King's Quest - Chapter IV: Snow Place Like Home

27.09.2016

Královna Neese/Vee (záleží, koho jste ve třetím díle upřednostnili) porodila zdravá dvojčátka - dceru Rosellu a syna Alexandra. Novopečení rodiče jsou z ratolestí trochu vyjukaní, ale to se rychle poddá. Dítka úzkostlivě sledují, každému brouknutí se snaží porozumět a hledají za ním ono vytoužené první slůvko.

Když už si království Daventry myslelo, že je Grahamova smůla definitivně zažehnána, přichází další rána osudu. Klidné období se jediným lusknutím prstu proměňuje v noční můru. Malý Alex je unesen. Oním únoscem není nikdo jiný než známá firma – egocentrický syčák Manny (Manannan), jehož zhrzenost a ješitnost již překročila veškerou soudnost.

Manny – starý nepřítel, odpůrce všeho dobrého, nepřestává pokoušet. Ve dne v noci nám klade těžké nástrahy. Od začátku je jasné, že se nezastavíme v půli cesty, dokonce ani v případě, že se pouť změní ve svah nebo spád. Do lstivých osidel Manannana se polapit nenecháme. Sir Graham je odhodlán pohnout nebem i zemí, aby svého potomka zachránil.