvek gráciu, proti tu si odklikni začiatok misie, začne bežať časomiera a Ty utekaj/štartuj splniť to a to. Áno obsah sa snaží byť po celú dobu hrania rozdielny, no i tak v ňom zažijeme väčšinou to čo sme už hrali, to na čo poznáme zaručený postup. Okrem myslím troch výnimiek veľkých "príbehových" misii, ktoré sú super, no je ich málo. Pre lepší, adrenalínovejší zážitok osobne odporúčam aspoň najťahšiu obtiažnosť.

Chcem ale určite zmieniť jeden herný element, ktorý zrejme nie je úplne zamýšľaný, no funguje prekvapivo realisticky a zaujímavo. Totiž ono po dokončení väčšiny misii Vám zostáva status u polície aký ste mali počas misie, čize aj keď misiu dokončíte a hra sa uloží, stále musíte nájsť dom alebo obchod kde sa prezlečiete, alebo vymeniť auto. Raz sa mi stala situácia, ktorá sa možno nestala nikomu, keď po jednej z misii zostala na mape policajna zátarasa a bol aktívny aj po začatí misie nasledujúcej, ktorá bola o sledovaní auta. Sledované auto však šlo ulicou so spomínanou zátarasou a zastavilo pred policajnými autami. Aj keď som sa snažil viackrát situáciu nejako vyriešiť, nakoniec som musel na inkriminovanú lokáciu prísť pred misiou, zničiť zátarasu, zbaviť sa policajtov a až potom ju začať znova aby sledované auto už mohlo prejsť. Paráda, mal som pocit, že musel aspoň niečo vykonať vlastnou kreativitou. Kreatívne postupy som si vymýšľal aj v pôvodnej hre, no tu som mal pocit, že s niektorých misiách si dokážem sitáciu naplánovať aspoň trochu podľa seba. Zábavné bolo sledovanie postáv na pešo, ale samozrejme som si takú misiu skúsil prejsť aj v aute, čo tvorcovia nezamýšľali, ale možné to je. Prípadne si naplánovať doslova atentát keď po niekoľkých opakovaniach viete odkiaľ kto príde...

Mafia II Classic je za mňa veľmi ľahká (obtiažnostne), krátka, zážitková hra. Mafia II: Joeova dobrodružství je gtáčko v Empire Bay, ktoré prináša aspoň nejakú výzvu pre tých, ktorým pôvodná hra nestačila.

Pro: vyššia obtiažnosť, Joe je cool, Homer Simpson na dabingu, nové lokácie, dĺžka hry (*koho DLC nebaví, pre toho proti) funkčné nedodělky (viac v komentári)

Proti: lietajúce ikonky, otravné a zbytočné bodovanie hlavne pri streľbe, laciná náplň väčšiny misii

Slabší než M2, čekal jsem, že bude obsahovat více příběhových misí, ale těch je tam ve skutečnosti hodně málo a ani byste skoro neřekli, že s příběhem nějak víc souvisí. Jde hlavně o očištění Joeova jména, a na větší propletení s původním příběhem nebo snad vysvětlení, jak to s Joem vlastně dopadlo, zapomeňte. (I když závěr DLC je více než uspokojivý.)
Kdo se tak těšil, že zažije Joeovo dobrodružství během celé doby, co byl Vito v lochu, bude zklamán. Joe po, myslím, jedné misi odjíždí na několik let pryč a pak se vrací ve stejném roce, co se má vrátit Vito z vězení. Plní několik různých fušek, ale většina z nich je typu: dojeď, dovez, zabij, zmlať, zbav se atd. A třešničkou na dortu pak je, že tyto "vedlejší" mise, narozdíl od příběhových, neobsahují checkpointy a jsou, z naprosto nepochopitelného důvodu, časově limitované. I když času je dost, tak to stejně nedává smysl. Také lze získávat body za různé kousky a umisťovat se tak v žebříčku.
Ze známých postav se vrací jenom část a to pouze u těch příběhových misí. U nepříběhových (pro mě vedlejších) misí Vám zadá úkol tabulka s popiskem s tím, že to je třeba od Martyho, a třeba od někoho jiného.
Mise jsou většinou zábavné, jen by mohly více zapadat do příběhu, mohlo by přibýt cutscén, více známých postav a více hlášek pro Joea, protože když už Vám popáté za minutu během jízdy řekne, že to je jak na destrukčním derby, máte chuť zvuk vypnout.
Grafické i zvukové prvky zůstávají při starém, v tomto ohledu se změna nekoná. Ke sběratelství přibylo dalších 20 kousků, objevily se nové zbraně a nový parťák. Herní doba je krátká.

