@Gordon (12.04.2019 00:20): tohle se tu už řešilo víckrát. On nikdy nikam nepůjde. I když ho přesvědčíš, na cestu nevyrazí, páč má zplundrovanou vesnici včetně kostela.

Klášter není těžký udělat samo o sobě. Většině remcajících spíš vadí ta zdlouhavost a monotónnost, která k tomu místu a zápletce prostě patří. Plus najít a splnit v něm sekundární úkoly, rychlým řešením se o ně připravíš.
Ten klášter je děsně jednoduchý, nechápu, co jste s tím všichni měli za problémy, udělal jsem to za pět minut... Takže zase loadnu a udělám to poctivě... :-D
@Gordon (12.04.2019 01:22): No já ve hře nechlastal, tak to nedokážu docenit. Kdybych měl problémy ve hře jako ty, tak kštím na autory síru. Žel já jsem měl asi uplně ideální konsteci, všechno šlo, jak mělo.
@Red (12.04.2019 00:44): Někdy se mi dokonce zamrznou quest marky a u jednoho questu jsem ani nedokázal vičíst kam mám teda jít, pomohl reload savu.

Na druhou stranu jsem zase nikdy nehrál hru, která by měla vymakanější chlastání, dokonce na to je i skill, chlastací skill! Je vidět že to dělali češi.

Btw jsem si myslel že ta nemožnost střílet z luku byla kvůli poranění ruky, ale pak se mi stala příhoda kde jsem se nemohl rychleji otáčet nalevo. :)
Tak mě se Skalický farář taky zasekl, přesvědčil jsem ho, aby se vrátil, nevrátil. Díky tomu teď mám zaseklý quest s pomocí raněným v klášteře, protože ten youda z vesnice má quest mark ale není na něj možnost promluvit, stejně jako na Skalického faráře v Sázavě.
Kdo lze, ten casto i krade ... A ten kdo krade, ten dokaze i zabit.

jsem cca v pulce hry a vyzivam se v tom, ze mam zatim zabitych nepratel 1 (ten kolega u toho s hakem)
@Gordon (10.04.2019 17:09): To je proto, že z těch 7 šípů jsou některý kradený a i když ty je vidíš jako jeden stack o 7 členech, tak je to ve skutečnosti klidně 7 stacků po 1 a proto to funguje takhle...
@ntz (10.04.2019 17:06): Když mám sedm silných šípu, a vybavím se jimi, do toulce se mi dá jen jeden, někdy luk nejde schovat a jindy zas nejde střílet, protože si jindra odmítá vzít z toulce šíp.
@musa (10.04.2019 11:44): Nakonec jsem si to loadnul, abych to udělal "poctivě" a vzal sebou na pomoc toho Německýho rytíře co vypádá jak Václav Klaus, toho ukecal, aby opustil službu svého pána a padělatele jsem odvedl.
To si takhle plním quest o padělání grošů, jsem někde v cca asi v půlce, kdy mám osvobodit nějakou ženštinu a při cestě za zenštinou najdu nějakej kemp s lapkama, tak ho vymlátím a všimnu si vchodu do dolu, tak se tam vydám a najednou cutscéná, kde objevím toho padělatele grošů, proběhne cutscéna, proběhne ingame rozhovor kde se zopakuje konverzace z cutscény a splněno. Well that was easy, ale stejně ten quest chci dodělat poctivou cestou... :-D
Náhodou časově omezené questy mají něco do sebe, ač je sám moc nemám rád. Musí se to udělat nějak snesitelně, aby to hráče úplně neotravovalo, na druhou stranu to nabrání všech možných questů a řešení jich cikcak, jak to přijde, kdy někdo na splnění čeká xxx dní... třeba to řešení nemocných bylo fér a tak nějak si to představuji :-)
Nevíte někdo, jestli se dá porazit Bernarda při zápasu se skutečnými zbraněmi? Mydlím ho, co se do něj vejde a stejně nakonec jdu k zemi já :-)
Včera jsem udělal ten hl. quest s knězem v Užicích. Něco takového se jen tak nevidí. :-D
Nejlepší z časově omezených úkolů dělám teď do 4. DLC. Hraje v tom roli hřešení, spousta alkoholu a kostky.
Z těch časově omezených úkolů se mi líbí ošetřování raněných v klášteře.

