@Garret (21.02.2018 22:01): Právě jsem kvůi tomu zabil den instalováním nových vnitřností a přemýšlením proč kurva na W7 s nima nejedou klávesnice a myš a bambilion dalších věcí během toho. A všechno jsem to nakonec vyřešil, takže jestli to dneska pustim a pořád tam budou ty několikavteřinový výtuhy s 100% CPU spikama, tak mě asi jebne, páč jinak to stockový 2500k dávalo celkem přijatelně...
Couvám, bandita mě praští palcátem. A víte, co se stane ve hře? Magnet mě přitáhne k nejbližšímu nepříteli. Dopředu. Dobrý, zdravím Dana "realistická hra" Vávru, nechť si tohle společně s alchymií plnou zázraků sbalí a vyrazí směrem k Hoře Výmluv, tam bude jako doma <3
@Stanley (25.02.2018 08:52): nemyslím si, že je to problém systému. sedmičky jsou normálně podporované a psané i jako doporučená konfigurace, pouze to zřejmě na nich moc neřešili a neladili. časem by to mohli vychytat patchem... W3 v Novigradu mi "jen" škubal, ale nebylo to ani zdaleka tak velké zamrzání, jako tady.
Dole se už řešilo, ale můžu potvrdit. Po přechodu z Win 7 na Win 10 (s totožným hardwarem) zmizely občasný záseky CPU. Podobně se choval i Witcher 3 v Novigradu, ale ten jsem "přetrpěl" v sedmičkách. Tady hry už zřejmě naráží na omezení návrhu starých Windows?
U koho si mohu trénovat vylamování zámků na začátečnických úrovních?
Některý ty bonusy jsou boží :D alfa samec - byl jsi ukojen a je to poznat, charisma + 2 :D - to mě vrátilo do mládí!
@Luďa (24.02.2018 21:57): No já nevím jistě, jestli je to bug, ale jestliže někam doběhnu, kde očekávám, že někoho potkám, hlavní postava nic neřekne a najednou se sepne další úkol, tak mi to příjde podezřelé.
@sxg (24.02.2018 21:56): Jestli je to ten, co myslím, tak má na sobě světlé oblečení a pohybuje se normálně dole u lešení a u kameníků - teda pokud jsi v té fázi, kdy tam děláš výslech...
@Hoonza (24.02.2018 20:48): Aha, on je to bug. Já už tenhle quest měl a pochopil jsem to po tom doběhnutí do mlýna tak, že mám podat hlášení, protože z mlejna vzali roha. No ale bylo mi to takový divný. Každopádně už jsem hrál asi dalších 5 hodin od toho questu a problém se savem nemám.
Právě se mi tato hra úplně rozpadla pod rukama. Na konci questu trestající kámen, kdy jsem měl v noci doběhnout do mlýna zastavit toho borce, jehož jméno jsem zapomněl, se mi najednou spustil jiný úkol, že prej mám podat hlášení o vyšetřování - které ale neskončilo, protože jsem tam ještě nedoběhl a nic jsem neviděl. Bylo mi jasné, že se zase něco posralo, tak jsem dal načíst poslední autosave s tím, že tam doběhnu znovu a copak se asi nestalo - ULOŽENOU POZICI NEJDE NAČÍST... Nejen, že nejde načíst poslední save, ale on nejde načíst žádný save! Aspoň teda žádný z těch, který by mě nevrátil o X dní zpět. Takže 51 hodin strávených ve hře se prostě spláchlo do hajzlu! Děkuju warhorse, za to, že jsem dostal alfu, za kterou jsem si připlatil... A kdy teda bude ta plná hra?

EDIT: Zjistil jsem, že nefungují všechny autosavy a savy po spánku, save ze sejvovice mi načíst jde, ale to znamená vrátit se o několik questů a hodin zpátky! FUJ!
Pro místní warhorsáky: ty textury (zdi, schody, dveře) mizejí poté, co jsem třeba půl hodiny v options. Pak se vrátím do hry a textury jsou pryč.

