Kampaň jsem projel dvakrát a ztrávil i dost pak ve volné jízdě (našel jsem auta z pohlednic atd.). Je tam pak z těch úkolů v Salieriho baru nějaký, který bych určitě neměl minout? Jet to komplet se mi asi nechce.
Zase se mi líbí rušení rádia v tunelu.
Mám pár dotazů:

Obrovský fail je nefungující hromadná doprava, v jedničce jsem se takto najezdil.... Jak se to dá omodovat?
Ta debilní animace házení molovem/granátem mě taky sejří. Taky jsem si všimnul, že nepřátelé dokáží házet ty molotovy s děsivou přesností, nepřátele x metrů vzdalené nevidím, jsem skrytý za 3m vagon a on mi hodí molotova přímo na hlavu:)
Ty auta/úkoly Vincenza.... jak se plní? Byl jsem u něj a něco říkal, ale nevím co mám dělat.
No, trochu zklamání. čekal jsem, že to nebude uplně ono, ale těch bugů ve hře, nešla mi několikrát ukončit mise, hra špatně vyhodnotila co se děje, smrti po ukončení mise a pak jsem v jedné misi byl moc rychlej v autě než s tím hra počítala, takže zase smolík, říkal jsem si co se děje, ale stačilo jen jet jak šnek a bylo to napohodu, divný rozhodnutí. Jsou to maličkosti, ale bylo jich tam fakt hodně...
Už mám nový počítač, tak rozehráno. Jeden asset/textura obrazu bílé kytky, v Salieriho baru 4x(!), z jednoho místa je vidět dvakrát. Podobně je to s dalšími obrazy. Asi jsem přílišný detailista.
Zdravím,nefunguje mi audio při cutscénách,má někdo stejný problém a ví jak ho vyřešit prosím.Děkuji
@Sasakr (31.10.2023 00:04): Jsou tam i zajímavější věci (líbila se mi tehdy třeba trasa přes venkov), alespoň za mě. Tohle se nebude dost lidem líbit, ale za mě je DE extrémka lepší než ta originální, pardon... :) Ale já se ani netajím tím, že jsem ji nikdy nedohrála, pardon². Jsem každopádně na ty tvé plusy a mínusy zvědavá.
Dohráno. Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Říkám si, že kdyby tolik úsilí, kolik věnovali do toho, aby to bylo jiné než originál, věnovali tomu, aby to jako celek fungovalo, bylo by to lepší. A vlastně se mi docela těžko hledají plusy. Budu to asi muset nechat uležet.

Dotaz - extrémní jízda je jen o doručování aut nebo jsou tam i zajímavější úkoly? Crazy Horse jsem rozstřelil těsně před cílem :-(
Hm, tak jsem v hotelu vzdal klasickou obtížnost. Nebude o ale jen ovladačem, prostě to ovládání je divný. Nechápu proč, když v M3 bylo excelentní. Páčky jsou podivně akcelerované, změna FOV při ADS příliš brutální. Navíc enemáci vydrží celý zásobník do těla, zatímco já tak 5 kulek. Dal jsem na hard a lehkej autoaim a zatím ok.

