@Charllize (26.02.2018 10:58): no přesně, nasrat :)

@valcik (26.02.2018 10:54): jo však já uznávám, že ta hra je rozbitá a je to prakticky zmetek, ale baví mě to neskutečným způsobem, vlastně jsou to úplně nové pocity. Ale nikdy bych se za tu hru nepral a neříkal "NEVADÍ ŽE JSOU TAM BUGY, TY JSOU VŠUDE, KUP SI TO!!!", je to hodně individuální.

Na druhou stranu mi to přijde už jako děsně vyčpělý téma :) řešit 2 tejdny bugy ve hře.
@GodOfTheSick (26.02.2018 10:48): +1

Jsem ale rád, že už to koupil milion jiných a ve Warhorse tedy budou mít peníze na patche. Osobně ale budu hrát, až bude většina bugů opravených a nebude docházet k drastickým poklesům fps.
@90210 (26.02.2018 10:29): Ty víš, že já umím ocenit kvalitní hejt, ale nejde získat plný dojem z krátké ukázky... já o tom vím své, také jsem dělal závěry na základě krátké ochutnávky. Ale je fakt, že já hraju podle pravidel. Když jsem si na zkoušku vyvraždil hostinec, tak to bylo taky celkem komický. Stojím nad mrtvolou hostinskýho s krvavým mečem v ruce a jeho žena na mě "Ahoj, Jindro, jsem ráda že ses stavil." Ale už jen to, že ten meč je krvavej, je prostě cool.

@GodOfTheSick (26.02.2018 10:48): popravdě, čím víc to hraju, tím víc si myslím, že bugy nezmizí. Ta hra je rozbitá uvnitř. Jediné, co by měli fakt opravit, jsou zabugovaný questy, aby šly dohrát. Neumím si představit, že by opravili úplně vše, například starý dobrý zasekávání NPC o nábytek apod.
Já pořád čekám na patch, tak doufám, že ho tenhle týden vydají. I když si říkám, jestli to něčemu pomůže. Protože z toho, co nejenom tady čtu, to vypadá na nejzabugovanější hru za hodně dlouhou dobu a jen tak se to všechno asi neopraví.
Tak jsem to chvili hral, nejdriv jsem se zasekl mezi skalou a krovim a ven se dostal jen pres pohyb po mape a nasledne me prepadl nejakej lapka, na kteryho jsem s tasenym mecem 3x klikl mysi a manik se skacel k zemi jako v starym dobrym Morrowindu, nejak jsem nezaznamenal tu mnohaletou praci na soubojich.

Pak jsem jeste zkusmo ve vesnici mecem preseknul jednu selku (ona si zacala!), k zemi se svezla opravdu realisticky (10%+), ziskal tim svuj prvni achievement a kdyz jsem chtel nenapadne odejit, tak me napadl strazny, ktery ale nesel zabit, protoze to byla nejaka klicova postava. Ze nesel zabit jsem se presvedcil uz predtim, protoze jsem se ho neuspesne pokousel probodnout zezadu pred tim nestastnym incidentem s vesnicankou.

Jinak po zabiti nejakyho lapky na samote u lesa v noci se na me ve vsi vrhli straze, protoze se samozrejme vsichni dozvedeli, ze jsem 10 minut predtim nekde ve tme v lese nekoho vykuchal, tomu rikam realismus (10%-). Jeste jsem si vsiml dementni gestikulace postav pri rozhovorech a grafika neni spatna, ale na zmineny Morrowind to nema. Zatim bych to videl na nejakych 65%.
Nepusobi hezky kdyz mam dva "stejne" encountery u mrtvoly na ceste. Jen s tim rozdilem ze vrah byl jineho pohlavi, jinak totozny dialog a skill check.

Zamer? Budou vsechny tyhle encountery vzdy o tom samem? Staly se bohuzel v rozmezi 5 minut. Jinak by to mozna tak nebilo do oci.
Ahoj dělal nekdo z vás quest Bohatým brat a chudým davat, jde o to že jsem ukradl už ten cechovní pecet ale když jsem se vratil do mesta tak ten mamlas je zavreny v pranyri a nemuzu mu odevzdat quest pretacel jsem i hodiny cekal i dny a stale je tam zavreny je to bug nebo co s tím díky ?
@Bragi (25.02.2018 23:58): Já už jsem ve hře dost daleko, takže už to snad i přes desítky bugů doklepu, ale jinak přesně toto bych doporučovat - vůbec s hraním nezačínat a počkat na patche. Nebo ještě lépe počkat s nákupem až na nějakou slevu.

Jeden z roztomilejších bugů - je vidět že jsem ve hře správný křesťan (kradu, vraždím, chlastám víno, tahám se s děvkama, a seru na chudáky), když jsem v ní dostal tak hezkou svatozář :))
@AlieN (25.02.2018 23:40): Tak to je radosť. Ja som zatiaľ mal len glitch s mŕtvolami v Rovnej, Jindřich občas namiesto po rebríku lezie vo vzduchu asi meter od neho a niekedy zmiznú z ničoho nič NPC. Ale som ešte len krátko po príchode do mlyna. Asi bude lepšie to odložiť a počkať na pár záplat.
@mazar1234 (25.02.2018 20:39): za prvé, hlavne je, pokiaľ viem, podľa príručky slovenského jazyka spisovne a za druhé nepíšem odborný článok :D Inak to hodnotenie som si všimli viacerí, ale nestálo im to za reakciu :))

