@ntz (05.10.2018 20:34): No já měl opačný problém .. mě přišli ty hromadný souboje totálně retardovaný a tím pádem dost jednoduchý .... začátek je možná trochu horší. než si to člověk ošahá a trochu se vyskilluje, ale pak právě nastává tento opačný problém. Popravdě jsem mockrát za celou hru neumřel.

@S4TW (05.10.2018 20:19): 1V1 jsou zábavné, ale spíš jen s trenérem, protože s lepším gearem pak stačí někoho párkrát seknout a leží :) ... Jinak chápu že ten souboják v hromadných bitkách líp udělat nešel.
@S4TW (05.10.2018 20:19):
@kuler91 (05.10.2018 18:40):

ty hromadne souboje jsou hodne skilloidni a musi se pri nich pouzivat prave ty finty co se naucis ... je to i vcelku realisticke a immersion building .. proste nemuzes bojovovat proti vice protivnikum dokud se bojovat skutecne nenaucis .. sak si najdete na youtube nejaka videa s kombama ... proti vice protivnikum se bez kombo stylu moc jit neda

nerikam, ze to je lehky, ale to je prave to krasny ... me tam stvou jiny veci, napr. z meho pohledu naprosto rozbitej ekonomickej system, kdy oni ten system vlastne rozbili, aby toys, co hrabou, nemohli hrabat tak moc, ale zaroven to je i rozbity pro lidi, co se to snazi roleplayovat a hrat citlive
@kuler91 (05.10.2018 18:40): jako jo, pravda, je to takova ta pohlcujici hra... k tem soubojum, zase nedovedu predstavit, ze slapou hromadne souboje a zaroven je to furt v takove te hc verzi, jako je souvoj ted 1v1, jkoze jsou zachovane jake jsou ted, ale slapou i v hromadnych bitkach
KC se hodně povedlo ... co se nepovedlo jsou hromadné bitky nebo souboje + 2 v 1 ... to je prostě hodně kostrbaté. Těším se na další díly a doufám, že tohle vychytají daleko lépe. Od vydání Witchera jsem nehrál žádnou jinou hru, kde bych utopil + 50 hodin, což dokazuje, jak mě hra bavila :)
@S4TW (04.10.2018 08:23): Já to beru tak, že je to první AAA hra (vymykající se současné produkci) od začínajícího studia, která se povedla nad očekávání dobře. To, že měla porodní bolesti technického rázu v době vydání je logické. Podobně jako to, že některé herní mechanismy prostě nefungují tak realisticky jak bych si představoval.
@musa (04.10.2018 00:42): me zase prijde vtipne, ze okrast nekoho za bileho dnes je jednoduche, ale beda, pokud ho chces okrast ve spanku, to se hned probudi... takze spici rovnou omracuji, pac jsem jednou taky takhle skoncil ve vezeni... pak nechapu, proc jsou nektere baraky v noci otevreny dokoran... takze nekdy jsou zlodejske ukoly uplne jednoduche...
tahle hra umí překvapit, a to na různých frontách. Třeba v Hrátkách s čerty na každou ženštinu platí jiný přístup - po dobrém, důrazně, jinak se šprajcnou a nevypadne z nich informace, to oceňuju. Celkově si hru užívám, ale frustrace z některých situací je o to horší, třeba teď. Mám v questu Hnízdo zmijí vše hotovo, jedu tedy podat report Rackovi. V táboře si ještě odskočím na střelnici. Popojdu dva kroky, abych viděl, kolik je soutěžících a střelmistr mě diskvalifikuje za pohyb, začne řvát ať dám pryč tu zbraň (držím luk), přiletí stráž a obviní mě z pokusu o vraždu - to vše asi do deseti vteřin. Nepomůže ani výřečnost na cca 20 a jdu na týden do vězení i když je Racek několik metrů ode mě. Dvě hodiny hraní v háji, pokud se nechci spokojit s brutálním propadem reputace. Jako vážně!!?

