@Luďa (28.09.2020 10:56): Přesně tak, právě že není. to vše se opravovalo a během dvou průchodů si nic nového nevybavuju. A lip-sync byl trochu v preview dodrbanej už hrou, sledovala jsem synchron celé ty dva průchody a podle mě neskutečně dobrá práce. Nicméně angličtina je naprosto super, rozhodně ji nevyvracím, protože to je fakt paráda, ale česká verze se opravdu podařená a chyby, které byly vytýkány v recenzích, tam už přitom ani nejsou, pak to může trochu vrhat negativní světlo.
@Fritol (28.09.2020 12:04): Já naopak něco podobného považuji za (mírně řečeno) nekultivované a dost zbytečné. V prvé řadě to leccos vypovídá o úrovni mluvčího. Ale ok, klidně je možné mít na tohle různé názory a bude jistě dobré se vrátit k meritu věci.
@Luďa (28.09.2020 10:56): Mam dohrano na classic a celou hru jsem mel ze zvedavosti v cestine. Jinak vzdycky a ve vsem uprednostnuji anglictinu. A prislo mi to v pohode. Neprislo mi to spatny.
@Ringo (28.09.2020 11:52): Nevidím nad jeho příspěvkem svítit nápis "Objektivní pravda". A ani se mi nezdá, že by měl zájem nějak rozvíjet hádku s tebou.

@Phoenix (28.09.2020 11:57): "Píše sračky" mi přijde jen jako jinak řečeno "nesouhlasím s ním". Ono stačí nebýt triggered z každého ostřejšího slova, ač souhlasím, že mohl volit vhodnější slova.

Nicméně výzva platí pro oba, jak pro Gordona, tak pro Ringa. Má reakce směřovala k Ringovi, protože ten má zájem to tu rozvíjet dál, nikoliv Gordon, který jej sám vyzývá k pokračování přes PM.

Zkuste to tu prosím prostě nepsamovat dál offtopicem. Osobně k mazání přístupuju jen v nejhorších případech, ale směřovalo to tu k tomu, takže až by se tak bez varování zase stalo, tak se tu zas vyrojí nářky, jak tu z toho zlí admini dělají diktaturu. Poslední dobou je to furt dokola, tak se tomu zkusme teď vyhnout. Díky.
@Fritol (28.09.2020 11:48): Gordon začal out of the blue tím, že napsal, že Vávra píše na svůj FB sračky. Což je úplně zbytečný plivanec, stačilo napsat, že s jeho ideologickými/politickými názory nesouhlasí (jakkoli to nemá nic společného s tématem, tedy Vávraou jako herním tvůrce). Takže Ringa kritizuješ zcela nesmyslně.
@Fritol (28.09.2020 11:48): Řekl, že píše sračky. Kdo určuje, že to jsou sračky, Gordon?

Já jsem na Vávru taky napsal názor, nesmím? Já se hádat nezačal, Gordona jsem ve svém názoru nejmenoval, ani jej neoslovoval, tak nevím, kdo se začal hádat, tak proč lžeš, když si to lze o pár postů níže najít?
@Ringo (28.09.2020 11:35): Nevšiml jsem si, že by Gordon někde určoval, co může Vávra psát na svůj fb, tak si tady nevymýšlej kraviny jen aby ses mohl dál hádat. Krátký názor na Vávrovu osobnost a následné pokračování k tématu hry a streamu mi přijde v pořádku. Všichni máme na lidi nějaké názory. Když tě tak moc vytáčí, že má někdo jiný názor než ty, tak jak psal @Gordon (28.09.2020 11:01), řeš si to s ním soukromě prosím. Tohle je diskuze o Mafii, ne o zastávání se Vávrova facebooku.
@Gordon (28.09.2020 11:01): No však já taky, takže v pohodě ne? Hlavní je, že ty nemáš co určovat, jestli Vávra píše na FB sračky či nikoliv, nevím, co tě vede jej tady křivě očerňovat a brát to za automatiku a ještě dělat personu non gráta z těch, kteří se jej nedejbože zastanou a jsou těmi osklivými, kteří s těmi "sračkami" souhlasí a měli by být zavčasu vypoklonkováni za off topic, protože on topic je říkat, že píse sračky. Já si tedy dovoluji otevřeně říci, že sračky píšeš ty a tvá přítomnost v diskusi ji učiní rázem značně odpornou.

Jinak jedna vtipná příhoda z FB pro ponaučení. Vávra napsal: "Ještě jednou o mně Ivan Pilip napíše, že jsem nácek, tak bych připomenul, že on má 200 mil. mínus, zatímco já mám 200 mil. a nebudu to já, kdo si bude muset najímat právníka ex offo."
@Syndrom (28.09.2020 11:01): Ano, a o tom celá jeho investice do KCD byla, byla to jen investice, nic víc, vyplatila se, prodal a jede dál v byznysu, nemělo smysl aby to dál držel. Herní průmysl je nevyzpitatelný a časově náročný.
@Ringo (28.09.2020 10:58): Ano, věnoval jsem krátký text k jeho osobě a následně jsem začal reportem z jeho úžasného streamu. :)

Vávra je dospělý člověk hele, a myslím že se ho nemusíš zastávat někde, kde si to ani nepřečte. Tak si nech ten kýč.
Urážkami sis začal sám.