@kuler91 (25.02.2018 20:45): Páčenie je za mňa ľahké, aj keď niektorým vraj robí problémy. Je pravdou, že na niektoré zámky potrebuješ vyšší level, inak ich nedáš, ale inak za seba nevidím problém.
Kurva, chtěl jsem ještě pár týdnů počkat až to vyladí, ale nemůžu to vydržet. Nevíte jestli bude gog verze co vyjde v úterý obsahovat ten novej patch 1.3. co upravuje lockpicking, save system, etc.. ?
Co ten quest, kdy se vyrabi prevlek za kumana z per, vlcich zubu a psi kuze? Ma to jeste nejaky pokracovani? Nebo se pokracovani zapomnelo dodelat?
Zdá se, že mám štěstí. Noťas s 8 GB RAM, I5 4210M, a GeForce 840M se 2GB to rozjede plynule na minimální detaily. Zkusím pošoupnout pár věcí na střední a trochu se projít po krajině. Ale na hraní si počkám až ten velký patch, co má vyjít.
Hele, jsem u Talmberskýho závodu a na mapě se mi nezobrazuje, kam mám jet. Respektive já vím kam mám jet podle zadání, ale nevím, kde přesně ta stuha je. To je featura, že musím tu stuhu najít bez mapy? Moc se mi to nezdá, zvlášt když mapa jindy ukazuje kde je zrovna NPC, se kterým mám mluvit.
@Garret (25.02.2018 10:55): btw to bezi s Ryzenem 1600 a 1060kou na W7 celkem fajně, hra se drží někde lehce pod 60 v podstatě furt vyjma cutscén, většinu věcí mám na very high @1080p. Žádný 100% CPU momenty.
Už toho mám docela dost, po paty mě to vyhodilo ze hry a dělám vše od znova a bugy to je něco . Nedostaneš se z místnosti , mám nasazené rukavice a vlastně nemám , ale to se dá ještě zkousnout, ale ty co zasuhujou přímo do hry a deje, to už jsem nás**nej .
Až na niektoré nie práve najšťastnejšie herné mechaniky, záver príbehu, ktorý evidentne počíta s pokračovaním a hlavne tonu bugov, môj názor po dohraní výrazne nemením - je to vcelku zábavná a chytľavá záležitosť, ktorá výrazne ťaží zo svojho settingu a určitej originality v rámci trhu.

Ale tie bugy teda... Prirovnanie k alfa verzii, ktoré tu odznelo, nie je úplne nezmyselné. Obávam sa, že ak ich bude chcieť Warhorse kompletne vychytať, zaberie im to aj rok. Ak sa im to vôbec podarí - čím viac som sa blížil ku koncu, tým viac questov sa začalo rozpadávať pod ich ťarchou - niektoré podivne kolidujú, niektoré sa nedajú ukončiť, alebo sa dajú ukončiť len neúspešne. V hlavných úlohách je to, našťastie, o niečo málo lepšie, ale skutočne len o niečo. A to teraz riešim iba bugy, ktoré výrazne zasahujú do hrateľnosti. Na to že sa po mestách občas premávajú ľudia, ktorým chýbajú tváre, alebo že postavy občas padajú z neba, či chodia vzduchom som už dávnejšie rezignoval :)

Kvalitné jadro sa každopádne nezaprie, len súčasný technický stav je tak mizerný, že menej tolerantní hráči ho proste neprehltnú. Na druhej strane, takých tu zrejme nebude až tak veľa. To keby hru naopak vydala Bethesda... :))
Nevím co to je, ale dneska mi začala hra nějak zůstávat v loadingu.. Prostě se to tam napravo dole točí a točí a nic se neděje -_- ...
@Garret (25.02.2018 10:55): for je v tom že Ryzen s Win7 jede asi uplne v pohodě, ale MS chce tlačit desítky za každou cenu.

Win7 nemá v defaultu USB3.0 ovladače, z čehož jsem myslel že mi rupne žilka, ale tak vyřešeno. Manuál základní desky třeba Windows 7 zmiňuje jako naprosto regulérní volbu, jen s popisem jak přes utilitu výrobce do instalačky injectnout drivery, ale tak jednoduchý to taky nebylo, páč ty drivery fungovaly právě a jen v instalačce a po nabootování jsem byl právě tak v prdeli jako na začátku >_> (ps/2 port to prej jistí, ale nejsem technický muzeum)

No a druhej problém je, že Windows Update mě kvůli Ryzenu kompletně fakuje. Ale na to je taky nějakej workaround. Jinak zatím nevim co by tam mělo být ještě za problém.

Pár let dozadu jsem si koupil retailovou verzi sedmiček abych se nemusel s 8/10 v budoucnu srát a ty MS čubky ji bez pořádnýho důvodu znehodnotily aniž bych ji podruhý použil >_>
@pipboy (25.02.2018 10:34): tak pak dej vědět, osobně by mě to zajímalo. jinak máš pravdu, že i5-2500k to dávalo docela dobře na High (spolu s 1070kou), jen jsem ho měl přetaktovaný na 4.3Ghz.

@valcik (25.02.2018 10:36): no však já měl Sandy Bridge... jinak, co MS podporuje nebo ne není příliš podstatné - to si mají pohlídat Warhorse, aby nepsali do doporučené konfigurace systém, který se s KCD nekamarádí.
@Garret (25.02.2018 10:00): MS tuším avizoval, že sedmičky nebudú podporovať procesory s architektúrou Kaby Lake a Ryzen, ani nasledujúce.. Posledná architektúra plne podporovaná sedmičkami je Skylake.