Teď jsem náhodou zjistil, že tohle je tady druhá nejvíce hodnocená nová hra za posledních 5 let :D
Jsem jedinej, koho fakt trápí ta kamera?
Mám na mysli, když se hýbu s Max, tak mi prostě přijde,jako kdyby ta kamera byla moc natěsněná na jednu stranu. Upřímně, motá se mi z toho hlava. Působí to hodně mázle.. není nějaká šance jak tu kameru usměrnit tím stylem, že bude uprostřed a víc nahoře? Přál bych si něco takového.
Shrnutí tam je, ale moc velkou pauzu bych ti nedoporučoval, jinak se snadno ztratíš v rozhodnutích, který jsi udělal minule a ani je třeba nepostřehneš. Nezávidím lidem, kteří museli hrát jednotlivé epizody postupně, jak vycházely a čekat několik měsíců na další díl.
Dohráno za 5 hodin. Rozhodně nadšení, něco podobného jsem ještě nehrál. Za 3 € dokoupeny další epizody, ale dám si pauzu. Doufám, že tam bude nějaké shrnutí "viděli jste minule".
@Bellerofontes (17.06.2019 19:17): Možná jsem to měla napsat rovnou, já tu nevinnost u Max mínila úplně jinak - vlastně vůbec ne v tom sexuálním smyslu; spíš jako neurčenost/nevyhraněnost v kombinaci s bezelstností.
Angličtina má dobrý výraz artless; meaning not skilled or cultured in the art of deceit. If you are artless, you are natural and uncontrived. Young people, animals, the socially inept — these can all be artless in the way they express themselves. They seem to mean exactly what they say.
@Jab (17.06.2019 18:20): Tvoje vyjádření níže jsou přeci jen dost neurčitá. Ale dobře, počkáme na tvé dohrání.

Její postava je autory v první řadě záměrně koncipovaná jako outsider, jenž namísto zájmů svých vrstevníků upřednostňuje videohry, komiksy a seriály. Nalezne tak pro ni pochopení do určité míry každý, koho hraní neopustilo s dokončením základního vzdělání. Jeden z důvodů, proč je tato hra pro mnohé tak srdcová záležitost; přesně ví, na koho míří.

@Sadako (17.06.2019 18:37): To ani nechci popírat. Jen jsem se pozastavil u toho nařčení z nevinnosti tváří v tvář situacím, v nichž je sexualizována. Už od začátku tam dochází k nějakým více či méně otevřeným záchvěvům sexuality, především ve vztahu ke Chloe, s níž je vztah zcela záměrně nejednoznačný, o něco rezervovaněji u toho chlapce, který se o Max snaží. Nejde o nic zlomového, spíš je to kontinuální pnutí. V obou případech je to zvládnuto velmi střídmě.

Zrovna tuhle rovinu na LiS oceňuji, ačkoliv hru jinak nemám příliš v lásce - nakonec je zcela lhostejné, zdali jsou Max a Chloe nejlepší kamarádky, nebo tam jde i o něco víc. Běží tam o mimořádně silné pouto mezi dvěma lidmi, nikoliv o druh tohoto pouta.
@Bellerofontes (17.06.2019 18:05): Že tam něco není řečeno či předváděno explicně neznamená, že to tam nemůže být přítomno skrytě, metaforicky - ale to bych to nejdřív musela dohrát, abych k tomu mohla říct něco bližšího, wtz.
Já se teda sprchoval i v 9 a nepřišlo mi to nějak zkažený. Asi je Jab nějak podivně zvrhlej.
@rikuhahl (17.06.2019 13:29): Tak jako chlap se nepředstavuje, nemluví ani nevypadá a vlastně mě vůbec nenapadlo přemýšlet, že by vypadala na 18 nějak divně.