Opravdu stačilo jen napsat, že kdo se k němu vyjádří, je č*rák. Jestli mi k tomu chceš ještě něco napsat, tak prosím soukromě.
@Gordon (28.09.2020 09:39): Tezko rict. Spis je Bakala poslechl a byl rad. Stejne tak mohl souhlasit s dalsim rozdelenim firmy nebo investici. Ze hram "nerozumi" je irelevantni. Ma prachy ve vsem co te napadne - uhli, baraky, noviny. De o ekonomickou stranku veci a o poradce.
@Luďa (28.09.2020 10:56): Mě ten dabing z videí přijde dobrý, akorát se vašut na začátku nechytal a občas mi tam jeho dabing moc nesedí, jinak bych řekl že je to velmi kvalitní dabing (jak sám říkal vávra). Ale to je na tobě.
@Gordon (28.09.2020 10:45): A ty ses věnoval tématu, když jsi začal příspěvek stylem, že píše sračky na FB? A to je přesně o tom, o čem jsem psal. Ty jsi z obliga, protože naněj flustnou můžeš, zatímco já jsem ta škodná, která se jej přišla zastat, že "kvůli tomu museli zrušit diskusní vlákno" a to jen proto, že za letitou existenci toho vlákna jsem se tam objevil dohromady asi ve 4 dnech, když to přeženu, že?. Tak se laskavě uklidni, nefabuluj tady a pokud chceš někoho urážet, tak tím ten offtopic začínáš, jestli sis to ještě nestačil uvědomit. Ty si můžeš jen tak přijít plivnout a ostatní, vy se držte tématu, že? Myslím, že jestli někoho netřeba brát vážně, tak takové ty vystěkávající hafíky, jako jsi ty.
Zítra mi má přijít krabicovka. Předpokládám, že lepší je to rozehrát asi v anglickém dabingu už jenom kvůli lip syncu, že? V preview jsem si všiml, že herci v češtině třeba vyslovovali Eugene každý po svém a takových chybiček v režii tam bude asi více.
@Luďa (28.09.2020 10:39): Co takhle se věnovat tématu, vždycky, když si přečtu něco podobného, co napsal zrovna Ringo, tak jsem rád, že se tu zrušila diskuze O všem. Klidně stačilo napsat: Sdílím jeho světonázor a kdokoliv kdo nesouhlasí nebo se vyjadřuje k jeho osobě je čurák.
Ale pokud tam kromě toho že to sem nepatří nevidí ani ten argumentační rozkol, nemá cenu to brát vážně.
@Ringo (28.09.2020 10:17): Souhlas. Z toho plivání už se stal postupně takovej sport. Hlavně na jeho dříve pohodový facebook profil se poslední dobou dostávají pravidelně podivné existence, které jenom uráží a nejde s nimi normálně diskutovat. Ty časy, kdy tak prudil jenom Přibáň a všichni to brali jenom jako takové neškodné okořenění, jsou pryč. Nechápu moc tu kulturu sledovat na facebooku někoho, koho nemám rád, a pravidelně tam diskusi s ním začínat hnedka urážkou namísto nějakého zajímavého argumentu.
@stepankoby1 (28.09.2020 00:31): Ono ty pověsti tady vytvořilo pár pomatenců, kteří si strašně myslí, že jsou chytřejší a lepsí a marně ale hledají, v čem by oproti němu vynikli. Takže se stalo takovým folklórem, obzvláště ve zdejších kruzích - plivni si na Vávru a budeš lepším člověkem. Zkus se jej zastat a staneš se toxický roztáčečem konfrontačních koleček, protože správné je jej jen zkritizovat. Ale kdo z těch plivačů jen tak dá skoro mega na opuštěné děcka.

A když si jej pak člověk poslechne, zjistí, že je to naprosto pohodový týpek, který prostě něco dokázal a to závistivci ze svých pokojíčků v mama hotelích nedokáží překousnout a tak plivou. A pohodový je i po té politické stránce. Ve většině s ním nacházím názorovou shodu.
Dokud vávra nepostuje ty svoje sračky na FB, tak je vlastně strašně zajímavý a zábavný ho poslouchat, jak mluví o hrách. Když ale mluví o politice či čímkoliv jiném, tak mě nesmírně jeho osoba odpuzuje.

Jinak na tom streamu řešili především vývoj jedničky, prozradil nějaké perly například i z dabingu. Z nové mafia ocenil některé věci a jiné mu zase přišly tragické, nejvíce si stěžoval na absenci nějakých těch rádobyhlubokomyslných citací a také mu nejvíc vadil scripting a samotný gameplay nebo chování aut. ve výsledku řekl, že ta hra je sice pěkné pozlátko, jinak ale stojí za vyliž. Dále neprozradil že maká na KCD 2 a říkal taky něco z vývoja, bugfestu, dabingu z KCD.

