Díky za pozitivní ohlasy. Pár fotografií s porovnáním hra/realita na internetu je, ale často jde o snímky z google maps nebo jinde postahované, bez nějakého sofistikovanějšího přístupu k věci. No a taky jsem se chtěl po Ratajích porozhlédnout sám na vlastní kůži :). Fakt, že se člověk vyzná v cizím městě jen na základě hraní hry, je sám o sobě docela zábavný. Když jsem po liduprázdném městečku běhal sem tam, fotil každou blbost, vláčel za sebou přítelkyni a vysvětloval ji co zde před šesti sty lety bylo a nebylo, musel jsem vypadat jako blázen. Nebo jako cestoval časem :).

Jinak ale v Ratajích doslova chcípl pes, žádná restaurace ani hospoda nebyla ve všední den otevřená (nebo pro jistotu úplně vybydlená - viz. Restaurace U Jindřicha), za celou dobu jsme potkali asi 3 místní a prohlídka zámku (horního hradu) byla naprostá ztráta času. Ve všech interiérech zámků byly pouze bizarní kombinace expozice kočárků a motorových pil (nekecám). Něco o historii, přestavbě hradu a taky něco málo o dolním hradu jsem z paní průvodkyně musel doslova tahat na konci prohlídky. Pochopitelně žádná zmínka o KC:D, což jsem ani nepředpokládal. Dolní hrad - Pirkštejn - je v nájmu soukromé osoby a není přístupný (kvůli fotografii paláce za bránou jsem soukromí poněkud porušil).
@Gordon (27.09.2018 10:14): gordone, podle me je tohle naprosto zavadejici tvrzeni .. ja se znovu musim opakovat:

jeho kombinace cpu + gpu Vs moje kombinace cpu + gpu je dle meho odhadu za idealnich podminek 33% vykonu ...

@Reky ... vecer se ti kouknu presne jaky mam nastaveni a postnu ho sem ... prosim zkus ho, budes-li tak hodnej, zajimal by me rozdil ...
@Reky (27.09.2018 10:26): Ne, myslím prostě stáhnout na flashku W10, bootnout flashku a naistalovat Wéčko ůplně na čisto. Nejdřív ale vyzkoušej to napájení, a jestli ti nešli instalovat ovladače grafiky, může to být kvůli několika věcem:
1) Zvolil sis na stránkách s ovladači jiný čip karty než máš.
2) máš to dojebaný a bylo by dobré v nouzovém režimu odinstalovat ovladače grafiky (bez připojení k internetu, W10 má tendenci ti to naistalovat automaticky) Ovladače můžeš na čisto odinstalovat v nouzovém režimu přes DDU (Display Driver Unistaler, to je utilita co stáhneš z netu). Pak naistaluješ nové co sis před odinstalací stáhl z internetu. (pořád bez internetu)
3) Jedeš na integrováné grafice co je v CPU, pak bys to měl v nastavení grafiky přehodit na normální. Ale nevím jestli co CPU určené to notebooku má integrovanou.

