Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Leo's Fortune

Leo's Fortune - HD Edition

1337 & Senri AB •  BlitWorks (PC, PS4, XOne)
23.04.2014
08.09.2015
11.09.2015
kompatibilní
64
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ocitnete sa v roli malého chlpatého a fúzatého tvora s menom Leonard. Leo bol vynikajúci inžinier, ktorý vynašiel množstvo vynálezov a zariadení. Bol bohatý, šťastný a nič mu nechýbalo, až kým sa jedného rána nezobudil a zistil, že mu záhadný zlodej ukradol všetko zlato. Zlodej však vyhadzoval zlato po častiach a Leo sa rozhodne vydať po jeho stopách.

Leo’s Fortune je plošinovka založená na fyzikálnych hádankách od švédskych vývojárov 1337 & Senri. Hra ponúka 24 levelov preplnených pascami a nepriateľmi. Cesta vás povedie rôznymi prostrediami, cez lesy, po zasnežené hory a pirátske mestá.

Po zdarnom ukončení sa odomkne hardcore mód, v ktorom musíte prejsť hru bez jediného úmrtia.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Dá se říct, že je to moje první hra, kterou jsem si koupil na google play aniž bych ji předem vyzkoušel nebo shlédnul gameplay. Dával jsem spíše důraz na uživatelské hodnocení a komentáře. A popravdě, ani na chvíli jsem tý stovky nezalitoval. Po spuštění menu mě uvítala pohádková hudba a mužský hlas s prazvláštním přízvukem, který se velice podobá Amadeusovi ze série Trine. Již tato skutečnost u mě vyvolala šťastný pocit a já se pustil do hraní. Hra nabízí graficky nádherné lokace a sympatického hrdinu, který vypráví příběh, ale zároveň vypouští různé komentáře po úspěšném zdolání nějakého puzzlu.

Hádanky nejsou tak složité, ale nebezpečí číhá na každém kroku. A když myslím nebezpečí, tím myslím skryté nebezpečí. Ani po třetím dohrání jsem nebyl schopen si zapamatovat různě voje*ávky. Tuhle se propadne plošinka, zde bodce vypadají jako obyčejná skála, tohle vás rozmáčkně, tohle rozdrtí...zkrátka ani na chvíli hráč nesmí polevit v ostražitosti, jelikož to znamená smrt. Každý level je hodnocen 3 hvězdičkami. Pro první hvězdičku stačí sesbírat všechny mince (to zvládne každý), pro druhou stačí level přejít do jisté časomíry (ještě se dá), pro třetí už ale páni vývojáři chtějí zdolání úrovně bez smrti (impossible). Ono vlastně může být nějaké hodnocení člověku u zadku, pokud ovšem se chce dostat do bonus levelu, kde jsou právě tyto hvězdičky potřeba a zábavnost díky těmto levelům opět o něco narůstá.

Být toto nějaké android fórum, rozhodně bych vytknul občas kolísavé ovládání u kterého jsem se něco navztekal, hlavně u částí, kde se musí Leo jakoby nafouknout. U PC verze to již snad je vyřešeno lépe. Co rozhodně zamrzí je krátkost, hra nabízí do dnešního dne pouze 24 úrovní, z nichž prvních dvanáct dáte za pět minut a druhou za deset. Člověka by to tak neštvalo, kdyby byly postupně vydávány třeba další.

Nakonec zmíním, že hra má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem měl tu možnost slyšet. Tenhle typ hudby je prostě moje top a jsem vážně rád, že nějaký kristmeister uploadoval soundtrack na youtube (trošku jsem si pohrál s .obb souborem v telefonu).

Nicméně doufám, že autoři uvažují alespoň o pokračování, jelikož hra má veliký potenciál.

Pro: grafika, hudba, Leo, hádanky a pastičky

Proti: bohužel pro někoho krátké nebo obtížné

+9
  • PC 80
Co to?! Rodina vás okradla o všechno jmění? A to si jako necháte líbit?! Pokud ne, a vydali byste se přes všemožné pasti vymlátit vaše peníze z příbuzných, tak je tahle hra přímo pro vás. A pokud ano, tak si to taky zahrajte. Tohle je jedna z mála her na Android, co opravdu stojí za ty prachy. Je to oddechová skákačka, kdy je hlavní důraz kladen na interakci Lea s prostředím, a tak v jednom kuse skáčete na tlačítka, hýbete s táhly, a podobně. Hra je poměrně krátká, já ji dohrál asi za 3 hodiny. Každopádně je to lepší investice než deset cukrových bomb do Candy Crushe.

Pro: Grafika, dabing, příběh, dobré ovládání

Proti: Je kratší, když není v akci tak je docela drahá

+8