@Jab (17.06.2019 14:05): Do sprchy? OK, možná to přece jenom dohraju. :D
Já předpokládám, že za jejím (i ostatních) character designem stálo nějaké rozhodnutí a v tom se vyskytovalo víc důvodů, než aby byla cute.
Klidně by konfrontace jejího zjevu s okolím to mohla být metafora ztráty jakési mýtické nevinnosti, ostatně, ono je celé LiS coming of age story, jeden z důvodů, proč jsem to záhy přestala hrát, moc tyhle příběhy nemám ráda a většinou mě ty postavy serou, což Max zdatně činila.
Ale mohl by to být zajímavý materiál na nějakou hlubší analýzu.
@Sadako (17.06.2019 13:27): Tak leda jejich stíny. :) Resp. neviděl jsem ve hře zatím situaci, kdy by vypadala více jak na čtrnáct (o jejím chování nemluvě). Nicméně granted, přímo se na to nezaměřuji. A ten styl grafiky také "sexualitu" trochu ubírá všem postavám. Důležité to ale není. A ani neprosazuji prsaté adventurní hrdinky. Jen mi to přijde jako zajímavý kontrast, kdy je imho schválně "nevinná", aby ji, z mně zatím neznámého důvodu, stavěli autoři do situací, kdy je právě tenhle aspekt konfrontován s (často nehezkou) realitou. Btw že ji mám vzít na začátku druhé kapitoly do sprchy... V tu chvíli jsem se chytil trochu za čelo. Ale naštěstí tady to ještě autoři udrželi nakonec v nějaké snesitelné úrovni.

@Tulareanus (17.06.2019 13:32): I stran přijetí odpovědnosti, kdy kolikrát navrhne (Kate nebo někomu jinému) nějakou cestu a pak tě upozorní na rewind, páč se bojí následků. I přes tu schopnost to hraje dost na jistotu, kdy se kolikrát ozve až v dosti sebestředném stylu. Také se dost nervózně se ošívá při kontaktu s lidmi. Co píšeš je ale také aspekt.

Nicméně... Jeví se mi pravděpodobné, že autoři sledovali i jiný důvod níže uvedeného kontrastu než jen "uspokojení" distributora. V tom případě bych se ale raději téhle diskuzi věnoval až po dokončení hry.
@Jab (17.06.2019 08:06): Nejaké príklady? Hral som to už v 2015 a presne si to nepamätám. Nevyspelosť chápem asi z časti v tom, že zatiaľ čo okolo Max vybuchujú u postáv hormóny a podobne, ona je v tomto pasívna. Tak si to i ty myslel?
@Jab (17.06.2019 08:06): Francie je Japonsko Evropy, takže dokoknalý stav. Jejich myšlenkový pochody jsou občas trochu bizár, ale když to takhle zmiňuješ, nikdy mě nenapadlo na Max takto nahlížet. Zajímavě si to zpozoroval. :)
Trochu mě začínají cukat koutky z té kombinace absence sekundárních pohlavních znaků a mentální nevyspělosti u hlavní hrdinky spolu se snahou ji v některých scénách dodatečně sexualizovat. Až si říkám, zda se autoři nechtějí zavděčit japonskému vydavateli. :)
@Sadako (16.06.2019 22:43): Slovíčkaření, nic víc. Pokud sis toto prosté slovní spojení interpretovala nějak urážlivě, budiž. not my problem. :) Mohl jsem to napsat jinými způsoby, význam by se však nezměnil.
Kdykoli někdo napíše něžné pohlaví, představím si antropomorfizovaný penis hladící štěně.
Ty jo tady se rozjíždí debata o chození s herníma hrdinkama, to koukám. Ok, takže kdo by chtěl chodit třeba s Kate Walker:)?
@Vurhor (16.06.2019 16:55): Právě ta chaotičnost je v dlouhodobém horizontu naprosto nepoužitelná. Můžeš doufat, že z toho vyroste, ale co když ne? Já bych do takového vztahu svůj čas neinvestoval.

Btw: odkaz :)
@Vurhor (16.06.2019 15:32): Moudrá slova pravíš, něcht jsou navěky vytesána do svatého kamene. :)

Co se vzhledu týče, asi bych bral všechny.... možná až na tu macatku. Neříkám, že bych měl něco proti troše tuku, ale jediná interakce s ní spočívala v tom, aby jsem dohlédl na její oplácanou kýtu. :D Navíc se mi nelíbí její artikulace.

