Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Kingdom Come: Deliverance – Milostné dobrodružství bodrého rytíře Pana Jana Ptáčka

16.10.2018
kompatibilní
73
80 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon je druhým DLC titulu Kingdom Come: Deliverance. Podobne ako to predošlé s názvom From the Ashes, je integrované do pôvodnej hry a dostanete sa k nemu až po dosiahnutí konkrétneho príbehového bodu.

V centre diania stojí známy záletník Jan Ptáček a vašou úlohou je v koži starého dobrého Jindřicha asistovať mu pri jeho novom ľúbostnom dobrodružstve. Mladému Ptáčkovi totiž padla do oka krásna Karolína, dcéra miestneho mäsiara a keďže jej chce dvoriť ako správny džentlmen, potrebuje, aby mu niekto robil garde.

Okrem toho je tu nový vedľajší quest so šarlatánom, situovaný do Ledečka, ktorého hlavnou náplňou je strašenie obyvateľov tejto dediny. Ten je čiastočne previazaný s Ptáčkovou úlohou, no môžete ho plniť i nezávisle od nej.


Poslední diskuzní příspěvek

Pri príležitosti štvrtého výročia vydania hry a blížiaceho sa sviatku pobláznených je DLC na Steame dostupné zdarma.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Milostná dobrodružství pana Jana Ptáčka představují druhé placené rozšíření původního KCD. Kolem tohoto DLC vznikla v době vydání oprávněná vlna kritiky, neboť jeho nemalá část byla pro většinu hráčů nedostupná kvůli bugu, který proklouzl během testování a dostal se tak ke všem hráčům, kteří si DLC koupili. Stalo se tak, že malá chyba zapříčinila poměrně mohutný poprask a vlnu nespokojenosti lidí, podle kterých cena rozšíření zdaleka neodpovídá porci nového obsahu. Stěžejní bug byl opraven, ale i tak ohlasy lidí zůstávají spíše rozpačité až negativní.

Osobně jsem patřil mezi ty, kteří museli rozehranou hru přerušit do doby, dokud nevyjde opravný patch. Je pravda, že hlavní příběhový quest šel dohrát jiným způsobem a ke zbytku nedostupného questu se vrátit později, nicméně tento přístup mi nevyhovoval, proto jsem s hraním počkal dokud nevyšel hotfix opravující tuto kritickou chybu. Bugy ale stranou.

DLC přináší v podstatě dva questy jak je vidím já, jeden hlavní - Milostná dobrodružství pana Ptáčka, a druhý - quest s šarlatánem, který se točí kolem strašení obyvatel Ledečka. Oba dva se v jeden moment prolínají do sebe, ale jde je dohrát samostatně. A jaké jsou tedy moje pocity ze hry? Rozpačité.

Quest kolem Ledečka je svým způsobem zajímavý a docela mě bavil. Neměl jsem tak pocit, že bych hrál něco, co by se opakovalo už v základní hře. Myšlenka a samotné provedení mi přišly vcelku fajn. Je to originální, hráče to vcelku baví, vytknout by šla hrací doba, která je však subjektivní, mně osobně by nevadilo, kdyby byl o něco delší.

Co mě zklamalo, byl hlavní quest kolem Jana Ptáčka a jeho milostných pletek, kdy mu vy coby Jindřich dohazujete místní řezníkovu dceru. Jak na začátku tak i během hraní jsem se nemohl zbavit pocitu, že je to všechno přitažené za vlasy a místy to působí až infantilně. Kde jsem se jindy v základní hře bavil, tak tentokrát mě zdejší humor neoslovil. Herní doba je také relativně krátká a výsledek je ten, že tu není žádný moment, na který bych vzpomínal jako na něco, co by mě motivovalo si tu či onu část znovu zahrát.

Výsledek: pro skalní fanoušky KCD asi fajn obsah navíc, pro ostatní jde o DLC, jehož délka i celkový dojem jsou spíše rozpačité, stejně tak jako výsledné hodnocení. Nabízí se zamyšlení, jestli má smysl tato DLC kupovat samostatně nebo spíše počkat, dokud všechny nevyjdou v jednom kompletu dokončené, opatchované a za rozumnou cenu. Obě do této doby vydaná placená rozšíření přinesla zatím méně muziky, než kolik bych za danou cenu čekal a zároveň celková přidaná hodnota k základní hře zůstává spíše rozporuplná s ohledem na to, kolik času a úsilí do ní tvůrci vložili.