Jinak je hodně zajímavý pocit potloukat se po světě s mečem u pasu a vědět, že na vás nikde nezaútočí žádná zombie.

Jinak já v tom hrozně vidím Gothic. Včetně těch nedokonalostí, kdy třeba předběhnu quest nebo některé NPC potkám jinde než chtěla hra atd., ale už to, že tam ta náhodná setkání jsou, je super.
@StriderCZ (24.02.2018 16:59): Maximum ne. Vávra někdy minulý týden řekl, že by chtěli do budoucna ty verze pro PS4 Pro a XOX ještě trochu vyšperkovat, právě protože ta hra je nevyužívá naplno.

No jestli budou šperkovat, tak hlavně ať vyšperkují ty obličeje a dřevěné animace. Jasně, kosmetické blbosti, ale když už jsou ty prachy, škoda to nedotáhnou na stejnou úroveň jako je zbytek hry.
O 4.00 som vyrazil do tábora lapkov, mysliac si, že ak to stihnem, prekvapém ich ešte v posteli. V lese bola taká tma, že ani Sýčka som nemal ... Po ceste pěšinou v absolútnej tme, som nechtiac do niekoho vrazil, takže som otočil koňa a šiel sa pozrieť čo to bolo ... a začali sa diať veci ...
PS: vyšiel som z hry a kúpil aj to OST a aj ten book. :D
@Garret (24.02.2018 16:46): Chápu nadšení. Ještě tak před rokem jsem si o KC:D mohl jen nechat zdát ( dýchavičný NTB). Ale nákup Xboxu one X situaci radikálně změnil a jsem velice rád, že se z téhle hry stala moje osobní " launchová" pecka. Která těží z konzole maximum...
no nic, nový komp připraven na pořádné zapejkání. Kingdome Come here I come! jinak s W10 už nahodilé zamrzání hry zmizelo, takže pokud někdo jede na W7, asi bude mít problém do doby, než to vyřeší patch (jestli vůbec).
Tak jsem se taky dostal k farářovi. Vážně epické!! :D tleskám, jásám a těším se na další hraní. Zároveň se bojím, že to nadcházející RPGčka budou mít hodně těžké.

Taky hodně potěšilo, že jsem cestou k jednomu cíli potkal po cestě dva ozbrojence. V cíli mi pak řekli, že už se po dotyčném ptali dva lapkové a že se jich mám pokud možno zbavit. Hodně umocňuje zážitek, že se tam potloukají už od začátku a ne že se spawnou.
@Walome (24.02.2018 00:23): Tu pitku jsem bohužel nesplnil ... jsem to hrál tak, jak to je u mě doopravdy, takže nechlastám a bohužel jsem o to přišel :( budu muset najít na netu video, protože mi říkal brácha, že to stojí za to.
Pobavil Danův rozhovor na Indianovi:

- Tak co Dane, jak se ti líbí tvoje hra?
- Nevim, ještě jsem to celé nehrál.
- Cože?!! Jak to?
- Čekám na patche.
Tak jsem chtěl jít už dávno spát, ale hra mě nutila zůstat vzhůru. Pitka s knězem v Úžeticích je geniální, všechny ty kecy o kázání, to klení, ta písnička (!). Celkově se mi líbí, jak tam občas propašujete češtinu <3
Trošku mě trápí, že když zabiju v lese pytláka, který je naprosto osamocen (sotva tudíž mohl někdo nahlásit ztrátu předmětu), tak ke mě ve městě přiběhne strážnej, prohledá mě a "Koukej ty kradený věci vrátit!" Ten by snad poznal i kradenej sejra podle pachu! :-D
Sakra tak si konečně vyšetřim čas a náladu na tu 90' na české televizi s Vávrou a on je tam jen 20 minut :D
@appolo15 (23.02.2018 19:30): OK díky. Tak prcka mám už za sebou. Úplně jsem vynechal totiž ten trénink u Bernarda s pokročilou technikou. Když jsem ho totiž potkal jinde, měl v rozhovoru jenom ten trénink za prachy a tak mě nikdy nenapadlo, že u kolbiště má i jiný možnosti v rozhovoru.
@Luďa (23.02.2018 16:47): Drtivá většina vedlejších úkolů nelze prošvihnout. Já jsem tu paní odbýval po celou hru ačkoliv říkala, že ta svatba bude už brzy a neskončilo to dokud jsem nevstoupil do jedné hlavní mise, přičemž mě hra o ukončení vedlejších misí předem varovala.