SHRNUTÍ: Joeovo dobrodružství nemapuje, co Joe dělal během doby, kdy byl Vito v lochu, ale mapuje pouze jeden rok (výjimkou je první mise), v rámci něhož jde o očištění Vašeho jména. A to plněním různých misí, těch příběhových a pak takových, řekněme, vedlejších, které nemají checkpointy a mají časový limit.
Přibylo zde hodnocení různých kousků a umisťování se v žebříčku, nové postavy a lokace. Vše ostatní zůstává při starém. Jen chybí nějaké hlubší seznámení s postavami a při většině misí i cutscény.
Ve výsledku tedy DLC působí jako něco, co už mělo být v původní hře za Vita, nebo jako příjemný bonus, v němž byste hráli za Joa. Stačilo by jen něco málo vypilovat a bylo by to fajn. Takhle nelze hodnotit lépe už jen z důvodu, že to vývojáři označili za placené DLC a nezabudovali to rovnou do samotné hry.

Pro: Návrat do Empire Bay, Joe, alespoň částečné obohacení původní hry, poměrně zábavné mise

Proti: Nevyužitý potenciál, příběh, větší arkádavost, časové limity na každém rohu, omezené cutscény

Joe je má neoblíbenější postava z druhé Mafie, a tak jsem při rozhodování, které DLC si zahraji jako první, neváhal ani vteřinu a pustil se právě do jeho dobrodružství. První mise, odehrávající se v nové lokaci u zamrzlé přehrady (i na ní), je skvělá. Po jejím dokončení však přišla krutá realita a naprostá většina dalších misí (mimo tří příběhových), je již bez nápadu, bez filmových sekvencí, se značením ve stylu GTA a ke všemu ještě na čas. Navíc si po honičce přes přehradu Joe na pěl let odjede a ten čas, kdy Vito dřepí ve vězení, je trestuhodně nevyužit.

Po dohrání základní hry jsem si říkal, že zde chybí nějaký dodatečný obsah ve formě extrémní jízdy z prvního dílu. Joeova dobrodružství v podstatě takovou extrémní jízdou jsou a čtyři příběhové mise, nejspíše vystřižené z dvojky, jsou v podstatě jen takovým doplňkem. Mělo by to však být naopak. Ty mírně odlišné úkoly jsem vlastně plnil především proto, abych to měl za sebou, plus jsem se také snažil získat všechny achievementy, ale nějaká extra zábava to zase nebyla.

Co mě potěšilo, byl nárůst obtížnosti, kdy na nejtěžší jsou především přestřelky opravdu těžké a některé mise jsou značnou výzvou. Dalším plusem jsou tři ukládací pozice oproti původní jedné. Teď už se tedy nedělím o počítač s někým dalším, ale i tak je to určitě přínos. Jsem rád, že jsem si tohle rozšíření konečně zahrál, ale podruhé už ho zkoušet nebudu. Jestli je tohle nejlepší DLC ze všech tří, pak se začínám Jimmyho trochu obávat.

Pro: Joe, první mise, přehrada, obtížnost, tři ukládací pozice

Proti: časově omezené mise, značení ve stylu GTA, textové úvody misí, nevyužitý příběh

V dřívější době jsem z nějakého důvodu neměl chuť si pořizovat či hrát jakékoliv DLC k Mafii 2. A to proto, že jsem si o nich přečetl, že jde především o variaci jízdy z prvního dílu, která mě prakticky vůbec nebavila. Nyní, když jsem k definitivní edici dostal všechna DLC zdarma, jsem si řekl, že jim dám šanci a začal jsem trošku nelogicky Joeovými dobrodružstvími. A to z toho důvodu, že na rozdíl od Jimmyho DLCček mají návaznost na hlavní příběh.

A samotný počátek mne velice příjemně překvapil. Počáteční animace uvádí do děje a první mise, která je podle mě asi nejvíc povedená v celém DLC, mě pak zavedla do nové části mapy a to k přehradě na severovýchodě. Joe mluví pořád česky hlasem pana Zavřela a má v zásobě pár peprných hlášek. Ostatní postavy mají také původní dabéry, plus je tu pár nových postav. O to víc jsem byl zklamaný, když jsem následně narazil na celkem velké nedostatky.