V dobrém mě rozesmálo, že lopata Jindra slíbí pomoc a pak někde s Janem Ptáčkem promrdá celý týdny, zatímco chudáci na smrtelný posteli čekají, doufají a pak nevyhnutelně zemřou.
@Bodkin (04.04.2019 19:40): Ehm, já od - vás - již dostal kopii hry! :)

Ale DLC by se hodila, takže po pozitivním komentáři (DH i Steam) jsme domluveni?

A pokud to bude pokračovat jako nyní, bude to asi za 95!
@Gordon (04.04.2019 17:39): M. Klíma vysvětloval, proč ve hře není klasický kalendář. KC:D je v tomto ohledu na tom podobně jako TES a jiné. Zásadní je to, že při přítomnosti normálního kalendáře by ti asi přišlo divné, že s přibývajícími dny a týdny stále panuje nádherné letní počasí... Druhá věc jsou dny v týdnu: v neděli obvykle lidi chodili do kostela, takže když nic jiného, tak nemuseli složitě programovat vzorec chování NPC ... technické komplikace.
Asi jediné, co mi fakt celkem vadilo, bylo to, že jsem neviděl svoji vždy vymydlenou postavičku :-( Na to jsem si celou hru nezvyknul - tam kde měl být postava, byla jen žlutá tečka :-(
@Walome (04.04.2019 20:04): Tak věnovala jsem se jiným úkolům :D. To je ten zvyk, nabrat si hromadu úkolů a pak je plnit tak různě na přeskáčku. Jj není to jediný úkol, který se mi nepovedlo splnit, ale když už ho má člověk z půlky splněný tak to trochu zamrzí, že ho nedokončí :)
@Laurona (04.04.2019 18:32): tyjo ten quest jsem plnil snad půlku hry, to ses musela hodně flákat :D mně to zase zrušilo quest s tím druidem, ale ačívment za "dokončení všech questů" jsem dostal, takže cajk. A to, že ses na to "musela" vykašlat podle mě není špatně. Je tam stopadesát questů, podle mě se nic neděje, když nějaký nesplníš (pokud teda není kvůli bugu, což samozřejmě naštve).

@Bodkin (04.04.2019 19:40): vím o čem mluvíš a je to super. A asi si to nepmatuješ, ale asi před 6 lety jsem psal, že by se mi tohle ve hrách líbilo a Tys psal "na něčem podobném teď dělám" <3 A nekecals!
Je tam několik (jednotky) questů, které na hráče nečekají a spustí se nějaká činnost ať už je hráč přítomen nebo ne. Většinou se jedná jen o sidequesty, u mainquestů je to vzácnější, napadá mě jen jeden, kde dostaneš buzeraci za pozdní příchod apokud ti to trvá opravdu dlouho, tak to vyřeší za tebe. Ale to jsou questy, kde se něco akutně děje, většinou to tak není a máš všechen čas světa.

@Drolin (04.04.2019 16:31): Výborně, peníze zase dodám na smluvené místo.
@Walome (04.04.2019 17:58): logické to je. Respektive příjde mi to logické až teď zpětně. Ono by mi to bylo jedno, kdyby šlo jen o nějaké NPC které na mě někde čeká. To bych si hru načetla a prostě ten úkol splnila. Ale teď třeba mluvím o jednom konkrétním úkolu s nemocnými v Sázavě kde jsem vlastně musela stihnout více věcí a to bych si musela načíst save XX hodin zpátky, takže jsem se na to radši vykašlala s tím, že jsem splnila jen to, co jsem stihla.