Ironická poznámka: Zaráží mě, že si nikdo z uživatelů nestěžoval, že česká hra nemá českou lokalizaci :) (Já vím jde jen o menu, ale stejně, z principu... :) )
@leebigh (24.02.2015 00:37): Poslechneš si melodii ve vedlejší místnosti a pak ji na klávesy zahraješ. Jednoduché. Tedy pro lidi s hudebním sluchem. Já osobně na hudebních hádankách vždycky ztroskotám. V Machinarium to byla aspoň poslední hádanka jakožto nejtěžší.
Takže Machinarium konečně (s pomocí návodu) pokořeno. Vizuálně excelentní, hádanky docela logické, mnohdy zjištěno až po jejich vyřešení. Ale jak proboha mohl někdo přijít na pořadí stisku kláves v závěrečné scéně, to mi hlava nebere.
@TombSpirit (13.05.2014 08:24): Neviem, presne si tým istý nie som, každopádne si pamätám, že o tej "papierovej forme" hovorili tuším ešte v starom hPode. Ale je možné, že to bolo najprv distribuované digitálne.
Machinarium je možná spíš interaktivní film než plnohodnotná hra. A kolik stojí vstupenky do kina...

@CJ (12.05.2014 21:31): Já mám dojem, že to bylo až později a nejprve hru prodávali pouze digitálně (tedy byla ke stáhnutí jen přes net).
Neřekl bych, že je hra až tak krátká, spíš místy se člověk dost zasekne, než přijde na to jak dál, a za krásnou grafiku a stylové prostředí je 100,- úplně v pohodě...
@Jab (11.05.2014 23:09): Já hru koupil za stovku v nějaké ABC edici nebo něčem podobném. Tipoval bych, že původně stála tak 200 nebo 250. Je fakt, že je docela krátká, ale je poměrně originální (nebo aspoň nevím o žádné podobně zpracované hře) a zábavná. Pokud to ale chceš přepočítávat na cena/délka...

EDIT: A samozřejmě na GOGu standardně za $10 (teď za $2).
Kolik to stálo původně? Páč vzhledem k rozsahu hry (natahováno jen nelogickými puzzly) by i třebas stovka byla relativně hodně. Atmosféra, grafika a postavy moc pěkné samozřejmě. Ale za plnou cenu bych se asi cítil dost ošizen. Vždyť to má celkově tak kolem dvaceti (možná 25) obrazovek...
@USER47 (13.01.2014 15:30): Ahoj a díky za milou odpověď Samorost 1 je podle mně nic moc. I to prostředí fakt nic moc, ale líbí se mi druhý díl. Má příjemnou délku a vymakané úkoly. já to vždy splním na jedničku...... Botaniculu jsem hrál a upřímně jsem byl zklamaný a to zvuky jůchů háááááááááááááááááááá jíííííííííííííííí mi lezli na nervy
bude i machinárium 2?
@Bowlad (13.01.2014 14:54): Ani jedno není nijak skvělá adventura, ale samorosty jsou z hlediska nějakýho logickýho postupu snad ještě horší než machinarium...v nich prostě jen náhodně klikáš po obrazovce a koukáš, co se děje.

Pokud se ti samorosty tolik líbily, zahraj si botaniculu, to je to samý, ale ještě o chlup hezčí.
@Bowlad (komentář): No, právě proto, že je trochu těžší, tak je tam systém nápověd, že jo. Ten je zpracovanej celkem dobře a pomůže z případných zákysů. I když já jsem se kdysi zasekl jak je ten pták na drátě vysokého napětí (myslím) a jak ho máš shodit tou tyčí. A prostě i když jsem si to ověřoval na YouTube a dělal správně, tak mi to trvalo asi tři hodiny, než se mi to povedlo. To bylo jako dost nepříjemný, no.
Já vám nevím ale Samorost 2 je podle mně o malinko lepší, co myslíte?
Tak, teď i Humble bundle 2 je aktivovatelný přes Steam či Desuru. Až to Revenge a Cortex dotáhnou na steam, tak se prý automaticky přidají :) Na desuře Revenge už je, tam se čeká jen na Cortex.

BTW - Desura je steam like klient + web připojený k moddb, především pro indie developery a moddery a samozřejmně hráče vyznávající indie a moddy. Je myslím stále v betě. --> http://www.desura.com/
Jo. Za tu cenu jsem koupil hned tři a mám do budoucna pěkný dárek k Vánocům či narozeninám. Anyone?
Taky jsem si koupil hned tři kopie, kdyby někdo z mého okolí chtěl, mám ještě dvě :-)
Walome: Ehm, rozbalování sběratelské edice v době, kdy u nás nikdo ani netušil, že něco takového je, to je trošku něco jiného.
Vodny: video o tom, jak rozbaluješ hru? :-D S kámošem jsme udělali video, jak smažíme řízky, to je něco podobnýho ;)
Dost záleží na tom, zda-li okamžitě po neúspěchu při řešení těžších rébusů sáhnete po nápovědě, nebo to budete zkoušet na více pokusů. Podle mě průměrná herní doba je kolem 5 hodin, ale klidně těch 7-8 je možných, když nebudete "podvádět".