A jsem koumes. Řešil jsem, jak si trochu zlepšit FPS, ale zároveň to nehrát v rozmazaném FullHD. Tak jsem v CRU vytvořil rozlišení přesně mezi 1080 a 1440, a tím, že hraju ve windowed, které mi roztahuje borderless gaming, tak to ničemu nevadilo, byť je to televizí nepodporované rozlišení.
@Sasakr (03.10.2023 00:15): Už od dvojky je nenadabování rádia v jiných jazycích jakési "tvůrčí rozhodnutí". Ta část se se prostě nedává k překladu ani k dabingu, ale přesný důvod znám není, pokud vím. Není to každopádně záležitost a rozhodnutí jen české verze.
Tak jo, misi v Clarkově motelu jsem rozbil tím, že jsem ji hrál stealth. Musíte silou, jinak se nespustí nějaký script a nedostanete se do dveří se Samem. Chystám se na hotel a líbí se mi to, ale nějak nepříjemně se mi to ovládá, což je divný, protože M3 se ovládala skvěle. A vibrace vyřešilo vypnutí Steam input. Nevím, proč to tam je defaultně zapnuté, když to něco mrší. A baví mě animačky, ty vypadají fakt skvěle. Na druhou stranu... rádio opět není nadabované. Proč?!
Tak jsem se po třech letech konečně rozhoupal. A teda doufal jsem, že to nebude takovej zprasek jako trojka, ale bohužel.
- Ve Fullscreenu hra jede na 60 Hz. Je potřeba použít mód, ale ten to zprovoznil stejně jen v 1080p. V 1440p to stejně jelo v 60 Hz. Je tam i borderless fullscreen, ale ten fungoval korektně jen jednou, při dalším spuštění byl obraz posunutý a taskbar zůstal. Nemám na to nervy, vyřešeno přes Borderless gaming.
- RX580, byť přetaktovaná do krve, by stejně byla vhodnější pro 1080p. Ale to se prostě nedá. Stejný problém, jako u trojky. Hra v 1080p vypadá jak v 600p. Některé prvky scény se prostě vyditelně renderují v nějakém nižším rozlišení a dokonce jsou vidět jednotlivé pixely.
- Takže musím trápit RX580 v 1440p, pak to vypadá řekněme normálně. Jenže zase to dává cinematických 40 - 50 FPS. Ale prostě furt asi lepší než ten rozmazanej humus v 1080p. Na detaily moc sahat nechci, protože buď nemají vliv na výkon (v podstatě všechny) a nebo mají sice vliv na výkon, ale i na vizuál (stíny)
- To TAA je obludný. Za autama ghosting jak svině a k tomu totální rozmazanost. Použil jsem mód, který TAA odstraní, ale ouha - nejen že zmizí AA, ale najednou celá scéna shimmeruje jak blázen a třeba reflexe vypadají, jako když v path tracingu vypneš denoiser. Nekoukatelné. Takže TAA tam musí zůstat.
- Vyblité barvy - použil jsem nějaký mód na vrácení barev a odstranění mlhy. Prokouklo to dost. Trochu pomůže i AutoHDR, ale hra neustále vyrovnává celkovou světlost, takže když se kouknu třeba nahoru na nebe, celý obraz potemní, aby náhodou nebe nezářilo.
- Ovladač nevibruje... wtf?

No, takže za technickou stránku tedy rozhodně palec dolů.
Tak dohrané na klasickú obtiažnosť, a že by mi to dlhšie vydržalo, tak aj s achievementami. Len už nemám nervy a pomaly ani čas dokončiť Baskervillove misie AKA Extrémnu jazdu. Síce mi zostávajú už len posledné dve, ale psychické zdravie je prednejšie :D
Zdravím, rozhodol som sa to rozohrať, ale natrafil som v hre na jednu vec, že pri free looku sa mi mení jas (brightness) obrazu. Napr. keď som v aute a kameru mám v defaultnej polohe (zozadu) a premiestnim ju tak, že sa pozerám na kapotu/strechu auta zhora, tak vtedy sa zrazu jas zmenší. Keď kameru vrátim naspäť do defaultnej polohy, tak aj jas sa vráti na pôvodnú úroveň. Deje sa to aj keď som s Tommym mimo auto. Je to bug/chyba, alebo nejaká fičúra grafického nastavenia v hre? Ak to druhé, dá sa to nejako vypnúť? :-)
Zdravím,chci se zeptat.
Nevíte náhodou kde najít všechny cigaretové kartičky? Má jich být 25 ale všude je jen 22…
hraju na ps4.
díky všem za odpověď
@Aleš K (28.11.2022 10:06): Díval jsem se na Google, a pár lidí řešilo tenhle problém. Ale na těch pár co jsem koukal, tak zatím vždy bylo řešením zmáčknout správnou klávesu. Já si svůj průchod už nepamatuji, ale dle diskuzí se snažili mačkat CTRL, ale správně mělo být X (v základním bindingu).
Dobrý den, prosím o radu. V díle Molotov jsem se zasekl. Tommy přijede s Pauliem před sklad, kde mají zničit nějaké auta, vystoupí z auta a jdou do uličky. Paulie si klekne a nejde dál. Tommy ho nemůže obejít a tím končím. Neumíte mi poradit, jestli s tím někdo neměl taky problém. Zkusil jsem vše, včetně restartu dílu. Díky
Zdravím, potřeboval bych poradit, jestli jde ve hře změnit ovládání myši. Děkuji.
Ahoj stáhnul jsem si hru mafia definitive edition otevřel jsem jí a napsalo mi to tohle : Některé časti profilu jsou poškozené a bedou přepsány.Možná došlo ke ztrátě některých herních nastavení a globálního postupu.konec mohl by mi někdo poradit ? PC Steam
Hangár 13 to měl těžké. Musel přijít s něčím co by uhasilo velmi hořkou bolest z názvem Mafie 3. Mím verdiktem je že se jim to povedlo neboť mafie: de vypadá a hraje se skvěle. Jediné co tedy jde vytknout je hratelnost (to my má animace jako Clay z mafie 3) a potmě není konce, hlášek a příběhu celkově. Jinak velmi solidní titul který mohu jen doporučit
Ahoj všem, prosím o pomoc....v kapitole Smetánka se mi nedaří sestřelit letadlo....vždy stihnu zničit jen jeden motor letadla....jsem na tom zaseklej už 2 měsíce
@montana (30.05.2022 18:02): Dvěma vítězstvími, heh. Bohužel jsem nepromyslela možné následky, ale těší mě, že nám s kamarádem vyšel plán, načež se na stupních vítězů dala z našich přezdívek dohromady hláška "Ani hovno, já jsem Pete!" :)) Moji předchozí přezdívku Sergio Saic Jr., obávám se, nikdo nepochopil :(
Taky myslím, že Rychlý dobrej. Bylo vidět, že je asi nadšenej pokaždé, když jeho publikum nejsou divačky Ordinace a může mluvit jak mu huba narostla. Škoda, že si jen neodpustil nějaké ty vtípečky z televizní estrády.
Kvíz byl taky fajn, hodně hardcore, ale zpracování přes Kahoot fungovalo spolehlivě. A slečna uživatelka @Brasikona se ani nepochlubí vítězstvím :D