Pro: Quest s revenantem

Proti: Kritický bug v době vydání znemožňoval DLC plnohodnotně dohrát, slabší hlavní quest, kratší herní doba

+22
  • PC 65
Tento datadisk se dá hodnotit podobně jako většina ostatních DLC ke KC. Dostanete jeden rozsáhlejší quest bez nějakých zásadních novinek a rozšíříte si hru o nějakou tu chvíli. Nic zásadního ani zázračného. Nicméně musím vypíchnout dva momenty z tohoto datadisku. První moment je, když se pro Ptáčka snažíte získat od šarlatána nápoj lásky. Tady taky velký pozor, ten nápoj lze jednoduše koupit za peníze, jenže tím datadisk degradujete na odpad, protože úkoly, které pro získání musíte splnit, jsou naprosto nejzábavnější z celého datadisku. A druhý moment je, když panu Ptáčkovi z křoví napovídáte milostné verše, a on je komolí. Je to sice trochu pubertální humor, ale opravdu jsme se u toho zasmáli. Sečteno a podtrženo, za těch 200 korun po vydání to není žádný zázrak, a pokud máte kompletní edici, je to prakticky jen další quest mezi jinými. Ale slušný.

Pro: Plnění úkolu pro šarlatána, Ptáčkovy zkomolené verše

Proti: Nic zázračného pod sluncem, drobné rozšíření herní doby původní hry

+18
  • PC 50
DLC může být nastavovaná kaše s pár hodinami starého gameplaye, nebo zcela nové prostředí, nové zbraně, nové schopnosti atd. Milostné dobrodružství pana Jana Ptáčka patří do té první možnosti a zcela jí definují, druhé možnosti, tak jak nám to předvedl Zaklínač 3 se svými DLC, se nepřibližuje ani náhodou.

Po získání tohoto DLC tak získáte (hmm...) celkem dva celé questy. Navíc, aby to nebylo tak jednoduché, tak ten hlavní, tedy pomoc pro pana Ptáčka, je ten krátší a méně zábavný. Druhý quest, který je delší, zábavnější, vtipnější a celkově podstatně propracovanější, je plnění úkolu pro Šarlatána v Ledečku. Vtip je v tom, že tento druhý quest můžete minout aniž si toho všimnete.

Samotné pomáhání panu Janu Ptáčkovi vás postaví do role poskoka, který je tu od toho, aby doručoval hezké a mladé dívce prostého původu drahé šperky a milostná psaní která si stejně neumí přečíst. Jan Ptáček mezitím dál chodí do hospody a nebo je na hradě, jako kdyby se nic nedělo, zatímco Jindra kmitá. A i je osoba Jana Ptáčka něco ve smyslu místního drtiče a neodolatelného don chuana v jedné osobě, potřebuje k romantickému rande pod okny prosté děvy nápoj lásky, tedy opět pomoc Jindřicha.

Problém celého DLC je skutečnost, že recept na finální lektvar můžete jednoduše zakoupit, tím pádem si ale zcela uzavřete druhý quest, což je plnění úkolu, tedy strašení Ledečka, pro Šarlatána. Zkrátíte si tak DLC dobře o polovinu a minete nejvtipnější část tohoto přídavku - házení shnilých vajíček do studny, štěkat jako pes, měnit čerstvé maso za shnilé, nebo měnit vajíčka v kurnících po vesnici za uhlí, je vtipnější a zábavnější jak hlavní quest v rámci tohoto DLC. A tento druhý a zábavný úkol minout jenom proto, že odpovíte na otázku jinak než si autoři představovali, je velmi nemilé. A autorům za tohle rozhodně dík nepatří.

Navíc, celé DLC, stejně jako ostatní pro KC:D, nepřináší absolutně nic jiného, než to co už ze hry znáte. Ano, pár nových kostek tu sice najdeme, ale to je doopravdy vše. Žádné nové lokace, zvuky, hudba, zbraně, prostě absolutně nic, kromě jednoho slabšího a jednoho kvalitního questu nezískáte. A dva questy, z toho jeden tak polovina hráčů s přehledem mine, je i na DLC pro Kingdom Come prostě hodně slabé.

