Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

King's Quest - Chapter III: Once Upon a Climb

82
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
adventura > interaktivní film
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.04.2016 PCPS3PS4X360XOne
Vývojáři:
The Odd Gentlemen
Oficiální stránky:
http://www.sierra.com/kingsquest
King's Quest je znovuoživením slavné stejnojmenné série populární především v 80. a 90. letech minulého století. Tentokrát jde u King's Quest o epizodní formát, kdy další z celkových pěti kapitol jsou vydávány postupně v průběhu roku 2015 a 2016. Nejen epizodní formát je ale specifikem rebootu - King's Quest: The Complete Collection také z tradiční point n' click adventury změnil svůj koncept na více moderní a uživatelsky přístupný po vzoru produkce Telltale Games. Vizuálně je KQ zpracován v cel-shade 3D grafice, která umocňuje pohádkový dojem.

Třetí kapitola, Once Upon a Climb, přidává do hry jeden z těch zásadnějších momentů celé série: úplně první setkání krále Grahama s jeho budoucí ženou, královnou Valanice. Odtud ostatně pochází i název epizody, protože Graham najde svou vyvolenou ve vysoké věži. Na vás je svou budoucí ženu dostat z věže a osvobodit ji ze spárů šílené čarodějnice Hagathy. One Upon a Climb tak do nové série přidává špetku romantické komedie...


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Once Upon a Climb je výborná epizodka, jenž vlastní snad vše, co by každá kvalitní pohádka měla mít. Chrabré rytíře, narcistické rytíře, velkou věž, ježibabu, krásné princezny a zajímavou zápletku, která mě uchopila za pačesy od počátku do konce.

Graham vyrostl v pořádného chlapáka, a jako každého muže ho přepadne touha po lásce ženy a po dobrodružství. Graham své dobrodružství dostane, avšak ne způsobem jaké by očekával a velmi brzy zjistí, že získání pravé lásky je težší než skolit toho největšího draka nebo vyšplhat po té nejvyšší věži.

Hlavní premisou tohoto příběhu je princezna....nebo přesněji řečeno, princezny.
Každá s jiným vzhledem a povahou. Bylo by velice prosté si vybrat jednu z noblesních dívčin a odejít. Ovšem tak jednoduché to není. Tato epizoda je v tomto směru velice chytře konstruována a místo jednoduché bipolární volby pro vás připravila dynamický rozvoj vztahu skrze vaše činy a rozhovory. Dokonce i hádanky jsou elegantně vloženy do postupu příběhu. Hra tak pro vás tímto způsobem vybere vaší dokonalou partii. Působí to velmi přirozeně a nenuceně..
Spolu s chytrým scénářem a humorným pojetím vznikne dílo, dle kterého by si jiné hry s romantickou stránkou mohly vzít příklad. Once Upon a Climb je vskutku učebnicový příklad toho, jak správně vyprodukovat milostný trojúhelník. Obě vznešené dámy jsem si okamžitě oblíbil, stejně tak nečekaně i onu "zlou" vládkyni věže. Kéž by to bylo delší.

Once Upon a Climb je milá, vtipná, dojímavá, akční a v podstatě i morálně poučná. Soustředí se na aspekty, které tato série umí nejlépe a výborně je aplikuje. Vynikající dabing a výborná hudba je jen třešničkou na věži. Tato epizoda má vše a je opravdu škoda, že nadcházející epizody na její kvalitu nenavázaly.


+4