Jestli nic z toho nezabere a v KCDčku nenastavuješ zhovadilosti jako maximální filtrace stínu, měkčovače kouřů AA blbiny, tak bych pak já osobně udělal tu reklamaci.
@Gordon (27.09.2018 10:14): Myslíš dát do továrního nastavení opět ? Nic krom hry na které jsem ho chtěl testovat tam zatím nemám, takže s tím nemám problém. Do konce příštího týdne ho můžu reklamovat. Nejsem topten hráč o čemž svědčí, že mám jen noťas a né stolní, spokojím se se středními detaily
@Gordon (27.09.2018 00:09): Ahoj, pokusím se to najít a vypnout určitě pokud by byl zapnutý ten úsporný mód tak by to mělo být vyřešeno. Stáhl jsem i nejnovější ovladač z amd.com pro mojí grafiku ale instalace se ani nedokončila a vyskočila mi chyba, což taky nesvědčí o ničem dobrém. Ale o 10 % horší výkon procáku to určitě nebrzdí, nejede ani na plný výkon když hraju.
@Reky (27.09.2018 10:10): GTX 1050 nebo RX 560 jsou téměř totožné karty takže zlepšení bude minimální, nejspíš si ho ani nevšimneš. Hlavní problém je podle mě ten úsporný mód o kterém píšu už po několikáté. Pak můžeš ještě zkusit udělat čistou instalaci OS, a pak dištak reklamovat.
@ntz (27.09.2018 00:06): dík moc za rady a tipy , dneska mám na to celé odpoledne, tak to zkusím poladit, vypnout úsporný mód pokud je zapnutý a nastavit optimální rozlišení . Nicméně jak říkám, nejelo to ani na střední detaily vůbec se nebavíme o vysokých nebo ultravysokých. Vybíral jsem mezi 2 notebooky ale bylo mi řečeno, že tenhle bude v pohodě stačit, myslím, že procák to nebrzdí spíš ta grafika ale pořád je to 4GB pokud to nevyladím tak ho zkusím vyměnit za tenhle. Má Intel Core i5 8300H a NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB, takže myslíš, že by to mělo být lepší když je KDC optimalizována pro NVIDII ?

@Gordon (27.09.2018 00:09): ja si myslim, ze by si mel pohrat s tim nastavaneim ... ja to pomerne dost dlouho ladil ..

https://www.guru3d.com/articles-pages/ki ... chmark-review,1.html
https://segmentnext.com/2018/02/14/kingd ... ptimizations-tweaks/
https://gameranx.com/features/id/138870/ ... rmance-tweaks-guide/
https://www.game-debate.com/news/24532/k ... -setting-benchmarked

to co rikas samozrejme muze bejt pravda, ja to ale pokladam za mene pravdepodobne .. nejvetsi boost vzdy stejne ale bude spravne nastaveni aby mel

1) fullscreen a ne borderless
2) aby mel spravne sao vs dao
3) shadery
4) mensi rozliseni
@Gordon (26.09.2018 23:52): srrovnaval jsem to na notebookcheck.net, tak jeho karta je o trosku horsi (moje umisteni 80, jeho 100) + bench ve hrach: https://www.notebookcheck.net/Computer-G ... s-Cards.13849.0.html

+ jeho cpu je vyrazne horsi nez moje (i7-7700HQ Vs 2500U)

a bo vic, kcd je imho optimalizovana na nvidii ..

pokud budes pouzivat notebookcheck, tak pri restriktovani vice modelu nezapomen zaskrtnout pro ``Connect search words with'' "or" a ne defaultni "and" (je to na stejnem radku, kam zadavas to gpu/cpu)

