Je ten rozhovor s Vávrou aspoň trochu zajímavej nebo tam jede svoji klasiku "já jsem nejlepší a co neudělám já je sračka"? Agraeluse nenávidím, tak nechci zbytečně klikat na jeho channel, aby mi to YT zas vnucoval, než si znovu oblacklistuju všechny jeho channely..
Tak nějak jsem doufal, že bude otevřený letiště a plno jinejch lokací během volné jízdy. Dá se vůbec něco, krom těch pár aut a misí, tam dělat, nebo je to fakt totálně vyprahlé?
Ta Danovo reakce na ten závěr :D Přesně mirroruje mojí.

Proč, mg
Dohráno. Začal jsem na klasickou obtížnost a snížil ji na závod a tu část, kde máte sestřelit kulomet z toho obrněného vozu. Na stálo jsem dal těžkou v docích, kde už naplno vylezla nedomyšlenost těch přestřelek. Tommy musí vystřílet do každého půl zásobníku, ale sám lehne po dvou zásazích. Galerii už jsem dobíhal na normal. S Gamepadem se prostě nedá pořádně zamířit. Chce to hodně doladit. Střílení celkově je takově mdlé.

Jízda autem a město moc pěkné. Motorky na simulaci jsou nepoužitelné. Dabing kvalitní a s vizuálem asi jediné dvě věci lepší, než v originálu. Celkově mi přijde, že má dobrý základ, ale stejně to je taková ta typická moderní akční hra. Podobných vyjde ročně hromada. Jsem ale zvědavý, co Hangar 13 chystá dál.
Ale jo, dobré to bylo. Lepší než originál ve všech směrech. Problém mám vesměs akorát s tím primitivním soubojákem a taky že střelba není moc uspokojivá. To mohli trochu ošéfovat. No a ze scénáře nejsem moc nadšený stejně jako u originálu. Jasně, na herní poměry furt nadprůměr i v dnešní době, ale stejně jsem necítil u ničeho žádné napětí či smutek, nic jsem s nikým moc neprožíval, postavám chybí nějaká hloubka a tak... Navíc mi to přijde prostě špatně vygradované.

Město samozřejmě krásné a detailní, ale úplně k ničemu, protože tam nejde nic dělat stejně, což ale remaku nevyčítám, protože se prostě drželi originálu, takže ok. Jízdní model v pohodě, stav hry samotné též, musel jsem hru akorát dvakrát restartovat protože mi chcípl najednou zvuk krom dabingu, jinak bez problému. No a dabing, od kterého jsem moc nečekal, se opravdu povedl, dost možná i nejlepší český dabing co kdy vznikl. A pravděpodobně už na vždy. Leda že by někdo udělal remake Vietcongu a dali si stejně záležet. :)

Ale jinak prostě fajn. Docela by mě zajímaly prodeje u nás, když to měly v pátek všechny kamenné obchody u nás už vyprodané.
Tpč, cajti za mnou můžou ve volné jízdě až k Ralphovi do garáže, ale já se jim tam nemůžu bránit, protože nejdou vytáhnout zbraně. Tak to je, to jé... trapas :-DD
@Garret (27.09.2020 12:20): Psal to i Montana na twitteru:

Mafii v kině si už asi jen tak nezahraju. A ještě před lidma, fuj! Krásný to ale bylo. A po zjištění, že ten remake dělali JEN pouhý 2 roky, s přísným budgetem a 80% týmu z ČR, tak klobouček. Najednou jsou ty nedostatky docela malicherný.
Tommyho motivace oproti původní hře se mi zamlouvá. Na konci, když ho přišel navštívit Vito s Joeyem, se netvářil překvapeně, že ho dohledali. Naprosto smířen s tím, že to tak musí být, což mi sedí víc, ale jinak.....
@Bursoft (27.09.2020 11:40): Mě teď v hlavě hraje ten car chase song, kterej nemůžu najít na soundtracku (na yt). Ten je supr. Ale jinak je ten soundtrack hrozně uniformní, velmi málo témat. Atmosféru to jakž takž podporuje ok, ale jednička byla holt hudebně jinde.
@Paul (27.09.2020 11:34): Já jsem to dohrál včera a nevzpomenu si na jedinej song z remasteru. Zatímco z originálu si pořád pamatuju tu perfektní orchestrální hudbu z poslední mise (samo byla i jinde, ale mám ji spojenou právě s galerií).

Ta hudba je tu prostě generická zaměnitelná fidlovačka, vůbec se mi nelíbila.
@kntboi (komentář): Tady je skupina vytříbených žurnalistů, takže s komentáři typu "klad grafika, mínus hra je rozbitá, výsledek 85%" nepochodíš :D. Můžeš si myslet, že když tu jsi chvilku, tak ti dají pokoj. No tak to ne.

PS: Hlavně bacha na odstavce :D
@Garret (27.09.2020 09:44): ne že by se mi hudba v remaku nelíbila (i když mi přijde že těch ost skladeb je poněkud málo), je dobrá. Ale v originálu je ještě lepší :) Jak v rádiích tak ta od Šimůnka.