Samotnej koncert nenadchl, ale ani nezklamal. Zvuk byl takový, jaký by člověk asi od výstavní haly očekával, žádný zázrak. Ale nemám to nijak naposlouchané, takže mě to neuráželo.
@Peach (30.05.2022 13:31): Byla jsem. Abych byla upřímná, tak bohužel trochu zklamání. Dle informací o akci to působilo tak, že snad i připraví jiný setlist, ale ve výsledku byl koncert stejný jako všechny tři předcházející, a hudba z DE se omezila na část dvou skladeb a minimálně o půl hodiny končil koncert dříve, to jsme docela nečekali. První část mi přišla šíleně nazvučená, nástroje se mlátily o sebe, druhá část byla podstatně lepší, ale pořád tam jsou tytéž dramaturgické zásahy, které mi vadí už od 2020 (kvůli projekci). Ale na druhou stranu jsem se na tohle tak trochu připravila už dopředu, že to tak dopadne. Spousta lidí byla samozřejmě nadšená, to chápu, ale mám ten soundtrack "bohužel" až moc naposlouchaný. Paradoxně z toho nejlépe vyšla snad ta definitivka a ta doprovodná akce. Petr Rychlý byl super, dokument o dabingu víceméně taky (až na to, že měla být čtyři videa, a promítala se jen tři, chybělo to s Dalimilem Klapkou), fajn lidi, příjemná atmosféra. Takže asi tak. Ale když jsem vyjádřila názor před dvěma roky, bylo mi řečeno, ať si nestěžuju a držím hubu, tak snad to nikoho neurazí i tady :D
Co je pravdy na tom, že Mafia 4 bude prequel k Mafii: Definitive Edition a budeme hrát za mladého Salieriho a děj se bude odehrávat na začátku 20. století na Sicílii?
[přesunuto z komentářů]

Dobrý den mafiani. Mam problém v misi Bastard se štěstím. Když jedu na motorce už přes Giuliano Bridge, tak se mi auto od Sergie Morella despawne a objeví se jen tak na cestě a střílí po mě. Hru mám koupenou na Steamu. Stava se to pokaždé. Zkusil jsem celou misi od znova a furt dokola. Doufám, že mi tu někdo poradíte mam toho už dost :D. Děkuji

*Delon
@Hitsuran (09.01.2022 12:15): Tak tam by jich teoreticky mohlo být dokonce až 100, přesný počet znám asi není. Ale co se týče toho taxikaření, neměla jsem pocit, že by hlasy dabérů nějak splývaly, ačkoli je neznám.
@Hitsuran (07.01.2022 22:14): 68 je málo? To je víc, než kolik mnohdy mívají velké kinodabingy. A je to víc, než kolik měla první s druhou Mafií dohromady. A v taxi misi je Zawadská, Tůma, Libert, Tesař (a ještě někdo tam je, myslím, už si nevzpomínám přesně), každý jeden zákazník – tak přemýšlím, kde je problém? Ptám se vážně, možná jsem jen nepochopila komentář.
Teda ten dabing to je hrůza a to neměli víc dabérů?
Nebejt titulků tak to při tý počáteční taxi misi vypadalo jako kdyby si Tommy povídal sám se sebou.