Další úkoly jsou totiž získávány ve stylu GTA: někde se vysvítí ikona a na daném místě dostanu úkol (zde jsou nesmyslné umístění těchto ikon, které jsou nejspíš takto schválně, aby se nemuselo jezdit moc daleko, ale působí to divně. Např. misi Lekce slušného chování zadává Eddie a to na cestě u skal. Mnohem logičtější by bylo, kdyby ji Joe dostal v baru nebo třeba v telefonní budce). To se ještě dá překousnout, ale co mi vadí, je forma zadání úkolů. Některé důležité jsou uvedeny animací s dabingem, zbytek se ale zadává formou textu, kde však bohužel chybí dabing. Dabing a dokonce i dialogy chybí i v některých misích. Např. v misi Staříkovy trable je potřeba varovat tři Giuseppeho přátele před policií. Při interakci s danou osobou nikdo neřekne ani slovo a bere se, že daná osoba byla varována. Jako bonus daná postava dál postává na místě a kouří. Nevím jak ostatní, ale já bych se asi choval jinak, když bych se dozvěděl, že po mně jde policie.

V jednotlivých misích se pak naplno ukazuje neduh původní Mafie 2 v podobě chybějící možnosti střílet z auta za jízdy. Několik misí je postaveno tak, že musím ukradnout auto, které je hlídané nebo které někam jede. Pokud nejsem dostatečně rychlý nebo ihned nezastřelím řidiče daného auta, tak dojde k tomu, že auto rychle odjíždí a následně je prakticky nezastavitelné. V jiné misi zase po mně jde auto s gangstery, kteří po mně střílí. Já palbu opětovat nemůžu, proto chci zastavit, vystoupit a postřílet je. Problém je ale v tom, že Joe leze z auta tak pitomě, že než ho dostanu pod kontrolu a schovám se do krytu, tak dostanu spolehlivě několik dávek z tommy gunu nebo brokovnice.

Další trn v patě je potom policie. Skoro v každé misi je Joe okamžitě hledanou osobou při prvním výstřelu. Takže prakticky každá mise končí tím, že musím do obchodu s oblečením (kde si koupím tu samou košili akorát v jiné barvě). Plus klasické chování policie při přestřelce gangsterů, kdy jdou i po ostatních, ale v okamžiku mého prvního výstřelu už jdou zase jen po mně.

Dále je trochu divné, že se Joeovo auto vždy automaticky opravuje v garáží, což se v původní hře neprojevovalo a také je nutné říct, že toto DLC trpí prakticky všemi bugy z původní verze (opět je možné, že je to jen neduh definitivní edice a v původní verzi se neprojevují).

Pokud bych měl hledat na DLC něco pozitivního, asi to bude fakt, že je to celkem v pohodě vsunuto do příběhu Mafie 2, zmíněná povedená mise u přehrady a několik nových časopisů playboy. Zbytek jsou jen stereotypní mise a otrava s policií. Celkově jsem z DLC spíše zklamán a nepředpokládám, že si ho někdy zahraji znovu.

Pro: Zapadá do příběhu, některé mise

Proti: Chybí dabing a dialogy některých částí, stereotypní nudné mise

Vlastně nemám vůbec nic proti vycpávkovým misím. Naopak je to něco, co mi v základní hře dost chybělo. V základní hře totiž snad každá mise skončila nějakým průšvihem a člověk ani neměl šanci vychutnat si tu mafiánskou rutinu a už byl konec hry. Ve všech DLC je rutiny hodně. Ale já si ji představoval jinak. Představoval jsem si ji zařazenou do rámce jakéhosi příběhu, vývoje v mafiánské hierarchii, kdy se z neuznávaného blbečka pro všechno stane málem kápo města, nebo něco takového. A sem tam se stane i nějaký ten průšvih, který je třeba žehlit.

Jenomže tady (a v dalších dvou DLC) je to prostě pouze ta rutina a to bez zasazení do příběhu, bez videí, bez vývoje, bez slovní konftrontace s mafiánským prostředím. A z toho vzejde akorát pak nezábavný průšvih. Ke cti Joe's Adventures slouží jen to, že tu jsou ony čtyři plnohodnotné mise se vším všudy, z nichž ta úvodní je jasně nejlepší a další tři jsou solidní. Ke cti slouží i to, že i ony vycpávkové mise jsou poměrně často daleko zajímavější, než ty v Jimmyho paskvilech.

Naopak body dolů jdou za to, že co bylo alespoň u Jimmyho nové; nějaké ty body za jízdu, pseudo možnost výběru misí, otravný časový limit (ne že by byl vždycky zbytečný, naopak u takové mise s nefunkčními brzdami nebo u dálničního závodu má svůj jasný smysl), je už potřetí o tom samém a co bylo v Jimmym ještě jakž takž nové, je zde už maximálně okoukané a nezábavné.