Mise, jež lze prošvihnout, obvykle spočívají v tom, že se musíš s někým sejít o půlnoci nebo v jinak konkrétně vymezeném čase a i tak některé přetrvají.

Já jsem prcka porazil na druhý pokus s opraveným kumánským brněním, jedním lektvarem na vitalitu a s válečným kladivem a uměním s palcáty úroveň 6/7. Podle mě to je silně podceněná kategorie zbraní, neboť skolí
plně obrněné soupeře v pár zásazích a nezáleží na tom, jestli míříš na obrněnou část protivníka, či ne. Při porovnání s mečem mi přijde drtivé poškození efektivnější, jak možnost krvácení.
@Guldy (23.02.2018 16:05): Hm tak podle všeho jsem přišel na ten quest docela nenaskilenej. A to jsem si se hrou dával na čas a dělám spíš vedlejší úkoly. Zároveň jsem se ale moc necoural, protože jsem se bál, že přijdu o nějaké questy, když všude slyším, že hra na hráče nečeká. Komba jsem se od Bernarda asi žádný neučil, mám jenom dvě jako perk, jenže je nestihnu udělat, protože máchám pomalu mečem. Perfect bloky se snažím dělat, když se mi ale povede, Henry nestihne většinou udělat protiútok. A souboj s Prckem většinou skončí tak, že mě sekne z jedný strany, a i když hnedka zmáčknu blok, nestihnu už vykrýt ránu z druhý strany, protože se Henry sotva vzpamatovává z tý první rány a tak to dopadne co rána to moje heknutí a chcípnu na Prckovo kombo, pokud do mě zrovna mlátí co mu stamina stačí.

Asi to loadnu před bitvou a půjdu trénovat a perkovat. Kolik dní se cca můžu bezpečně poflakovat po světě po zadání questu, aniž bych ho prošvihl, jestli se to dá nějak zobecnit na takový ty zřejmý případy, kdy je před bitvou nebo mi paní z Talmberku dá za úkol sehnat věci na svatbu?
@Gordon (23.02.2018 15:22): LOL .. ale protoze ve hre nejsou draci a ani jedinej pokemon, tak finalni verdikt vypada jak vypada ... snad to opravi nejake pristi patche (eg. alespon toho pokemona)
@Luďa (23.02.2018 15:41): Na zacatku souboje se ujisti, ze nekrvacis. Pokud ano, pouzij z inventare obvazy. Pokud uznas za vhodne, ze chces pouzit metodu luku, natahni ho na max. a jednim dobrym headshotem bys mel vyhrat. Ujisti se, ze na ten luk mas minimalni pozadavky, tzn., ze splnujes jeho requirements a nesviti ti zadny cislo v infu itemu cervenou barvou.

Jinak na melee souboje je potreba delat perfect bloky. Take neni na skodu umet nejake to kombo. Pro zacatek je uzitecne to, ktere te nauci jako master strikes Bernard, kdyz za nim v openwordu zajdes. Pak existuji samozrejme i jine metody, jak bojovat..
Ten Prcek je trošku overpowered ne? Do teď jsem neměl žádný problém v soubojích, v bitvě jsem neumřel ani když sem byl obklíčenej a najednou umřu při 1v1 už po 20. :( Dává tam hrozně strašně rychlý komba. Vykreju tři seky z jeho komba a další už mojí obranou kvůli stamině projde. A takhle mě udolá postupně. Zkoušel jsem na něj jít i lukem, dva šípy než na mě naběhne a stejně nekrvácí zmetek. Už mě to ani moc neba, protože na každej můj pokus musím čekat skoro minutu než se to načte na PS4. :(
Na Novinkách jsem už pár recenzí viděl jak na hry, tak na filmy .. :D neskutečné.