Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Kingdom Come: Deliverance – Milostné dobrodružství bodrého rytíře Pana Jana Ptáčka

16.10.2018 PCPS4XOne
Warhorse Studios
The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon je druhým DLC titulu Kingdom Come: Deliverance. Podobne ako to predošlé s názvom From the Ashes, je integrované do pôvodnej hry a dostanete sa k nemu až po dosiahnutí konkrétneho príbehového bodu.

V centre diania stojí známy záletník Jan Ptáček a vašou úlohou je v koži starého dobrého Jindřicha asistovať mu pri jeho novom ľúbostnom dobrodružstve. Mladému Ptáčkovi totiž padla do oka krásna Karolína, dcéra miestneho mäsiara a keďže jej chce dvoriť ako správny džentlmen, potrebuje, aby mu niekto robil garde.

Okrem toho je tu nový vedľajší quest so šarlatánom, situovaný do Ledečka, ktorého hlavnou náplňou je strašenie obyvateľov tejto dediny. Ten je čiastočne previazaný s Ptáčkovou úlohou, no môžete ho plniť i nezávisle od nej.

Milostná dobrodružství pana Jana Ptáčka představují druhé placené rozšíření původního KCD. Kolem tohoto DLC vznikla v době vydání oprávněná vlna kritiky, neboť jeho nemalá část byla pro většinu hráčů nedostupná kvůli bugu, který proklouzl během testování a dostal se tak ke všem hráčům, kteří si DLC koupili. Stalo se tak, že malá chyba zapříčinila poměrně mohutný poprask a vlnu nespokojenosti lidí, podle kterých cena rozšíření zdaleka neodpovídá porci nového obsahu. Stěžejní bug byl opraven, ale i tak ohlasy lidí zůstávají spíše rozpačité až negativní.

Osobně jsem patřil mezi ty, kteří museli rozehranou hru přerušit do doby, dokud nevyjde opravný patch. Je pravda, že hlavní příběhový quest šel dohrát jiným způsobem a ke zbytku nedostupného questu se vrátit později, nicméně tento přístup mi nevyhovoval, proto jsem s hraním počkal dokud nevyšel hotfix opravující tuto kritickou chybu. Bugy ale stranou.

DLC přináší v podstatě dva questy jak je vidím já, jeden hlavní - Milostná dobrodružství pana Ptáčka, a druhý - quest s šarlatánem, který se točí kolem strašení obyvatel Ledečka. Oba dva se v jeden moment prolínají do sebe, ale jde je dohrát samostatně. A jaké jsou tedy moje pocity ze hry? Rozpačité.

Quest kolem Ledečka je svým způsobem zajímavý a docela mě bavil. Neměl jsem tak pocit, že bych hrál něco, co by se opakovalo už v základní hře. Myšlenka a samotné provedení mi přišly vcelku fajn. Je to originální, hráče to vcelku baví, vytknout by šla hrací doba, která je však subjektivní, mně osobně by nevadilo, kdyby byl o něco delší.

Co mě zklamalo, byl hlavní quest kolem Jana Ptáčka a jeho milostných pletek, kdy mu vy coby Jindřich dohazujete místní řezníkovu dceru. Jak na začátku tak i během hraní jsem se nemohl zbavit pocitu, že je to všechno přitažené za vlasy a místy to působí až infantilně. Kde jsem se jindy v základní hře bavil, tak tentokrát mě zdejší humor neoslovil. Herní doba je také relativně krátká a výsledek je ten, že tu není žádný moment, na který bych vzpomínal jako na něco, co by mě motivovalo si tu či onu část znovu zahrát.

Výsledek: pro skalní fanoušky KCD asi fajn obsah navíc, pro ostatní jde o DLC, jehož délka i celkový dojem jsou spíše rozpačité, stejně tak jako výsledné hodnocení. Nabízí se zamyšlení, jestli má smysl tato DLC kupovat samostatně nebo spíše počkat, dokud všechny nevyjdou v jednom kompletu dokončené, opatchované a za rozumnou cenu. Obě do této doby vydaná placená rozšíření přinesla zatím méně muziky, než kolik bych za danou cenu čekal a zároveň celková přidaná hodnota k základní hře zůstává spíše rozporuplná s ohledem na to, kolik času a úsilí do ní tvůrci vložili.

Pro: Quest s revenantem

Proti: Kritický bug v době vydání znemožňoval DLC plnohodnotně dohrát, slabší hlavní quest, kratší herní doba