Do toho je tu dál ta nesnesitelná policie. Mám pocit, že jsem byl v hledáčku policie déle, než že jsem v něm nebyl. A policie má asi tři hlášky, které opakuje pořád dokola...no prostě ten Joe je asi opravdu "magor a debil, potvrzuji". A všechny tři hratelné postavy v Mafii mají metr osmdesát a střední postavu! Tenhle geniální popis pak znamená, že vás policie vždycky pozná.

Obtížnost je dvakrát větší, než byla u Jimmyho, a to už u Jimmyho byla zase dvakrát větší než v původní Mafii. Ale tak co, aspoň je to trochu výzva, co na tom, že hru naštváním každou chvíli vypnete a jste ji schopni zase hrát až další den. Prodlužuje se tím hrubá hrací doba!

Je to sice nejlepší DLC k Mafii dvojce, ale autorům k tomu stačilo do hry nacpat zhruba dvě minuty videa a asi A4 nadabovaného textu (nutno podotknout, že kvalita českého dabingu je na daleko horší úrovni, než v původní hře nebo i v Jimmym a tak nějak mi dabing neseděl moc ani do obrazu). Nejvíc mě potěšilo, že jsem se mohl konečně podívat na přehradu a díky ní přibyl do hry něco jako venkov. To je asi největší devíza tohoto přídavku.
Jako DLC neDLC, tohle není Mafia.

Dvojka nebyla v mnoha ohledech dotažené dílo, ale byl tam slibovaný důraz na příběh, zajímavé postavy a filmové scény. Tohle je to hlavní. Když teda přijde na řadu Joe's Adventures, který ve všech těchto stránkách propadává, něco je tu špatně.

Pominu-li, ty arkádové zbytečnosti, jako bodování (za rychlou jízdu, nebo za drift), či obrovské ikony pro zadávání misí. Může mě nasrat třeba fakt, že po spuštění mise, se dočkáme jen několika větného zadání, což příliš zajímavé není. Jen pár misí se může pyšnit nějakým oživením (mise v obchoďáku, úvodní pronásledovací mise napříč vlakovým nádražím).

Když už tvůrci zamýšlí udělat pořádnou arkádovku ve stylu Jimmyho příběhů (ještě jsem nehrál), okej, ale tohle DLC je postaveno na příběhu ze základní hry. Ale až na úvod a konec to tak moc nevypadá. Já vím, že jde o DLC, ale i to jde udělat tak, že inovativně a s nápadem obohacuje základní hru. Že to jde, nám ukázal například BioWare, se svým Mass Effectem. Tady to bohužel říct nemůžu.

Pro: Návrat do Empire Bay a do 40. a 50. let 20. století. Pár misí. Prvky hratelnosti, jako například střílení a ježdění stále celkem zábavné.

Proti: Skoro žádný důraz na příběh a zajímavost misí.

Po pěti letech jsem se dostal k tomuto DLC. "Tak tam bude třeba pár dobrých misí", říkám si, ale po předchozích DLC s Jimmym nemám moc velká očekávání. A víte co? Byly tam.

