@Gordon (27.02.2018 19:30): Aspoň mu vadí něco jiného než bugy. Ty recenze typu "super úžasná hra, nejlepší boží všech dob...ale je tam pár bugů takže 7/10" už mě začínaly unavovat.
Koukám na novou obálku Levelu a tam mašinka v celé kráse, pozvánka ke čtení o hře Railway Empires. Někde nahoře malým písmem napsáno, že uvnitř i recenze na KCD. Co to? :) (za mašinky plus, nic proti!).
Tak jdu instalovat, aspoň chci vyzkoušet jestli mi to vůbec bude chodit:)
Asi někdo naservíroval mazarovi bryndzové halušky s bazalkou, anebo má tatranské krámy
@mazar1234 (27.02.2018 01:01): Kdybys to tady tak nevykřikoval, tak si možná ani nevšimnu, žes tomu dal 10 % btw. Tvůj argument mi ale nedává moc smysl. A celý ten "sociální experiment" už vůbec ne. Jestli chceš vědět, tak ne, mě třeba nepřijde OK dát hře jenom kvůli technickému stavu tak málo. Já za tím vidím hromadu práce a detailů, kterých si všímám mnohem raději. Ale každý na vlastní triko.
@Arcee (26.02.2018 23:30): spíš jsem chtěl sofistikovaně odpovědět na dotaz jak moc to poběží na té notebook GPU. Primárně to budu hrát na stolním PC :)

@mazar1234 (27.02.2018 01:01): v pohodě, můj známý mě stále říká, že tak zabugovanou hru ještě neviděl. Že proti tomu Skyrim měl min. technických chyb.
Nó vida, takhle se píše recenze - největší problém je, že při otevírání dveří Jindra ani pořádně nestiskne kliku. A souboje jsou tak blbé, že akorát píchal nepřátele do břicha, a pak utekl. Nakonec napsal, že hra "je skvělá, ale téměř nehratelná".

Tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. Ale abych nebyl moc krutý - tu pseudokauzu s xenofobií vystihl pěkně :)

Aktuálne má PC verzia cca 30 hodnotení a 5 má hru zaškrtnutú ako dohranú.
To je zlomok 100 percenta, takže WTF?

Mňa skôr pobavila situácia, kde keď niekto naparil 0 Prey alebo Wolfowi tak sa okamžite vyrojily anti-posty, že je to mimoňská-blbosť, ale 10 u KCD nikoho prakticky nezaujalo, takže logický záver je, že to v podstate nikoho neprekvapuje a príde to obecne OK, ľudia chápu, že 10 môže byť OK.
Ale tak jasně, pokud nejsi právě ten rozmlsanej hráč a stačí ti to jak to je, proč ne :) Je to na každém.
Já právě už ale rozmlsanej jsem a asi bych to pod 60fps psychicky nedával :D I když tady to celkem často pod 60 padá :-/
K té náročnosti.... Já to hraju na iMacu - i7 3,5 Ghz, 16gb ram + GeForce 780M, což má do herní sestavy daleko... Na střední nastavení (což kvalitou grafiky odpovídá PS4 verzi) ve fullHD mám 30-40fps, pouze v interiérech jdou FPS pod 20, což je podle mě nějaký bug v poslední verzi.
@Arcee (26.02.2018 21:21): hele je to jen RPG, nepotřebuješ 60 Fps (a už vidím jak se tady snese vlna). Když se podívám na ty videa s GF 840M a to testovali na betě a pokud Warhose zamakají na optimalizaci tak si dokáži představit 30 fps na low-medium details v 1024*768. Je to jen RPG, tam se dá klidně jít na 25 Fps. Jistě zmlsaní PC hráči budou ohrnovat nos ale pokud to nemáš na čem lepším si zahrát a máš co máš, proč ne?
@Gylon (26.02.2018 18:06): až to vyjde na gog.com budu to kupovat. Mám notebook s Intel Core i5 4210U Haswell, 15.6" LED 1920x1080 IPS, 8GB RAM, GeForce 840M. Když se podívám na min. HW requirements tak to nesplňuji ale možná, že v 1024x768 to bude na nižších detailech hratelné, kdo ví.

Vlastně tady je video z GF 840M, low settting FPS mezi 15-22. GF840M KDC video ale uvědom si, že tvá GPU na notebooku je AMD Radeon HD 7670M což je od dost slabší než ta GF 840M což byla někdy před 4 lety taková notebooková solidní střední třída, viz. Porovnání výkonu HD 7670M vs GF840M v KDC

PS: ta AMD Radeon R5 M315 = +/- AMD Radeon HD 7670M podle webu. Tak či onak vysledek je:
May Stutter – This graphics card has not been explicitly tested on this game. Based on interpolated information from surrounding graphics cards of similar performance levels, stutters and poor frame rates are expected.
@mazar1234 (25.02.2018 20:50):A to co je, do boha? Ako si predstavujes ty kkt jeden dat takejto hre iba 10%. Vies kolko casu to WH stalo toto vytvorit? Co sa ti nepaci? Ako, dobre, je to zabugovane, ale ktora open world hra to dnes tiez nema. Vseci tu na DH hraju, bugy nebugy a trtkaju sa od nadsenia. Co mas za problem? Ze to nie je slovenska hra ? Vavra ti zobral iluzie o Skyrime? Vsak len takto dojebes hodnotenie. Daj to prec !