Pro: Quest pro šarlatána je poměrně rozsáhlý, možnost získat další kostky, některé vtipné momenty

Proti: Slabý hlavní quest, celé DLC působí jako nastavovaná kaše, celková délka DLC (cca 3 - 5 hodin)

+15
  • PC 75
Druhé DLC ke Kingdom Come: Deliverance a druhé rozpaky nad tím, co jsem za extra peníze vlastně dostal. A v podstatě za to může jedno stupidní designerské rozhodnutí. Skutečně nechápu, proč se vývojáři rozhodli oddělit ty dva questy, které DLC přináší. Budu si teď notovat s ostatními, protože ten quest týkající se strašení lidí v Ledečku, je výrazně lepší a zábavnější, než to Ptáčkovo milostné dobrodružství, které je prezentováno jako hlavní obsah tohoto DLC.

Nevím jestli jsem natolik nepozorný hráč, ale ten fakt, že lektvar pro Ptáčka mohu získat plněním toho questu pro šarlatána, jsem prostě nezaznamenal. Sháněl jsem lektvar, šarlatán mi nabídl buď přímo lektvar nebo recept, tak jsem koupil recept, v domnění, že si vybírám tu "delší cestu". Navíc v rámci "role play" je logické, že se šarlatánem už nechcete nic mít, poté jak vás vypekl v Sázavě. Tím ovšem minete značnou a hlavně tu výrazně lepší část DLC, takže po dohrání milostného dobrodružství pana Ptáčka, mi před očima svítilo obří "WTF, to je jako všechno???". Navíc možná někdo se nasmál víc, ale já se v celém questu asi tak jednou uchechtl. Humorné mi to fakt moc nepřišlo, spíš jako hloupější nastavovaná kaše.

Přitom šarlatánův quest je úplně jiná liga, jak hratelnostně tak i zábavností. Takže fakt je škoda, pokud někdo ať už nepozorností nebo i třeba striktnějším dodržováním role-play tuto část mine. V neposlední řadě tím přijdete i o možnost získat achievement, přestože ten quest celý splníte samostatně později. Opravdu nechápu to rozhodnutí, proč šarlatánův quest nezůstal integrální součástí celého DLC, které jinak kromě těchto dvou questů nic nového nepřináší.
+15
  • XboxX/S 90
Sir Jan Ptáček byl snad mou nejoblíbenější postavou již v základní hře, proto jsem se na jeho nová (milostná) dobrodružství v podobě DLC dost těšil a musím říct, že jsem rozhodně nebyl zklamán. Toto rozšíření Vám předloží questovou linii, během níž budete pátrat po ztraceném šperku pana Ptáčka, včetně jeho získání od zbojníků, dále budete hrát roli posla při jeho předávání Ptáčkově vyvolené, a to spolu s milostným dopisem, který si nakonec smíte „za odměnu“ přečíst, abyste dále obstarávali lektvar neodolatelnosti a nakonec i našeptávali milostné verše mladému pánovi při jejich rendez-vous. Celá série dobrodružství je přitom stejně tak odlehčená, jako tomu bylo při dřívějších úkolech pro pana Ptáčka v základní hře. Právě to se mi asi nejvíce na tomto DLC také líbilo. Sir Ptáček si zkrátka s ničím hlavu nedělá, od toho má Vás. Humornost celého DLC dokládá konečně i název achievementu, který získáte za jeho dohrání, a jež mně osobně pobavil, totiž „Vaše loajalita k panu Ptáčkovi je nezpochybnitelná. Nebo jste idiot.“ :)

Strana záporů pak alespoň za mě zůstává u tohoto DLC prázdná. Ne snad, že bych nenarazil na určité nesnáze, ale to jen takové, které jsou dány už základní hrou (např. doskakování textur, neprůchodnost určitých překážek v přírodě atd.), a proto nepovažuji za „fér“ je opět vytýkat tomuto rozšíření. V tomto bodě tak odkáži na svůj komentář k  základní hře (http://dbher.cz/k28054). Dodávám přitom, že jsem se k hraní rozebíraného rozšíření dostal až nyní (březen 2021), takže již zřejmě byly opraveny chyby, které jej dříve trápily, protože já na žádné relevantní, jak řečeno, nenarazil. Za mě proto nezbývá, než Vám doporučit, abyste panu Ptáčkovi vypomohli při jeho milostných trampotách. Stojí to za to.

Pro: odlehčenost/humornost celého dobrodružství

Proti: jen chyby, které trápily již základní hru (hráno v březnu 2021)

+12