DLC začíná v okamžik, kdy poldové seberou Vita. DLC tak vyplňuje dobu, kdy je Vito ve vězení. Hraju si první misi a jsem mile překvapen. Tohle konečně vypadá na plnohodnotné DLC. Ale v tom najednou bum. Předemnou se ve vzduchu otáčí velká ikona a já už vím, co mě čeká. Přijdu k ní, potvrdím. Ukáže se "tématický" obrázek s textem úkolu. Čas ubíhá a já musím v co nejkratším čase a pokud možno, co nejbláznivěji splnit misi. Během hraní mě začíná napadat spousta zlepšováků, které by se do hry daly doplnit. Například si představte, že by se místo obřích ikon pro začátek mise využívaly telefonní budky. Joe by přišel, zavolal a bylo by to. Stejně tak by moc práce nedalo rovnou tyto dialogy nadabovat. Zas tolik textu to rozhodně není. Hra by hned vypadala lépe. Nějakou tu chvíli hraju a z ničeho nic poznávám vyškrtnutou misi ze základní hry. "No, to si snad ze mě dělaj..." Začíná mi docházet, že tohle DLC mělo být součástí základní hry, ale prachy jsou prostě prachy. Co mi taky na hře vadí, je to, že Joe může využívat všechny byty Vita, které v té době vlastně ještě ani nevlastní. Což je prostě blbost a přijde mi to jako dost odfláknutá věc. Během hraní si začnu uvědomovat spoustu dalších, ale i pozitivních věcí. Například konečně začínám využívat obchody, dokonce chodím do hospod, abych si doplnil zdraví, vylepšuju si auta, které kvůli Joeymu lakuju zásadně na růžovo a tak prostě po městě různě blbnu. Dokonce začnu využívat i telefonní budky k uplácení policie, protože se mi moje barva auta, značka i oblečení prostě líbí a nechci ho měnit. Párkrát navštívím i Harryho. Na chudáka Bruskiho ale ani tentokrát nedojde, peněz má člověk pořád dost. Někdy v půlce hraní pro mě nastane zásadní zlom hry. Mise, kdy máte odvést auto s bombou, ale nesmíte zpomalit pod 35 mil za hodinu na víc, jak 3 vteřiny, jinak auto vybuchne. Neříká vám to něco? Vždyť tohle je přesně to, co jsem základní hře vytýkal, že v ní není. A tady to mám. Nedá mi to a musím zmínit ještě další misi, kdy vám mechanik oznámí, že poupravil brzdy jednomu autu, ale to se dostalo ke špatnému člověku. Máte ho ukradnout a přivést zpět. Když jsem přijel na místo, kde mělo auto být, tak jsem se začal vážně smát. Pokud jste DLC nehráli, tak už jen kvůli tomuhle ho musíte zkusit. Je to ukázka typického humoru z Extrémní jízdy v M1. Od té chvíle jsem začal brát Joeova dobrodružství úplně jinak. Už jsem od nich nečekal příběh, ale tu srandu, kterou si můžu užít.

Co se týče příběhu, tak se dozvíte pár nových věcí o tom, jak začal Joe dělat pro rodinu Falcone a co vše při tom zažil. Když tomuto doplňku odpustíte, že obsahuje mise, které měly být už v M2, tak se jedná o velice zdařilou věc. Nehodnotím to tedy jako něco, co už mělo v M2 být, ale jako něco, co do ní přibylo. Rozumím ale tomu, že někdo v tomto případě odpustit nedokáže.

Pro: náhrada za jízdu, humor, hra za Joea

Proti: to vše mělo být součástí M2

Už je to docela dlouho, co jsem spokojeně a hned nekolikrát za sebou dohrál Mafii 2. Před pár dny jsem si chtěl tuto hru zase připomenout a řekl jsem si, ze využiju všech DLC, které jsem si koupil. Jako první jsem prostě musel rozjet Joeova dobrodružství. První mise se mi velmi líbila. Říkal jsem si, že tohle bude paráda. Ovšem hned, jak mise skončila, odešlo i mé nadšení. Je to asi tak, jak se tady každý dočte ve všech komentářích. Tohle prostě mělo být součástí základní hry a já vím naprosto jistě, že bych to vubec nehrál. Teď mě proste jen mrzí, že jsem za to vyhodil peníze. Asi ani nebudu zkoušet další DLC. Je to prostě velké zklamání...

Pro: první mise

Proti: všechno ostatní

Tak konečně mám hotové všechny DLC. Jednoznačně vyhrává Joe's Adventures. Jsou tam postavy, které znáte z hlavního příběhu, takže se dozvídáte něco víc o tom, co se odehrálo během Vitova pobytu v chládku.

Škoda, že cut scénami se stále šetřilo. Bylo jich sice o fous více než v obou Jimmyho DLC dohromady, ale i tak to bylo pořád málo. Číst si obrazovku s bífinkem je přece jenom nudnější než kouknout na nějakou hranou scénku.

Čeho jsem si všiml bylo také to, že DLC je obtížnostně o pár levelů výše než ty s Jimmym. Nepřátelé jsou přesnější, dávají lepší damage, reagují o fous rychleji a policajti mnohem dřív vytahují pistole a mašinkvéry. Taky se mi zdálo, že rychlá auta se neobjevují tak často jako v ostatních přídavcích.

Jenže hlavní mínus vídím v tom, že pořád je to koncipováno tak, že jedete celou misi na jeden zátah a honite se za lepším score, tzn. pořád se musíte přesunout na místo startu mise, pak už během mise k místu, kde začíná samotný úkol a nakonec na místo, kde to celé končí. Což znamená, že se nekonají žádné checkpointy v průběhu měřených úkolů a vy to celé musíte opakovat stále dokola.