pokud si dam ja preset high pri 1920x1080, tak dosahuju venku ~ 33 fps a ve meste a nebo v noci se svetlama vyrazne min, klidne i kolem 8-10
@Reky (26.09.2018 21:55): No tak ten spořící mód ůplně vypni, Nastavení grafiky najedeš tak že v liště klikneš na ovladač tvé grafiky pravým tlačítkem > Nastavení Radeon > Hraní > Globální nastavení > vše nastavit na maximální výkon.
@Aaron_Hill (26.09.2018 20:04): Pobavilo mě jak na místě hospody byla opravdu hospoda ale rozesmutnělo mě že je podle nálepky MM reality zkrachovalá. Tohodle by se nějaký šikovný hráč-podnikatel v pohostinství mohl dobře ujmout.
@Aaron_Hill (26.09.2018 20:04): To vypadá dost dobře! :) Podrobná dokumentace.
To mi připomíná, že jsem nikdy neviděla Sázavský klášter, jenom v KC, ale podle reálné fotky jsem ho hned poznala... Tomu se říká vzdělávání hrou. :D
@Gordon (26.09.2018 20:04): 1600 x 900 na střední detaily nefičelo ale je fakt že na 1280 x 720 už to na ty střední detaily jelo mám pocit ale když jsem koukal na youtube na test videa mojí grafiky tak měli nastaveno 1920 x 1080 a na vysoké detaily právě
@Reky (26.09.2018 19:26): jak už ti psali, zkontroluj prvně, jestli se ti nepouští hra pod integrovanou grafikou, každopádně jestli všude psali, že si s ní bez problémů zahraje na vysoký detaily, je to kec. Plynule ti to nad 30fps moc nepojede a ve městě či vesnicích to půjde ještě dolů. Buď rád za střední.
@StriderCZ (26.09.2018 16:55): Ahoj, dík za zprávu, zkusím to něčím projet třeba 3D Mark. Je to nový notebook koupil jsem ho normálně v Alze, všude psali, že tato grafika by měla bezproblémů KcD utáhnout na vysoké detaily, stačím mi na střední ale tak to nestíhá. Je pravda, že mi nešel z nenznámého důvodu nainstalovat nejnovější ovaladač stažený amd.com
@Reky (26.09.2018 14:28):
1. projel bych NTB programem na testování výkonu, nevím jestli to pomůže, může ti to dát nějaké validní info.
2. Máš problémy i u jiných her, nebo je KC:D vyjímka?
3. nakupuji hardware v malém obchůdku, kde osobně znám prodejce a vím, že se v PC i noteboocích opravdu vyzná. Pokud bych měl stejný problém, řešil bych to s ním. Je ale otázka, zda ti NTB prodal prodavač, nebo někdo kdo se skutečně vyzná.
@musa (26.09.2018 14:19): dík za rychlou dopověď, popravdě nevím kde je problém když v natavení zadám střední detaily a není šance FPS 8-10 ovladače z AMD mám stažené. Nenapadá tě ještě jiný problém ?
Zdravím, mám nový notebook Acer Nitro 5 shale Black - Herní notebook - AMD Quad Core Ryzen 5 2500U, 15.6" LED 1920x1080 ComfyView IPS, RAM 8GB DDR4, AMD Radeon RX 560X 4GB, HDD 1TB a hraju jen ne jenižší detaily na střední je už FPS 8-10 takže nehratelné. Přitom dle recenzí mi přijde, že se to hraje i na starších grafikách nevíte kde je problém ?
Po rozprášení tábora lapků v něm zůstal kůň, hezký zlatohřívák. Jde si ho nechat nebo prodat? Nejdou vidět jeho staty, jde na něm beztrestně jezdit, ale v hřebčíně mi nenabízejí možnost odkupu.

Btw na svém profilu jsem si začal zaznamenávat postřehy a zážitky ze hry. I když si někdy zaremcám, celkově se bavím skvěle.
@musa (20.09.2018 23:25): Mám pocit že toto tu už někdo řešil - mě se stalo něco podobného, ale s těmi rozdíly, že to bylo jen u jednoho konkrétního videa, a že obraz pak už nenajel vůbec.

@musa (20.09.2018 18:15): Tohle je schválně, a to docela oceňuji, konečně jedna hra (když pominu ty hry kde si osobnost může vytvářet hráč sám) kde hlavní hrdina není macho uber bouchač, ale prostě úplně obyčejný blbeček.
První malý bug? Když začne ingame video,zčerná po chvíli obrazovka a pro nahození obrazu je třeba stisknout klávesu či pohnout myší, jako u spořiče obrazovky. Řešilo se tu?
Je to na SSD.
Rozehráno, z první hodiny většinu doby sbírám kytky, kam se hrabe Gothic:). Jindra hezky horlivě kývá hlavou, připomíná moji malou dcerku. U ní je to roztomilý, on vypadá jak snaživý pako.
Konečně koupeno.

Zaznamenali jste rozdíl v rychlosti hraní při instalaci na SSD oproti klasickému HDD?