Sakra, ta slovenstina bez diakritiky vapada jeste hur nez cestina:)

To je panecku clanek, jen vic takovych...hehe
odkaz
@Gylon (26.02.2018 18:06): odpověď je ne, s touhle grafikou si ani neškrtneš. Na pohodové hraní je rozumným minimem asi GeForce 1050, na té by to mělo jet hratelně na střední detaily, pokud nevyžaduje pro hraní 60fps :).
Pojede prosím na notebooku? Procesor Intel(R) Core(TM) i3-2328MPU 2,20GHz Grafika: AMD Radeon HD 7670M. Notas je Toshiba a hlavně tomu nerozumím co je a není uvnitř opsal jsem co je psáno v systému. Jde mi o to zda se mi vyplatí tu hru koupit vypadá moc dobře. Díky za odpověd.
@M.a.t.t. (26.02.2018 13:21): S tím bohužel nemůžu souhlasit, asi štěstí. Navíc v kombinaci s úložným systémem (který mi nevadí a už si na něj zvykám) je ale docela otrava loadovat přes hodinu starou pozici, protože nemůžeš quest dokončit.
Já jsem taky maximálně spokojený ... dokonce bych přemýšlel o 95 % ....
Pokud nebudu mít do konce hry žádné větší bugy, tak hodnocením ještě dodatečně zvýším. V rámci RPG jsem od Witchera 3 nehrál lepší RPG hru ... se Zeldou to moc srovnávat nechci, ale když to vemu kolem a kolem, tak přednost bych dal asi KC před ... Jo a zpětně jsem musel trochu degradovat Horizon, protože pokud bude mít KC + 90 %, tak s čistým svědomím nemůžu nechat 90 % Horizonu :)
@GodOfTheSick (26.02.2018 10:48): To je vec názoru, napríklad na bonuswebe píšu "Samozřejmě, bugů je tu spousta (viz náš nedělní článek), ale těch, kvůli kterým byste museli nahrávat starší pozice, je naprosté minimum. Občas vypadne textura, zahapruje umělá inteligence, nebo se propadne počet snímků za sekundu, ale z mého pohledu je hra natolik výjimečná, že těch pár škobrtnutí stojí za to překousnout." :)
Já překvapivě moc bugů nemám. Patche z prvních dnů mi to opravili ten technický nedostatek a jede mi to úplně v klidu.

Já tomu projektu původně... no ani moc nevěřil. Ale nakonec to považuju za jedno z nejlepších RPG obecně. A dokonce i graficky velice pěkných.
@cvv (26.02.2018 12:16): Jako já jinak nic proti hře jako takové nemám a akceptuju to zatím i přes ty její bugy a špatnou optimalizaci a bavím se dobře.
Jen si prostě myslím, že tak či tak měli na to hafo moc času a nějaké věci tam prostě být nemusely. Ale to je jedno. Pro mě je to stejně dost nadprůměrně dobrá hra :)
@valcik (26.02.2018 11:18): Co tě nemá - úplný bugreport se musí sepsat! Hezky v bodech popsat reprodukci, screeny, savy, a běda jak blbě určíš prioritu!

A připsat i číslo účtu, kam ti mají z Warhorse poslat výplatu pro betatestera :D
@HELLER (26.02.2018 11:36): Hra by měla fungovat, v ideálním světě. Bohužel není na světě dost velké QA oddělení, aby vychytalo všechny možné potenciálně chybové kombinace a konstelace v tak velkých a složitých hrách. I jednoduché blbosti jako Battlefield 4 vycházejí zabugované.

Velké, epické RPG z otevřeného světa buď budou vycházet s určitým množstvím chyb, které se opraví až po vydání, nebo nebudou vycházet vůbec. Žádná jiná možnost neexistuje.
Taky jsem proti tomu ! Hra je v plné verzi, tuďíž by měla fungovat.

Na nějaké feedbacky apod. je moderní dávat early access a beta testy.
@Charllize (26.02.2018 10:58): Keď už si mnohí dajú námahu s výpisom chýb, prečo to neurobiť konštruktívne? Fórum sledujú autori, na chybách pracujú, hra je česká a odpadá jazyková bariéra, win-win!