Pro: Vyplňuje částečně mezery z hlavního příběhu; různorodější mise; obtížnější

Proti: Pořád ty otravné obrazovky s brífinkem; absence checkpointů v průběhu měřených misí

No jasně, že jsem se po dohrání původního příběhu šíleně vybláznil a chtěl další mise z tohoto světa. Také jsem je dostal v podobě datadisků a tak jsem se rovnou pustil k postavě nejpovolanější, ke kamarádovi Joeovi, který měl na hlavní příběhové lince výrazný podíl. První mise byla luxusní, o tom žádná, ale pak už to byla arkáda. Udělej tohle, udělej tamto, udělej to znova. Sem tam nějaká lepší mise. Asi každá pátá. No a pak konec. Takové čtyři až pět hodin hraní, ale výsledná hodnota daleko slabší. Měl jsem takový dojem, jako kdyby tvůrci chtěli z hry vytěžit maximum a tak některé mise z původní hry vysekali, udělali z toho tenhle datadisk a ten pak zaplácli něčím, aby se to hrálo dýl. Škoda. Každopádně na druhou stranu tenhle datadisk je jediný opravdu hratelný v porovnání s ostatními.
Z DLC obsahu pro Mafii 2 je tento asi nejlepší. Sice pořád je tu zachován takový silně konzolový způsob hraní, ale DLC zapadá do příběhu Mafie a vypráví nám příběh Joea, když je hlavní postava Vito za mřížemi. Tohle doplnění příběhu není zlé, a celkově mne tento doplněk bavil. Navíc přidává další várku erotických časopisů ;-) Kvalitě a zábavnosti originální hry se to nevyrovná, nicméně je to slušný přídavek, který prodlouží zážitek ze hraní Mafie 2.

Ale za klasickou formu hraní bych byl raději.

Pro: Doplnění příběhu, prodloužení herní doby.

Proti: Mohlo to být lepší.

"Další den a další díra v karosérii". Pokud takovou trapnou hlášku slyšíte z úst chlápka co dabuje Homera Simpsona, můžete si být jistí, že máte po gansta náladě coby fuk. Postava Joeho mě už v základní hře lezla na nervy, a tady za něj musíte dokonce hrát! To Jimmy Soukup a jeho holá hlava měla víc respektu.
Na druhou stranu umí Joe pár nových úderů a takový kop do koulí mě hodně bavil. Příběh, který těžil z absence této linky v základní hře zaujal mou zvědavost, a úkoly už byly o dost lepší než ty nudy v předchozích DLC. Avšak minimalismus Maffie II. se ani po tomto datadisku nevytratil.

Pro: Návrat Oldschoolového PlayBoye ;)

Proti: Joe a ta jeho blbá čepka

Ač se nepovažuji za kdovíjakou citlivku, tak při pomyšlení nad tím, jak by MAFIA II mohla vypadat, kdyby to všechno, co vydali jako blbá DLC, bylo součástí jednoho uceleného příběhu, se mi chce brečet.

Pro: krásně zpracované dějové mise vytržené z hlavního příběhu

Proti: bezduché výplňové úkoly

Do tretice všetko dobré ? Neviem, Neviem. Joe ako hratelná postava mi príde ako dobrý nápad aj obdobie (Vito šiel práve za mreže) kde to DLCčko dali. Hra sa začala na výbornú s cutscénou a aj v tomto duchu to pokračovalo. Ale potom...kua zase sme na začiatku. Joe bol ako Jimmy a zase plnil tie misie ktoré nestáli za nič. Tomuto DlCčku som dal viac % kvôli tomu, že tam bolo aspoň kúsok príbehu z hlavného deja ale keby spravili tretieho Jimmiho tak je to 100% odpad. Nemá cenu hrať 3x to isté. Ja si myslím, že ked kupujeme nejakú hru tak sa chceme zabaviť a nie zbytočne sa rozčúlovať.

Pro: Začiatok, Koniec, Misia v obchode,

Proti: Nuda!!! (Fakt skutočná!)

Upozornění předem, tento kousek může značně ovlivnit vaše duševní zdraví.

Nechápu kdo dostal za úkol vytvářet toto DLC, ale hlavní priorita nebylo pobavit hráče, spíše je mučit, dávat do téměř všech úkolů nesmyslné časové limity, a vše to podtrhnout kupou nezajímavých, opakujících se vedlejších misí. Jako by nestačili tyhle klacky pod nohama, tak jde proti Vám i sama hra. Jelikož Empire Bay je policejní stát, kde jsou fízlové úplně všude a není prakticky možné se vyhnout kontaktu s nima, a znepříjemnit si hru ještě více, kdy už nestačí že po Vás jdou mafiáni ale i poldové. Navíc je velký problém když Vás před koncem mise zabijí nebo dojde čas. Jste kopnuti opět na začátek a můžete si to celé projet znova!