Mrška jako je Chloe by mě normálně odrazovala, ale ten její rock/punk styl to tak nějak kompenzuje :)
@pajmič (16.06.2019 13:50): Najít holku jako April v realitě by pro mě bylo jako nalezení Svatého grálu. Aspoň teda tou povahou. Ale Max bych z toho ženského výběru LiS asi taky bral nejvíc. Jsou tam jinak totiž samé pozérské umělkyně, nudné dámičky a uťáplé pánbíčkářky. :)
V Before the Storm bych ale měnil za Steph Gingrich - ženský PíDžej dračáku... ach <3
Dle Vurhorova profilu je v podstatě April jeho virtuální holka, takže je asi třeba vážit slova. :D TLJ jsem nehrál, mám k dipozici jen velmi kusé informace o dívčině. Přesto však si dokážu představit, že se páni Frantíci, do jisté míry, inspirovali.
@Jab (komentář): "Max je charakterem dost podobná April z TLJ"
No... no... :D
Na rozdíl od Max nebyla April zas taková melancholická zasněná milenialka.
Prý je celá ta série často ve slevě za pár eur. To si počkám raději. :)
@SedllY (08.03.2018 23:03): Je tu holt taková zvyklost rozdělovat epizodický hry do jednotlivejch profilů. Já jsem zrovna z těch komu to vyhovuje. Ale nějaká podoba celkovýho hodnocení se diskutuje.
Proč není hra i její hodnocení jako celku?.. :) Přecejen je to jedna hra v 5 epizodách.. :)
@Coldplaz (01.11.2017 15:49): Z počátku, než jsem se do hraní pustil, tak jsem měl ke hře stejné předsudky jako ty (teenage drama, americká střední škola, cestování časem, americké puberťačky jako hlavní postavy, všichni youtubeři z téhle hry šíleli atp.), ale už na konci první epizody jsem měl takové tušení, že tahle hra je něco mimořádného a nemýlil jsem se. :)
Life is Strange má určité svoje chyby a nedostatky a není jich málo, ale nikdy mě žádná hra nechytla za koule tolik jako toto. Příběh, postavy a jejich uvěřitelnost, dabing, hudba, atmosféra... Prostě "truly masterpiece". :) Určitě bych tomu dal šanci. Ale pokud jsi na youtube viděl už nějaké spoilery (včetně třeba konce), pak věřím, že hraní postrádá trochu smysl a chápu tvojí nemotivaci se do toho pustit.
@M.a.t.t. (01.11.2017 15:43): No po tých vidách neviem či to mám záujem hrať, možno niekedy keď nebudem mať naozaj čo robiť, ale celé to pôsobí ako nejaká teenage dráma spojená s light sci-fi, takže naozaj nič pre mňa.

Zombies tiež nemám rád, ale prvá séria Walking Dead ma aspoň zaujala dobrými postavami ktoré boli o dosť sympatickejšie.
@Coldplaz (01.11.2017 15:34): Čiže ako som si myslel, odborníkov, ktorí sa vyjadrujú k niečomu, čo reálne nehrali/nevideli, máme najradšej ;)

Nemám problém s tým, že hra nesadne každému (asi ako všetko), ale ver tomu že z videa ako pasívny účastník nedokážeš plnohodnotne podchytiť všetko čo hra ponúka. A to nielen čo sa týka príbehovej, ale aj hernej stránky. Čím nevravím, že by sa tvoj názor musel nutne zmeniť, len veľmi nechápem tú zaujatosť. Ja som totiž doteraz žil v zjavne mylnom názore, že tí čo niečo naozaj hrali/videli o tom asi vedia trochu viac ako tí ostatní.
@jones1240 (31.10.2017 18:23): Vidíš, a já to mám přesně naopak. Night in the Woods mě po několika nadšených reakcí docela zklamala. 100 lidí - 100 chutí. Tak zklidni hormon a nech ostatní, kterým se LiS líbila, na pokoji :)

A btw, video jsem neviděl, ale už jen ten název "An actual review..." mi zní dost arogantně a kokotsky, páč něco jako "An actual review" neexistuje. Překvapuje mě, že to někteří lidi pořád dělají :/
Konečně pravdivá recenze na tuto neskutečně a zbytečně vychvalovanou uměle a na city schválně tlačící blbost. Jo a také informace o Night in the Woods u kterého nechápu že ho všichni už nehrajete a netvrdíte jak je to dojemná a skvělá věc :D Protože Night in the Woods je kvalitně, více lidsky napsané Life is Strange říznuté Twin Peaks a Murder Mystery :)
Tyvole pajmič nechápe humor, protože je triggered kvůli poznámce o malejch prsou. A myslí si, že na základě malejch prsou dá někdo menší hodnocení :D A pak kdo to tady bere osobně :D