Pak taky trochu trollil a vyjádřil se k té nadaci, na kterou vybrali 900 000 kč.
Jinak nakonec moc ani nehráli, vávra celý stream spíš prokecal a byla to spíš taková talkshow.
@Syndrom (28.09.2020 01:22): To nevim jak by mohli udělat, resp. kde by na to vzali. Bakala vlastnil 70% Warhorse, takže i jejich zisků, Vávra s Klímou měli dohromady 30%. Ale z toho co Klíma říkal tak jim nijak nevadilo že to vlastnil Bakala, do ničeho jim nekecal, takže hlavní slovo měli - a dokonce ten prodej byl na nich, Bakala se jich ptal jestli chtěj prodat a oni souhlasili.
@Paul (28.09.2020 01:09): Me to teprv bude vadit az kdyz ty prachy rozfofruje za kramy a neinvestuje do neceho dulezityho v umeleckym prumyslu :) Samozrejme vadit z osobniho hlediska ne z moralniho. Rikam si ale ze nemeli s "klukama" koule na to odkoupit Bakaluv podil na 51% a mit tak hlavni slovo.
@Bursoft (28.09.2020 00:40): zrovna tady mluvil i o lidech jež na tom dělali s ním a mluvil i o tom že neumí naprogramovat ani hovno, ikdyž se kdysi učil basic a foxpro.

@Syndrom (28.09.2020 01:00): to už vysvětloval, protože nemá žádnou garanci že by další hra byla taky úspěch, a je lepší mít svoje jistý a bejt zajištěnej. Plus byli s Wingeforsem na stejný vlně a maj od něj kreativní kontrolu...alespoň dokud budou vyděleční.
Ja k nemu mam respekt jako ke kreativci. I kdyz je to vlastne dite stesteny a ma u her naprosto vysadni postaveni. Jen jednu vec sem vylozene nepochopil. Proc prodal Warhorse korporatu. Dyt prave kvuli tomu v podstate odesel ze zamestnaneckyho pomeru a 10 let daval dohromady KC. Pak kdyz je dobojovano tak to proda, utrati za barak, rumy, kosile a kratkodobej pocit ze je king a pak je zase zamestananec. I kdyby mel jiny podminky prace, princip bude porad stejnej. Prijde mi to pokrytecky, zvlast vzhledem k jeho nazorum na pravo - levo a jak by se meli Cesi ekonomicky zvednout a jak je tady furt neco bizar a dada a tak. Vas nazor?
@Bursoft (28.09.2020 00:40): Tak taky zmiňoval, jak se tenkrát při vývoji Mafie neměli v týmu moc v oblibě a že na to období moc rád nevzpomíná. Obecně jak mluvil, nepřekvapilo by mě, kdyby brzy pověsil herní kariéru na hřebík a šel psát tu pohádku, o který roky mluví, nebo točit akční film. :)
@David_Cravford (28.09.2020 00:43): Tak za předpokladu, že vedu tým několikaset lidí, tak se nebudu tvářit, že všechno dělám já sám. Ale to je celkem jedno, jen říkám, že mně osobně je hrozně protivnej, ač je schopnej říkat zajímavosti, vždycky to obaluje do takových divných kydů..
@Bursoft (28.09.2020 00:40): Hmmm, hele na tomhle nevidím nic extra špatného.
Pokud si tebe pozvou do rozhovoru, budeš mluvit z jaké optiky a perspektivy? Ptají se tebe, odpovídáš sám za sebe, z vlastní zkušenosti a z vlastní perspektivy. Já ty rozhovory neviděl, ale tohle mi teda přijde úplně normální vyjadřování...
když mě se někdo na něco ptá, tak taky mluvím za sebe.
@pajmič (28.09.2020 00:35): Tak třeba jeho názory neřeším, ale viděl jsem s ním pár rozhovorů na Vortexu, na ČTčku a ještě někde jinde a kolikrát jsem si říkal, že ti lidi musí mít hodně trpělivosti s ním dělat nějaký interview, když se ho 3x zeptali na otázku a on 3x odbočil na svoje klasický "já jsem udělal, já jsem naprogramoval, já jsem zařídil, já to mám těžky", ale ani jednou nebyl schopnej zmínit/pochválit práci jeho podřízených..
Za mě to bylo/je v pohodě, Vávra je svůj, s některými jeho názory nesouhlasím, ale poslouchat ho je zajímavý, speciálně když mluví o věcech a jejich pozadí, který člověka zajímaj.
@Bursoft (28.09.2020 00:07): Já Agraela nikdy nesledoval, neznám ho, ale tady mi přijde naprosto v pohodě a Vávra byl zábavnej jako vždy. Koukám na to 5 hodin a klidně bych jel dál. Ale jo, kritizuje tam práci ostatních (ale i svojí), takže pokud tě to trigruje... :) Mluvil i o zrušených projektech, co by změnil v Mafii kdyby remake dělal on...teď mluví o slovenském Chameleonu.