Toto DLC navíc ukazuje značné nedostatky na které se autoři vykašlali. Když máte za úkol rozvést v náklaďáku zboží, hned po prvním vyložení se vyřítí auto plné ganstrů kteří střílí ze všech stran ze samopalů a brokovnic. Hráč ale nemůže během jízdy střílet, s tou starou herkou neodjete, musí tedy zákonitě zastavit, a bránit náklad z krytu jenže v 90% procentech je na blízku policajt nebo hlídka v autě, takže vaše obrana zburcuje armádu policajtů. No prostě úžasná situace.

Přitom čtyři hlavní mise mají v sobě duch a hratelnost pravé Mafie, kde nechybí postavy a dialogy a skutečně se na obrazovce něco odehrává, a překvapivě zde není žádný časový limit. No a ty další některé jsou neskutečně mizerné a dokáží solidně vytočit, a ty druhé prostě obyčejné, spíchnuté za účelem vydělání zisku. Přeci ti hráči za to rádi zaplatí, když tam bude nálepka přídavek pro perfektní hru Mafia 2.

Pro: 4 hlavní mise, nové lokace, Empire Bay

Proti: Prachbídné vedlejší mise, jasná snaha o to vytřískat z hráčů co nejvíc peněz

Poslední z datadisků ve mně vyvolával naděje, že se do třetice koncept hry přece jen změní, a proto jsem se na něj těšil ze všech nejvíce.

Skutečnost však byla taková, že v prvních chvílích strávených většinou v animaci jsem opravdu věřil, že se konečně rozvine nějaký ten příběh typický pro tuto herní značku a tím se tak trochu vrátím do atmosféry mnou opěvovaného druhého dílu. Bohužel. Jediný rozdíl u tohoto DLC tkví v tom, že drsňák Jimmy je do třetice nahrazen neméně bojácným a pro mě sympatickým frajerem Joem, který však v podstatě plní stejně zaměřené úkoly jako jeho předchůdce a co čert nechtěl, i jeho mise jsou s výjimkou té úvodní a závěrečné svázány časovým limitem. Ten je naštěstí nastaven tak, že málokdy se nedá dodržet, ale jelikož to vývojáře ve druhé polovině hry asi konečně trklo, u pár misí naopak čas začne plynout jako voda a jelikož se obvykle jedná o mise spočívající v odvozu, resp. spíš rozvozu, k čemuž je použito to nejpomalejší auto, pak taková změna za každou cenu působí poněkud hloupě a značně průhledně.

Samotná postava Joea mi vyhovovala, jeho hlášky zejména při kradení aut či poražení chodce na ulici ("musíš to brát z té lepší stránky, mohl to být taky autobus“) ve mně často vyvolávaly záchvaty smíchu, což plnění úkolů alespoň trochu více zpříjemnilo.

Co dodat? Příslovečné rčení "do třetice všeho dobrého“ se u tohoto DLC moc nenaplnilo a musím říct, že pokud se někdy ke hře vrátím, pak jednoznačně do základního druhého dílu, se kterým jsem byl nadmíru spokojen. Všechny tři datadisky úplně špatné nebyly, ale spíš mi posloužily jako poměrně tuctová odreagovačka bez většího naplnění. Proto jsem i tak trochu rád, že nebyly čtyři, jelikož v tomto případě platí "třikrát a dost!“

Pro: postava Joea a jeho hlášky

Proti: opět časové limity, občasná nevyváženost obtížnosti úkolů

Nejlepší DLCčko k Mafii 2, které však ani zdaleka nedosahuje kvalit samotné hry. Pro fanoušky Mafie 2 lehčí zklamání, ale pokud si chcete zablbnout v rozsáhlých lokacích města, krást auta na objednávku a oddělat pár zapomenutých mafiánů, lze tenhle přídavek doporučit.

Pro: grafika, hratelnost a zábavnost Mafie 2, dabing

Proti: krátká hrací doba, slabší příběh a s tím související minimum filmových sekvencí

No konečně! Po shitu jakým byl Mafia II: Jimmyho Vendeta přišlo konečně něco s příběhem a originálními misemi, možná i na úrovni původní hry. Škoda že tenhle názor mě po první misi ospustil...