@Red (27.09.2020 10:00): já na tu default "mlhu" co je v Mafii jsem alergickej, to jak se dokreslujou baráky je dost hnusný a pamatuju si, jak v preview v gamestaru byly nádherný screenshoty s výhledem na ten most a celý město a jak to vypadalo next-gen, a pak v samotný hře tohle nebylo možný, protože i na max nastavení viditelnosti se všechno dokreslovalo..tak aspoň s mody je to konečně možný docílit.
@Paul (27.09.2020 01:35): Hlavní chybu v tom omodovaným originálu vidím ve stínech, ty buď nejsou nebo jsou nějaký zubatý. Taky se nedoporučuje dávat maximální rozhled, trochu mlhy v dáli tomu dává lepší atmosféru. Jinak v těch obrázcích z nové se mi opravdu líbí ta minimapa, jen nevím jestli plní funkci líp než ten radar.
@Paul (27.09.2020 01:35): díky za srovnání, původní hra s tím modem vypadá xvětu. taky jsem uvažoval, že bych si originál dal ještě jednou. jinak jsem asi jediný, komu se hudba v nové Mafii naopak hodně líbí :-)
Tak jsem neodolal, na steamu koupil i původní Mafii (mám jí jen v krabici, ale nemám připojenou dvd mechaniku) a hodil do ní ten remastered modpack. A nevypadá vůbec špatně, na rok 2002 :)
Zkoušel jsem tedy jen letmo free ride, tady máte srovnání originálu a remaku..

Mafia 2002: https://abload.de/img/mafiascreenshot2020.0qmko8.png
Mafia 2020: https://abload.de/img/mafiadefinitiveeditioklkmo.png

Mafia 2002: https://abload.de/img/mafiascreenshot2020.0s7jws.png
Mafia 2020: https://abload.de/img/mafiadefinitiveeditio3ejsl.png

Mafia 2002: https://abload.de/img/mafiascreenshot2020.0u6joc.png
Mafia 2020: https://abload.de/img/mafiadefinitiveeditiof8k61.png

Jakkoliv mě remake baví a je super a půjdu s hodnocením taky poměrně vysoko, tak...ta hudba omg Mafie prostě není Mafie bez tý muziky co tam do ní vybrali :)
@Jett Rink (26.09.2020 22:16): Já to udělal na classic, ale musel jsem přejít dočasně na myš. S gamepadem jsem nebyl schopnej ten kulomet trefovat dřív než mě zničil. To byl taky docela voser :)

@Bursoft (26.09.2020 22:13): jo, zatím jen tyhle dvě mise mi daly trochu zabrat. Ale je to udělatelný, takže to hře nějak nevyčítám, prostě je to nejtěžší obtížnost. Ale HUD patch chci taky, ten marker je píčočtverec z pekla.
Mám velký zákys v misi Výlet do přírody, kde musím zničit kulomet u toho pancéřového auta. Nedaří se mi to ani na nízkou obtížnost. :-((
@Paul (26.09.2020 22:07): Lucky bastard je hned po farmě nejhorší mise na tuto obtížnost. Já zase počkám na patch na HUD a pojedu v EN a taky budu hrát na easy nebo medium. Myslím, že ta classic obtiznost je dost nevybalancovaná..
Uff, lucky bastard je na classic s gamepadem docela hardcore. Kombinace bullet sponge enemáků (snad pět nebo šest kulek do těla než chcípnou), neexistence aim assistu, velkýho crosshairu a nepřátel se sniperovkou 200 metrů daleko.. :)
Až to budu hrát podruhý (abych zkusil CZ dabing), tak si to buď dám na normal, nebo to budu hrát na myši.
včera 15 marných pokusů, dneska na první dobrou. samozřejmě na Classic obtížnost. asi pomáhá, když jsem střízlivý... anyway, jsem docela nadšený. udělali to fakt pěkně a to katování mi vůbec nevadí.
Je město Lost Heavn jenom graficky upravený nebo jsou tam jinak i některé ulice a budovy?

Zkoušeli jste některé "vychytávky" které šli v původní Mafii na urychlení hry? Jako třeba v misi Běžná rutina jsi mohl střílet do jednoho okna a pak jsi nemusel honit toho chlapa co ti utekl z prachama. Nebo jsi mu mohl rozstřílet kola u Lassitera před hospodou a on pak když utíkal nemohl ujet.
Remake se povedl. Nemá sice tak vymazlený, sebevědomý, detailní audiovizuál, rozmanité způsoby plnění misí a určitě z něj nemáte tak neopakovatelný, ucelený zážitek jako z jedničky. Kupodivu je ale dostatečně fajn, abyste si ho zvládli užít. Samozřejmě není dokonalý a snad každý si najdeme své stížnosti v rámci herní náplně, designu misí, dialogů, jednotlivých změn, nebo třeba HUDu. Ale i přesto pořád zvládá najít něco, čím překvapit, potěšit a obecně zabavit. Od Mafie III určitě krok správným směrem, i tak mám však pořád na jazyku otázku, jestli to stačí a jestli by možná nebylo lepší to dělat trochu poctivěji. Spokojený ale docela jsem a to je pro mě asi nejdůležitější.
No ty vole, "jen tak pro radost" je teda designerskej epic fail. Stealth mise jak sviňa, obcházím celý skladiště ještě přes jinej barák, prohledám bedny, i když je uplně jasný, že ta správná bude ta poslední a pak jenom projdu dveřma doslova 3 metry od bedny s diamantama, aby za nima bylo místo, kde jsem celou stealth misi začínal a kde celou dobu čeká Paulie se Samem a náklaďákem...
A zaujalo mě, že právě Výlet do přírody dokončilo více lidí jak např. Kněze. To se jim do toho asi nějak přimíchal ten preview build, co?
Jo, tak jsem byl idiot, teď mám misi, kdy mám dojet do věznice a normálně jsem se k němu stavil. Akorát teda mám pohlednice, ale furt mi svítí hlavní úkol. Zkusím to hledat ve volné jízdě potom. Když to tam nebude, tak je to blbost..