Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 80
Dá se říct, že je to moje první hra, kterou jsem si koupil na google play aniž bych ji předem vyzkoušel nebo shlédnul gameplay. Dával jsem spíše důraz na uživatelské hodnocení a komentáře. A popravdě, ani na chvíli jsem tý stovky nezalitoval. Po spuštění menu mě uvítala pohádková hudba a mužský hlas s prazvláštním přízvukem, který se velice podobá Amadeusovi ze série Trine. Již tato skutečnost u mě vyvolala šťastný pocit a já se pustil do hraní. Hra nabízí graficky nádherné lokace a sympatického hrdinu, který vypráví příběh, ale zároveň vypouští různé komentáře po úspěšném zdolání nějakého puzzlu.

Hádanky nejsou tak složité, ale nebezpečí číhá na každém kroku. A když myslím nebezpečí, tím myslím skryté nebezpečí. Ani po třetím dohrání jsem nebyl schopen si zapamatovat různě voje*ávky. Tuhle se propadne plošinka, zde bodce vypadají jako obyčejná skála, tohle vás rozmáčkně, tohle rozdrtí...zkrátka ani na chvíli hráč nesmí polevit v ostražitosti, jelikož to znamená smrt. Každý level je hodnocen 3 hvězdičkami. Pro první hvězdičku stačí sesbírat všechny mince (to zvládne každý), pro druhou stačí level přejít do jisté časomíry (ještě se dá), pro třetí už ale páni vývojáři chtějí zdolání úrovně bez smrti (impossible). Ono vlastně může být nějaké hodnocení člověku u zadku, pokud ovšem se chce dostat do bonus levelu, kde jsou právě tyto hvězdičky potřeba a zábavnost díky těmto levelům opět o něco narůstá.

Být toto nějaké android fórum, rozhodně bych vytknul občas kolísavé ovládání u kterého jsem se něco navztekal, hlavně u částí, kde se musí Leo jakoby nafouknout. U PC verze to již snad je vyřešeno lépe. Co rozhodně zamrzí je krátkost, hra nabízí do dnešního dne pouze 24 úrovní, z nichž prvních dvanáct dáte za pět minut a druhou za deset. Člověka by to tak neštvalo, kdyby byly postupně vydávány třeba další.

Nakonec zmíním, že hra má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem měl tu možnost slyšet. Tenhle typ hudby je prostě moje top a jsem vážně rád, že nějaký kristmeister uploadoval soundtrack na youtube (trošku jsem si pohrál s .obb souborem v telefonu).

Nicméně doufám, že autoři uvažují alespoň o pokračování, jelikož hra má veliký potenciál.

Pro: grafika, hudba, Leo, hádanky a pastičky

Proti: bohužel pro někoho krátké nebo obtížné

+10
  • PC 80
Co to?! Rodina vás okradla o všechno jmění? A to si jako necháte líbit?! Pokud ne, a vydali byste se přes všemožné pasti vymlátit vaše peníze z příbuzných, tak je tahle hra přímo pro vás. A pokud ano, tak si to taky zahrajte. Tohle je jedna z mála her na Android, co opravdu stojí za ty prachy. Je to oddechová skákačka, kdy je hlavní důraz kladen na interakci Lea s prostředím, a tak v jednom kuse skáčete na tlačítka, hýbete s táhly, a podobně. Hra je poměrně krátká, já ji dohrál asi za 3 hodiny. Každopádně je to lepší investice než deset cukrových bomb do Candy Crushe.

Pro: Grafika, dabing, příběh, dobré ovládání

Proti: Je kratší, když není v akci tak je docela drahá

+8
  • Android --
Jelikož jsem vyrůstal v devadesátých letech, vyzkoušel jsem ve svém pařanském životě tuny plošinovek. Ale kromě Pitfall: The Mayan Adventure, The Lost Vikings a obou dílů Jazze Jackrabbita jsem žádnou jinou nedohrál. Když jsem se před lety vrátil k hraní, a sice na tabletu, zavzpomínal jsem na mládí a pár plošinovek jsem si zakoupil. A při jejich hraní jsem shořel jak papír. Na hraní rychlejších a akčnějších her na dotykové obrazovce jsem totiž levej jak turecká šavle. Navíc jsem obvykle přesvědčený, že jsem to pitomé tlačítko zmáčknul a ten krok navíc jsem rozhodně neudělal. Zkrátka když necítím tlačítka, vítězí má paranoia a já jsem si jistý, že se mnou hra nehraje fér.

V Leo's Fortune tohle rozhodně nehrozí. Pohyb je vyřešen velice jednoduše a to tak, že levým palcem posouváte do stran, čímž ovládáte pohyb, a pravým palcem při posunutí nahoru našeho hrdinu nafouknete a při posunutí dolů jej přimáčknete k zemi. Což zvládne i úplný lempl. Tedy i já. Myslím si, že pro plošinovku primárně určenou pro mobilní zařízení je to naprosto jednoduché a vyhovující řešení.

O co vlastně ve hře jde? Leo je vysloužilý vynálezce, který si užívá zaslouženého odpočinku a hlavně vydělaných peněz. Jednoho rána se ovšem probudí a zjistí, že veškeré jeho zlato zmizelo. Naštěstí byl zloděj neopatrný a značnou část jej vytrousil cestou. Leo se tedy vydává po zlaté stopě, aby odhalil, který z jeho příbuzných má krádež na svědomí.

Leo ovšem není obyčejný člověk. Je to jakási chlupatá koule, která se umí v případě potřeby nafouknout a tímto způsobem dokáže plachtit. Jeho cesta jej provede 5 kapitolami a celkem 20 úrovněmi (plus 4 bonusovými). Leo se tak postupně podívá do dolů, přístavního města, na poušť, do hor a na závěr do továrny. Aby to neměl snadné, čeká ho spusta skákání, plachtění, potápění a na několika místech i pár jednoduchých hlavolamů. Nesmí samozřejmě chybět spousta bodáků a pohyblivých či rotujících plošinek. Naštěstí ho nečekají žádní nepřátelé, protože i bez nich je jeho pouť místy opravdu nelehká.

Každou úroveň lze splnit na tři hvězdičky. První hráč získá po sebrání všech mincí, druhou pokud se mu podaří v úrovni nezemřít a třetí pokud stihne dojít do cíle v určeném čase. Tu první se asi podaří získat každému, protože všechny mince jsou jasně viditelné a většinou i bez obtíží dosažitelné. V určeném čase se také do cíle několikrát podíváte, i když spíše to bude v počátečních úrovních. Ale získat hvězdičku za průchod bez úmrtí hlavního hrdiny, to už je solidní výzva. V Leo's Fortune budete umírat. A to tak že hodně. Ať už proto, že spadnete z plošinky nebo se střetnete s bodáky, ale hlavně v pozdějších částech hry to bude z důvodu, že někam šlápnete nebo skočíte a než se stačíte rozkoukat, něco na Lea spadne nebo ho srazí a podobně. V takovém případě se naštěstí neopakuje celá úroveň a hra vás jen posune a malý kousek zpět, takže po několika pokusech se vám nakonec podaří i náročnější pasáže zdolat.

Leo's Fortune je poměrně krátká hra, kterou lze dokončit za 2-3 hodiny. Ale díky příjemnému ovládání, dobře vybalancované obtížnosti, kvalitnímu level designu, nádherné grafice a výtečnému hudebnímu doprovodu je to čas strávený nanejvýš příjemným způsobem. Takhle si představuji ideální plošinovku na tablet.

Pro: Ovládání, obtížnost, level design, grafika, hudba, dabing

Proti: Neškodilo by pár levelů navíc

+6