Joeho dobrodružství má jednu podstatnou chybu, a to že obsahuje pouze 4 mise. To ostatní je tu jen pro natažení herní doby a tak musíte plnit stupidní úkoly typu přijeď někam, všechny tam zabij, projeď všemi body v časovém limitu atd., samozřejmě s otravným časovým limitem. První mise je skvělá, nápaditá a zábavná. Kombinace několika stylů (stealth, sledování, střílení a nechybí ani závěrečná honička na zamrzlé řece) se mi líbila a další mise na tom nejsou taky tak špatně. Krok dopředu, na kvalitní DLC tomu ale stále dost chybí.

Pro: 4 originální a zábevné mise, nějáký příběh

Proti: debilní mise (jak vytažené z Jimmyho Vendety) které vyplňují prostor mezi těmi hlavními

Kdyby bylo celé DLC jako první mise, musel bych dát když ne 100, tak 90 procent určitě. Takhle tu máme Jimmyho vendetu za Joe Barbaru. Připadá mi to jako výsměch od 2K, protože některé mise měly být už v základní hře za Vita, jako by říkali: Podívejte o co jsme vás okradli.

Pro: Joe

Proti: časové limity, stupidní a nelogické úkoly, minumum cutscén

(Pozn.: Hodnocení DLC má jiné měřítko než hodnocení originální hry.)

Proč mám dojem, že mě 2K Czech okradla o peníze díky luxusnímu začátku, který je jen maskou skrývající další Jimmy´s Vendeta?

Lepší hraní než: Jimmy´s Vendeta
Horší hraní než: Mafie I

Pro: mise Svědek, pestřejší a zábavnější úkoly než v JV a dokonce i v originální Mafii 2, pár filmečků zpestřují stereotypní hraní, nová lokace, vysoká obtížnost je opravdu vysoká

Proti: vzor plnění misí: začátek, dlouhá cesta, krátká akce, utek rozzuřeným a všudepřítomným policistům (často náročnější než samotná mise), konec mise (v časovém limitu samozřejmě), výměna oděvu a auta, cesta k další misi atd....již podruhé (-10 za zklamání)

Hoši z 2K Czech jdou na oběd, když v tom zazvoní telefon od šéfa z 2K. Chlapi potřebujem udělat pár misí do dalšího DLCčka, zbytek nějak dopitvoří pár lidí tady u nás. Dají tomu stejnou fazónu jako Jimmyho vendetě. Žádnej problém, dáme to hned po obědě."

No, nějak podobně mi smrdí Joeyho"úžasné dobrodružství"! Ani nevím, jak popsat pachuť v ústech po dohrání tohohle, je to lepší, než plešatej Jimmy, ale jinak je to patvar všech patvarů. První mise je fajn záležitost a už jsem chtěl mít sakra dobrej pocit, že tohle je konečně ono. Jenže mise skončí a po krátkém videjku jsme opět tam, kde jsme byli v předchozím DLCčku. Takže opět pitomé plnění dementních misí, které nevím proč, musejí být všechny omezeny časovým limitem - asi je to potom "nejvíc naloženej adrenalýn".

Oproti Jimmyho vendetě tady je více videií a některé mise jsou obzvláště fajn kousky, ale zbytek je opravdu nuda. Nuda opřená, o opět trapné ježdění z konce města na druhý konec, podpořena časovými limity. By mě zajímalo, koho má tohle bavit. Zkrátka nečekejtě žádné extra změny, koncept zůstal stejný, navíc je to tak na šest hodin, ale pokud překousnete ten vopruz. Možná Vás to trošku zabaví, ale s dalším obsahem mě tohle začíná štvát, čím díl tím více. Mele to z .....

Pro: Mafia II, lepší než Jimmy, pár misí stojí za to,

Proti: v tomhle udělali z Joea tupce, strašnej koncept, časové omezení, obtížnost některých misí,

Po první misi si říkám, že jsme se konečně dočkali něčeho jiného, než jen zoufalého DLC, ocitám se na nádraží a plééésk... to se ti jen zdálo vole! Tady máš ty fosforové mega šipky zářící přes půl Empire bay, abys snad něco nepřehlédl. Tady máš ty canndy-mega ikonky ala GTA, protože Mafia II je pak děsně kůl. Střílení nestačí, nažer se multiplikátorů! A aby ses moc neflákal, tak tady máš časový limit, taxebou koukej hodit! Co jako, že to nedává smysl?