Druhá situace: jedu lesem a na cestě se řeže parta Kumánů se zbrojnoši. Seskakuju z koně a naivně leč hrdinně se vrhám na pomoc. Omyl, nejde o stráže, ale o lapky. Což by neměl být zásadní problém, bližší košile než kabát a kumán je společný nepřítel. Což si ve Warhorse evidentně nemyslí, páč panáci zanechali boje a sesypali se hromadně na mě. Zkouším to tedy znovu, stejný výsledek. Dávám se na útěk, otáčím se přes rameno a kulím oči, to se fakt nevidí. Vedle sebe kluše kumán s lapkou, téměř se drží za ruce a svorně nahánějí nejnebezpečnějšího klučinu v kraji. Nějak nechápu, jak na jednu stranu někdo vyprodukuje výtečné questy a zároveň je shopný vyrobit totál fail, jaký se ve hrách jen tak nevidí. V nějaké přednášce Bodkin kdysi vtipně začínal stylem "my jsme v RPG úplný nuly a nic o tom nevíme". Tak tady jsem si na jeho slova vzpomněl, jen mi to už nepřišlo vtipný jak tenkrát.
@Guldy (02.10.2018 17:44): Aha... Zvláštní. Zmínil to jen jeden kamarád, co na hře dělal. Ale neměl jsem čas se s ním pobavit a zjistit okolnosti. On si jej velmi považuje a po otázce co v práci jen zmínil pár věcí, co se u vás změnilo (aniž by to nějak odrbal či tak něco - jen to zmínil). Ale je možné, že jsem to jen blbě pochytil (koneckonců on ty změny ani nějak nehodnotil).
@Jab (02.10.2018 17:16): Proti slevě nic, ale 25 za tři hry vychází po odečtení daně a GOG podílu tak na 5 dolarů pro každou z těch firem. Takhle brzy po vydání mi to prostě přijde jako příliš steep sleva, z hlediska byznysu. Samozřejmě pro hráče je to skvělej deal a přeju všem kdo mají o ty hry zájem ať si ho užijí :)
Hrátky s čertem: je nějaká možnost, aby to dopadlo dobře pro všechny?
Tak vymlatit je pro me jeste vetsi utopie, jsem rad, kdyz dam v jednom souboji dva protivniky... kumanskou zbroj jsem samozrejme zkousel, i steahlt na nulovou hlucnost jsem zkousel... ale po trech hodinach jsem uz ztratil nervy a udelal to natvrdo v soubojaku a vzal caru na koni... mrzelo me to, navic realne by pak jidlo nikdo nezral, ze jo, ale ja na tohle proste nervy nemam
@S4TW (29.09.2018 03:31): semka jsem ještě nedošel, ale proplížit bez cinkavé zbroje to nejde? Pokud máš na sobě ostruhy a vůbec zvoníš jak chodící železářství, k odhalení tě vidět vůbec nemusí. To stejný by mělo platit když jsi řekněme víc cítit.

Mimochodem nikdo mi neodpověděl na dotaz s koněm v banditů campu východně od Ratají. Opravdu nikdo neví?
@S4TW (29.09.2018 03:31): Možná blbá otázka, ale máš kompletní kumánskou výstroj? S ní tě sice také odhalí, ale obvykle až na blízkou vzdálenost a když začneš dělat rutyku. Jinak vymlátit to jde taky, ale na následující děj to vliv nemá.
Hej, ten kumánskej/banditskej kemp je prostě nesmysl... Snažím se splnit vše, ale vždy mě odhalí, ať dělám, co dělám... i když jsem si jistý, že mě nemohou vidět, tak mě vidí, hlavně v horní části, dolní jsem nějak dal... vím, že to je volitelný úkol, ale stejně mi to přijde hrozné psycho...
Malý update s problémem s grafikou : kamarád přišel na to, že to jelo přes integrovanou grafickou kartu protože se nepodařil nainstalovat nejnovější ovladač protože se stále stahují aktualizace windowsu. Nejprve se musí zaktualizovat windows, potom nainstalovat nové ovladače a poté se teprve uvidí
@ntz (27.09.2018 12:56): Určitě to zkusím hned odpoledne zkusím cokoliv se bude dát, instalace OS bude až předposlední krok před výměnou za jiný. Jak se dají měřit další hodnoty během hry vidím jen FPS ale CPU a RAM třeba ? Abych viděl během hraní co to opravdu brzdí
Druhá zastávka expedice - Talmberk. Bohužel, k focení toho tady už moc nezbývá. Zbytky hradu jsou rozprostřeny mezi soukromé a oplocené pozemky. Podle průvodkyně z Ratají navíc Talmberští nemají turisty rádi a nějaké pouštění na pozemek nehrozí. Když se pozorněji podíváte na okolní pozemky a stavby, dojde vám, kam stavební materiál z hradu v průběhu staletí mizí...

Po staré cestě (té ze hry) se člověk dostane asi na 20 metrů od hradu, dál už je oplocený pozemek. Jediná cesta k hradu vede po cestičce z návsi. Dostat se lze až k bráně a zbytku věži a to z vnitřku hradu. V bráně se nachází další soukromý pozemek, takže lze maximálně nahlédnout přes branku. A to je bohužel k hradu vše. Za povšimnutí stojí kamenolom, na který jsem si předem ani nevzpomněl, ale při projíždění kolem mě přímo praštil do očí.
@Aaron_Hill (27.09.2018 13:45): JJ. To potvrzuji. Teď tam je nájemcem pražský kavárník Kobza. Stará se tam o to ale celkem hezky. I nějaké prachy do toho dává. Super je sklep. V jedné z jeho místností, které vypadají jak bývalá věznice, jsou schody ještě níže. Působilo to docela tajemně. Na hradě má být únikový východ. Tak jsem si říkal, zda k němu nevede cesta právě přes tenhle tunel ve sklepě. Ale neměl jsem čas to procházet. Od nevěsty jsem dostal prostý příkaz donést víno ze sklepa a otálet jsem tedy nemohl. :)